Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát vagy kistestű kutyát...

Macskát vagy kistestű kutyát például csivavát el tud rabolni 1 Sas vagy bagoly?

Figyelt kérdés
Mennyire jellemző ez? Úgy hallottam, hogy inkább kicsi kutyákat rabolnak el, mint felnőtt macskákat. Ez igaz?

2017. szept. 16. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha végiggondolod józan paraszti ésszel, ha a csivavát felkapja a hátánál fogva, az max vinnyog egy sort, de nem tud mit kezdeni a szituval.

A macskát viszont ha felkapja, az van olyan hajlékony, hogy hátra fordul és harapja, karmolja ahol éri.


Szóval ha sas lennék én is inkább csivavát lopnék :D

2017. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1# Ez nagyon ott volt:DDD
2017. szept. 16. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére felénk nem élnek ekkora sasok, mint a videóban. Náluk eleve védett a legtöbb nagy testű ragadozó madár, kevés van belőlük. A városba, lakott településekre egyáltalán nem mennek be, így ott biztosan nem kell tartani tőlük. Ha valaki tanyán vagy természetvédelmi övezetben lévő birtokon tart kistestű kutyát, maximum az aggódhat.

Igaz, hallottam olyat, hogy régen falun a héja elvitte a kicsibét vagy kiskacsát, de hogy kutyát vagy macskát vitt volna, olyat nem. Az már nagy neki.

2017. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ. Egy átlagos házi macska 3-4kg körül van, de ott van pl a maine coon, ami 10 kilósra is lazán megnő. Egy fajtatiszta csivava meg 1-3kg között van. Szóval a csivava könnyebb fogás ilyentéren :D de igaza van az elsőnek, a macska nagyon hajlékony, könnyen visszatámad, a kutya ellenben elég "merev", nem sok mindent tud tenni...


Teszem hozzá, hogy csivava keverékem van (5kg) és nem próbálta még sas, vagy bagoly elvinni :D

2017. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A csivava oly apró, hogy azzal biztos nincs gondja egy nagy madárnak.


Az igazán nagy madarak lajhárt is elvisznek, akkor a nálunk előknek se gond egy pici kutya.

A macskát nem tudom, de szerintem is jóval nagyobb kihívás, mint a csivava. Ha meg is tudná oldani egy belevaló sas, bizonyára sokkal jobban jár több kisebb állattal, ami nem veszélyes rá. Bár az állatvilágban elég sok helyzet van, amikor meglepően nagy s veszélyes prédát választ a ragadozó...

2017. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédom kutyáját egyszer majdnem elvitte a sas. Kiengedték a kutyust, nem tudom milyen fajta volt de hosszabb fehér szőrű és kicsike. Hát a gazdi futot hogy a sast betudja előzni mer nem sokon múlott.
2017. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És menyét vagy ilyesmi veszélyes lehet a kicsi kutyára este?
2020. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!