Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A barátnőm lakása büdös, bent...

A barátnőm lakása büdös, bent van 1 macska,1 kutya, az udvaron még 3 kutya. Hogy lehetne az orrfacsaró szagra, igénytelen miliőre felhívni a figyelmét?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyunk együtt a barátnőmmel, életem legszebb nője nagyon jól megvagyunk minden tekintetben. Az én lakásomban. Nála egyszerűen büdös van, macskája mindenhova bejáratos, volt hogy a franciaágyon az én fejem alatti részt pisilte le amikor nem voltam ott, nem is aludtam ott hónapokig. Egyre inkább azt érzem, hogy kezdenek az állatok az első helyen lenni nála. Nem tudom, hogy vak voltam eddig, vagy mostanában valami folyamat beindult, de undorodok hozzá menni, és félek, ez a végét jelenti a kapcsolatnak. Az összeköltözést tervezgetjük, ám az esélyeket latolgatva, már ami a 10 éves távlati terveket illeti, nem hiszem, hogy a jelenlegi állapotban eljutnánk odáig. Hogyan tudnám a jó irányba terelni, és felnyitni a szemét, nem átnevelni szeretném, mindössze macskaszőrmentes jó illatú lakásba hazamenni, ahol a komfortérzetem a toppon van. szeretném az azt állapotot elérni, hogy nem kell 4 törölközőt kidobnom a szekrényből a szennyesbe, mielőtt kiviszem a fürdőszobába, törölközni, mert a macska egész nap azokon feküdt a szekrénybe, macskaszőrősek, büdösek, de sokszor „ furcsán nyirkosak is”.

#macska #büdös #túlzott engedékenység a macskával #igénytelen macskatartó #orrfacsaró macskaszag
2017. szept. 21. 06:20
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
59%
Szeretem az állatokat, nekem is van macskám, de ez nem szeretet amit a kérdező barátnője csinál hanem igénytelenség. A macska vizelete, széklete bacitenyészet. Az én cicam is kinti-benti, alom van bent, naponta 2x cserélem, 1x porszívózok, rendet rakok. Cica nem mehet fel 1 kanapéra, az ágyra sem ha nincs beágyazva. Már az elején rá kellett volna szoktatni...
2017. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
79%
Hát a pasim kedvéért nem tiltanám ki én sem a macskámat sehonnan, az ágyba is feljöhet, ha nem tetszik ez a része, mehetne nyugodtan. A szag más kérdés, azt nem értem. Ha egy állat után takarítva van, az alomtálca rendszeresen tiszta, akkor kizárt, hogy büdös legyen a macskától. Azt sem értem, hogy pisilhet bárhová, ez nem normális. A csaj igénytelen, ezt viszont te nyilván nem vagy köteles elviselni. Ismétlem nem a macskával és annak tartásával van gond, hanem a lány nagyfokú igénytelenségével.
2017. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
95%

Könyörgöm, talán lennie kellene bent egy alomtálcának, hogy annak a szerencsétlennek legyen hova pisilnie! Nem? Ha nincs, akkor mit csodálkoztok azon, hogy egész nap bent van, és egyszer elengedi magát? Ámbár ezt meg azért furcsállom, mert a macska egy tiszta állat, és a kinti-benti/kinti ki szokott kérezkedni bármilyen célból, többek közt pisilni.

A macskának van bűzmirigye tudtommal. Meg kéne nézetni kozmetikussal.

Benti macskám van, ibolyaillatú. Nálam azért van büdös (anyukám szerint), mert dohányzok. Mielőtt valaki megjegyzést tenne, nincs erkélyem, és társasházban lakok.

A macskát alomra kell szoktatni, a bűzmirigyet meg kell nézetni, ha bejön erdőről-mezőről, meg lehet törölgetni legalább a tappancsát, kutyásoknál is van lábmosás, meg lehet picit törölgetni a bundáját, de ő mosdik, valamint ezt csak akkor lehet, ha utána melegben tartod. Oltatni kell, meg hasonlók.

Fésülni kell a macskát, amivel sok szőrt össze lehet szedni. Nem árt porszívózni. Neked mondom, hogy ahol kutya-macska van, ott szőr is van, bármit csinálsz.

Túl sok betegséget nem kapsz el a macskától, ez orvosilag bizonyított, nem fantazmagória.

Viszont ha az a bajod, hogy válasszon a macska és teközötted, régen rossz úton jársz.

Mert akkor a macska jobban szereti a barátnődet, mint te magad.

2017. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cica bejár, sosem lesz macskaszőrmentes a lakás. De némi takarítással ez tolerálható szintre csökkenthető. Lehet kapni olyan kesztyűt, ami magába szedi a kihulló szőrszálakat, napi egyszer át lehet vele dögönyözni (az én cicáim imádják). Lehet mosható takarót, plédet tenni az ágyra, kanapéra, a székekre ülőpárnát. Felnőtt cicát nem lehet fürdetésre szoktatni, de én amúgy sem fürdetném a macskámat, mert rendkívül tiszta, igényes állat (ha nem az, akkor beteg), és nem büdös.

A pisi viszont lehet büdös, ez okozhat átható macskaszagot a lakásban. Nekem kinti/benti cicáim vannak, de van alom, mert néha bent maradnak, amikor dolgozunk, és éjszaka. Kell egy alapos takarítás, takarók mosása, sok szellőztetés, illatosító igény szerint.

A ruhákat, törölközőket csukható szekrénybe kellene tenni, a hálószoba ajtaját (ha van) lehet csukva tartani.

Beszélj őszintén a barátnőddel, és ajánld fel a segítségedet, mert neked fontosabb, hogy illatos, szőrmentes legyen a lakása. Jó lenne, ha mindketten készek lennétek a kompromisszumra, és találnátok olyan megoldást, ami mindenkinek megfelel (még a cicának is).

2017. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok.

Sokaknak félre ment az info. 😃

Sosem fogom kérni a választást köztem, és a macska közt.

Szeretem a barátnőmet, és azt gondolom ő is engem.

Finoman próbálom megragadni a lényeget, és előbb utóbb azt gondolom megérti.

Választás pedig nem merülhet fel. Egy emberi kapcsolat mindenkor többet ér, mint egy állattal való.

Az egészséges osszhangot kell megteremteni, és tudni, kinek hol van a helye, ergo, az emberi szükséglet mindenkor és minden esetben felúlirja az állattal valót.

Köztem, és egy állat kozott ne válasszon senki, ahol ez megtörténik, ott én már nem leszek ott.

Azthiszem ezt a kérdést sok szingli, vagy rossz kapcsolatban élo no fejében rendbe kellene tenni.

2017. szept. 22. 07:15
 16/36 anonim ***** válasza:
75%

Ezt inkább a te fejedben kéne rendbe tenni hogy ne gondold magad mindennél feljebb valónak.:) Szerintem nem szingliség vagy rossz kapcsolat függvénye hogy valaki a FELTÉTEL NÉLKÜL szerető állatát válassza egy önző emberi lény helyett. Mert ugye épp most se az állat állítja választás elé hanem te, akármennyire is azt mondod a hozzászólásodban hogy nem állítod, hát dehogynem, most írod a végén hogy mindig az embert kellene választani. :D De ebben a helyedben nem lennék olyan biztos.


Egyébként ilyen helyzetben nem is az a baj hogy az állat miatt kényszeríted választásra, hanem hogy választásra kényszeríted.

2017. szept. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
82%

Egy emberi kapcsolat mindig zöbbet ér?

Már akinek... pl. engem (de vszeg sok mást is) eddig a jelenlegi páromon kivül mindenki átbxott vagy kihasznált, ugyhogy eszem ágában nem lenne az embert választani :)

2017. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Igazából csak tanácsot szerettem volna kérni, nem kapcsolatelemzést.

A mentális háttér érdekel, vajon mi az amiről a macskatartok más dimenzióban élnek?

Ha a motivációt ismerem, akkor talán könnyebben megoldodik.

2017. szept. 22. 09:57
 19/36 anonim ***** válasza:
88%
Neked soha nem volt még szerintem állatod amit igazán szerettél. Ez nem más dimenzió, ez az állat szeretete és a kötődés felé. És akármennyire nehezedre esik felfogni, de ugyanaz a boldogsághormon termelődik a párodban amikor a cicát szeretgeti, mint amikor téged...
2017. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
28%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez nekem is ismerős. Néhány évet kínlódtam egy ilyen csajjal. Hidd el, ez egyre durvább lesz. Jön a másik állat, születnek a kölykök, minden program az állatokhoz igazítva..Takarítás egyre gázabb, igényeit egyre lejjebb adja. Ha időt akarsz magadnak spórolni, mondd el a feltételeidet keményen, ha nem változtat, rúgd ki azt a koszmókot a francba!
2017. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!