Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A barátnőm lakása büdös, bent...

A barátnőm lakása büdös, bent van 1 macska,1 kutya, az udvaron még 3 kutya. Hogy lehetne az orrfacsaró szagra, igénytelen miliőre felhívni a figyelmét?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyunk együtt a barátnőmmel, életem legszebb nője nagyon jól megvagyunk minden tekintetben. Az én lakásomban. Nála egyszerűen büdös van, macskája mindenhova bejáratos, volt hogy a franciaágyon az én fejem alatti részt pisilte le amikor nem voltam ott, nem is aludtam ott hónapokig. Egyre inkább azt érzem, hogy kezdenek az állatok az első helyen lenni nála. Nem tudom, hogy vak voltam eddig, vagy mostanában valami folyamat beindult, de undorodok hozzá menni, és félek, ez a végét jelenti a kapcsolatnak. Az összeköltözést tervezgetjük, ám az esélyeket latolgatva, már ami a 10 éves távlati terveket illeti, nem hiszem, hogy a jelenlegi állapotban eljutnánk odáig. Hogyan tudnám a jó irányba terelni, és felnyitni a szemét, nem átnevelni szeretném, mindössze macskaszőrmentes jó illatú lakásba hazamenni, ahol a komfortérzetem a toppon van. szeretném az azt állapotot elérni, hogy nem kell 4 törölközőt kidobnom a szekrényből a szennyesbe, mielőtt kiviszem a fürdőszobába, törölközni, mert a macska egész nap azokon feküdt a szekrénybe, macskaszőrősek, büdösek, de sokszor „ furcsán nyirkosak is”.

#macska #büdös #túlzott engedékenység a macskával #igénytelen macskatartó #orrfacsaró macskaszag
2017. szept. 21. 06:20
1 2 3 4
 21/36 EvaSz86 ***** válasza:
76%
Itt nem a motivációról van szó...ha valaki szereti az állatait az egy teljesen normális dolog. A gond nem ezzel van. Millió másik embernek vannak háziállatai, amiket az bent tart a házban. Itt az a gond, hogy nem takarít. És az nem az állatokon múlik. Ha nem lennének állatai, akkor is ilyen lenne. Valakinek vagy vannak igényei, hogy tisztán tartsa a környezetét, vagy nincs. Persze, most te úgy látod, hogy ez az állatok miatt van, de szerintem akkor is fennállna ez a probléma, ha állatok nélkül élne. Mert ha valaki igényes saját magára, és arra a helyre, ahol él, akkor teljesen természetes, hogy az állatait is tisztán tartja. Az én lakásom olyan volt, mint egy múzeum, mielőtt magamhoz vettem volna a kutyusaimat, így azután is teljesen természetes volt, hogy a napot azzal kezdem, hogy átfésülgetem, és megtisztítom őket, illetve ez történik minden séta után is, a kutyusok megszokták, sőt már igénylik, hogy át legyen törölgetve a tappancsuk, át legyen fésülve. Annyi, hogy plusz 10-20 percet el vesz egy napból, amit szerintem észre sem lehet venni...de nincs változás a lakás állapotában és tisztaságában azóta sem, hogy ők megérkeztek. Ha a barátnőd igénytelen a környezetére az nem a kutya/macska hibája. Az milyen dolog, hogy elviseli, hogy a macska rápisiljen az ágyra? Annyi, hogy felszállt a rózsaszín köd, és meglátod a hibákat, amiket eddig talán nem is tartottál olyan fontosnak. De ha hosszabb távon gondolkodsz akkor képzeld el, hogy ha gyerekeitek lesznek, el fogod tudni viselni, hogy koszosan mászkáljanak? Mert ugye ők sem fognak maguktól megfürödni míg kicsik. A probléma, hogy a kosz a barátnődnek nem probléma. Már az előző hozzászólók is írták, hogy hiába van a házban kutya/macska, nincs kellemetlen szag, de ugye azt is írták, hogy ők takarítanak. Itt a különbség.
2017. szept. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%
Fiatal vagyok, férjnél, boldog házasságban. Az állattal való kapcsolat más, mint az emberrel, de számomra EGYENRANGÚ például a férjemmel, de sok más kapcsolatnál (szemét barátok, hülye munkatársak) FELJEBBVALÓ. Nem vagyok sem boldogtalan, sem szingli, de számomra a kutyáim-macskám mindennél fontosabbak, olyanok mint a gyerekeim. Megvannak a szabályok amiket el is várom hogy betartsanak, de lakásban élünk együtt, feljöhetnek az ágyba, az együtt töltött idő számomra öröm és kikapcsolódás. A lakásunk olyan tiszta, hogy sok ember megirigyelné. Talán ha a barátnőd nem lenne ilyen igénytelen putris, akkor meg lehetne maradni a lakásban.
2017. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet,hogy simán csak a macskákkal van bajod és számodra az,hogy bemehetnek a házba egyenlő az igénytelenséggel?Azt írod,hogy van bent egy kutya is,de mégis csak a macskát említed végig mint problémát.Szinte az összes válaszoló levonta a következtetész,hogy a barátnőd milyen igénytelen nem takarít stb.Nem írtad,hogy más gond is lenne a lakásba,csak,hogy büdös a macska és csomókba hullik a szőre,és jelenleg beteg is.Ilyen esetbe azért nehéz úgy takarítani,hogy mindig tisztaság legyen.Látta már orvos a cicát?Ha nem,akkor vigyétek el.Egy egészséges cica nem büdös még,akkor sem,ha kijárós,de még,akkor sem,ha csak kinti.És,ha bevan oltva nem jelent veszélyt és nem hinném,hogy több koszt hordana be mint egy ember.Mindenképp beszéljetek egy állatorvossal.Csukjátok a szekrényeket az ágyra esetleg tegyetek egy ágytakarót,így,ha oda fekszik a cica nem az ágyruhával érintkezik amin fekszel.
2017. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
69%

13 vagyok

Kérdező, nem ment félre az info. Te nem vagy gazdi, mi meg, akik válaszoltunk, gazdik vagyunk. Én sem vagyok se szingli, se boldogtalan, nagyon szeretem a páromat. Te magad pedzegetted, hogy, idézném, mert pont megláttam fent:

"Nem tudom, hogy vak voltam eddig, vagy mostanában valami folyamat beindult, de undorodok hozzá menni, és félek, ez a végét jelenti a kapcsolatnak. Az összeköltözést tervezgetjük, ám az esélyeket latolgatva, már ami a 10 éves távlati terveket illeti, nem hiszem, hogy a jelenlegi állapotban eljutnánk odáig."

Nem kívánok párkapcsolatot elemezni. Ezért írtam azt, amit. Akkor ezt hagyom is.

Attól élünk más dimenzióban, én pl., hogy gazdi lettem. Kutyások, macskások más dimenzióban léteznek. A macskám sosem fogja pl más csajok s**ggét nézegetni az utcán, vagy a Kékfényt meg az összes Híradót megnézni minden este = ugyanazt háromszor (a csajok hátsója példa volt, jelenleg nincs ilyen problémánk, híradós van, néha idegesít, minden férfi nézi, úgyhogy mindegy). Ezek példák. Az állatok őszintén szeretnek, nekem egy óriási plusz az életemben. Az érzelmi hatásuk hatalmas. A stresszoldás szintén. (mivel meg akartad érteni, kb. ezt tudom mondani) A macskám dorombolása még a fogfájásomat is elmulasztotta. Ha mellettem alszik, megnyugtató. (Nem pótolja azt, ha a párom alszik mellettem).

A barátnődnek tényleg takarítania kellene, ebben igazad van. Nekem abban van igazam, hogy oda almostál kell, meg akkor fürdesse meg a macskát amelyikőtök bátrabb, aztán meg törölgessétek a lábát, és néhány szabályt állítsatok fel. A páromnak kutyája van, én könnyen beszélek, nincs ilyen problémám. De ez, hogy az emberi kapcsolatok előrébb valóak, ez egy szögletes, merev gondolkodás, ez nem így megy. Nem kell ilyen sorrendet felállítani, a szeretteidet sem rangsorolod. A macskám az ágyban alszik ha akar, ha csak ketten vagyunk, igénylem is. Szőr is van. Ezzel jár. Jár vele nagyon sok öröm. Amellett ez úgy működik, hogy valamit megtiltasz a kutyának/macskának, aztán addig néz (kutya) vagy annyira aranyos (és rámenős - macska), hogy mégis megengeded.

Igazából a takarításon, stb. kívül neked meg meg kellene barátkoznod a macskával, kutyával, megtalálni benne a szépségét, az örömet. Ha te magad is gazdi lennél, egy csapásra megváltozna benned sok minden. Addig próbáld meg más szemmel nézni a barátnőd macskáját, legalább egy kicsit.

A barátnőddel meg ülj le beszélni, és szépen a közös magyar anyanyelveteken beszéljétek meg, hogy drágám ez a problémám, találjunk megoldást, mégiscsak takarítani kéne, nem úgy, mint egy megszállott, de ettől jobban, meg mondjuk ne engedjük be a macskát a szekrénybe. Felnőtt emberek vagytok, beszéljétek meg nyíltan, egyenesen, mást nem tudok javasolni. (A teljes szőrmentesség csak a szfinx macskával és a kínai meztelen kutyával oldható meg).

2017. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
19%
24# Akkor te szexelsz is azállataiddal vagy arra nincs is igényes? :)
2017. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
75%
Mi bajod van neked, te nyomorult?!
2017. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
68%
Szerintem nem sok mindent tudsz tenni. Aki állattal él (és még szereti is ráadásul) az mindent el fog nézni neki. Egy macskát ráadásul nem is nagyon lehet nevelni, nem igazán tanul a hibáiból. Én 2 hónapig éltem albérletben egy szűz-leszbikus lány bandával és macskájukkal. Öcsém... Nem csak az egész lakás (pedig nem volt kicsi) de még a hűtő is tele volt a szőrével. Hiába volt rendszeresen takarított, fedett tetős wc-je foszlányokban mindig éreztem a húgy szagot. Lehet itt papolni, hogy milyen tiszta a cicus, ha egy olyan ember lép a lakásba, aki nem tart a sajátjában állatot, 90% hogy érezni fogja azt az édeskés bűzt. Ha meg felemlíted a gazdinak (aki már rég megszokta a szagot egyébként) csak néz hitetlenkedve. Másik példa a barátnőm, aki 2 macskát tart az otthonában. Igyekszik szegény, takarít utánuk rendszeresen, de valahányszor nála vagyok, el-elcsípem a szagokat. Sajnos megesik, hogy félreeső helyekre pisilnek-kakálnak (szekrény alá, vagy mögé) ha éppen valami bajuk van az (egyébként tiszta) alommal. Persze ugyanúgy engedi őket felfelé az ágyába, velük alszik stb. Szóval elég hasonló cipőben járok én is: nem igazán tudom elképzelni az összeköltözést, mert az albiban sem lenne meg macskák nélkül. "A cica a boldogság!,, Még egy nyuszival talán kibékülnék, hisz van jópár olyan terület amit nem ér el. De egy macska totál más tészta: lehetetlen "beszabályozni,, vagy távoltartani bármitől is. Szóval szerintem két lehetőség van a te esetedben: Megszoksz vagy megszöksz.
2018. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Azóta annyi történt, hogy nem történt semmi. A kutya vonal megszünt. Ammen.

Biztos velem van a baj alapon voltam Előre kitervelten pár macskás lakásban.

Volt ahol kosz volt, volt ahol patika tisztaság.

Egy valami azonos volt. Mindenütt volt macskaszőr, és mindenütt bűdös volt.

Igen. Bűdös.

Egyre inkább általános igénytelenségnek érzem, nekem innentől senki se mondja, hogy a macskának nincs szaga. De bizony van.

Az is biztos, most hogy észrevettem " a körülöttem élő macskásokat, hogy 99% ban 35 feletti egyedülálló nok. És mind állandóan párt keres, és érthetetlen módon nem talál. Az hogy egy egészséges lelkületű, még csak nem is piperkoc férfi undorodik mindentol ami macska, az fel sem merül. Mi stagnálunk, előbb utóbb elhullik az a dög, és remélem nem lesz több.

2018. febr. 22. 00:55
 29/36 anonim ***** válasza:
58%
És még te mondod magad egészséges lelkületűnek??! De nagy görény vagy!
2018. febr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
30%
És az nem rohadt nagy igénytelenség, hogy a saját anyanelveden nem tudsz értelmesen és helyesen írni haver? Bűdös? Nem inkább büdös? Lehet nem is a nőkkel van a baj, csak hamar rájönnek hogy nem vagy egy IQ bajnok...
2018. febr. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!