Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A barátnőm lakása büdös, bent...

A barátnőm lakása büdös, bent van 1 macska,1 kutya, az udvaron még 3 kutya. Hogy lehetne az orrfacsaró szagra, igénytelen miliőre felhívni a figyelmét?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyunk együtt a barátnőmmel, életem legszebb nője nagyon jól megvagyunk minden tekintetben. Az én lakásomban. Nála egyszerűen büdös van, macskája mindenhova bejáratos, volt hogy a franciaágyon az én fejem alatti részt pisilte le amikor nem voltam ott, nem is aludtam ott hónapokig. Egyre inkább azt érzem, hogy kezdenek az állatok az első helyen lenni nála. Nem tudom, hogy vak voltam eddig, vagy mostanában valami folyamat beindult, de undorodok hozzá menni, és félek, ez a végét jelenti a kapcsolatnak. Az összeköltözést tervezgetjük, ám az esélyeket latolgatva, már ami a 10 éves távlati terveket illeti, nem hiszem, hogy a jelenlegi állapotban eljutnánk odáig. Hogyan tudnám a jó irányba terelni, és felnyitni a szemét, nem átnevelni szeretném, mindössze macskaszőrmentes jó illatú lakásba hazamenni, ahol a komfortérzetem a toppon van. szeretném az azt állapotot elérni, hogy nem kell 4 törölközőt kidobnom a szekrényből a szennyesbe, mielőtt kiviszem a fürdőszobába, törölközni, mert a macska egész nap azokon feküdt a szekrénybe, macskaszőrősek, büdösek, de sokszor „ furcsán nyirkosak is”.

#macska #büdös #túlzott engedékenység a macskával #igénytelen macskatartó #orrfacsaró macskaszag
2017. szept. 21. 06:20
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
60%
Biztosan van a macskáknak, és minden háziállatnak, sőt az embernek is szaga. Ez teljesen normális. Ellenben az, ha valaki az állatok szagára ilyen mértékben érzékeny, az nem. Nyilván összefügg azzal, hogy ennyire utálod a macskákat, és elítéled azokat, akik az otthonukban tartják őket. Tehát nem a szag és a szőr miatt utálod a macskákat, hanem fordítva: utálod a macskákat, ezért zavar a szaguk és a szőrük.
2018. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

31-es.

Igen, igazad lehet nagy vonalakban.


Lehet hogy az átlagnál érzékenyebb vagyok, és olyat is érzek, amit pl. Egy macskát, / kákat ( csak hogy a hekyesíráson is legyen lovagolnivaló :-)) tartó ember nem érez.

A személyes higiénia meg emberfüggő, van aki együtt fürdik az állattal, nekem ez undorító.

A macskákkal, és "egyéb állatokkal" semmi bajom. ( ha bevág Elém az úton akkor is békésen toleráns vagyok :-)) .

Ám azt gondolom, hogy az életterek nem feltétlenül azonosak! Ezt nem nevezném deviáns viselkedésnek az állattartó részéről. Ez az egész mindenképpen ágens dolog, ez már fix. A magam részéről ugyanakkor prospektíven kozelitem a témát.

Próbálok nem csak " látens módon " toleráns lenni, hátha velem van a baj.

A macskatartó nyilván fajspecifikusan azért tart macskát, mert a saját "örömelvének" kielégítése igy lehetséges.

Puha, meleg, szőrös, dorombol, bújik. Stb. A mindig jókedvűen örül nekem, nem úgy mint a Tomi, akivel 3 évig éltem, nem játszik. Aki ilyet mond, az valójában az állat alacsonyabb értékrendjének örül, hiszen az a szegény pára megtanulta ( pavlovi reflex) ha örül, jókedvű, akkor simogatást kap, és ételt. Hülye lenne másképp viselkedni. A Tomi meg lehet, hogy egy ilyen ember mellett szenvedett, mert az állandóan, mintegy visszatérően jókedvű Tomit "akart "!!! Látni, de Tomi ember, érzésekkel, vágyakkal, problémákkal, aki nem feltétlenül azért nem mosolygott mert nem örült! Megkockáztatom, nem Tomi, és nem egy macska a megoldás az ilyen ember hangulatzavaros lelkivilágára!

Szerintem ez az egész nem más mint autiszikus vágy, ami valamely múltbeli mélyen bevésődőtt történés elnyomására irányul, meg - meg újuló módon. Szélsőséges esetben testi szomatizácioként is jellemezhetjük. - Az állat állandó érintési vágya -

A gond ezzel az, hogy igen jelentős izoláló hatása van pl: Egy macskának, sött, szélsőséges esetben az egyén morális értékrendjét is képes károsan befolyásolni. Mindenki ismer olyan embert, aki fennen hangoztatja, hogy az állat többet ér mint az ember. Mielőtt bárki is ismételten állat utálattal vádolna, jelzem, hogy nekem is van.

Az udvaron.

Freud óta tudjuk, hogy minden, ami a normálistól Való eltérést mutat, az kóros.

A kérdés ezek után az, hogy jelen esetben a macska mint katalizátor működik, vagy eleve nem lenne probléma sem, ha macska sem!?

2018. febr. 23. 07:10
 33/36 anonim ***** válasza:
Szerintem te irigy vagy a macskákra és a kutyákra.Bizonyára már nem is vagytok együtt.
2020. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
91%

#28 Az még soha meg sem fordult a te tökéletes fejedben, hogy a 35 feletti egyedülálló nők kiégtek az olyan rinyáló anyámasszonykatonája f§kalapoktól, mint te is vagy, és olyan qwára nagyon nem óhajtanak még egy ilyen koloncot a nyakukba, hogy inkább a macskákat választják korlátlan mennyiségben.

Tudod a házikedvenc: kutya, macska őszintén, feltétel nélkül szeret, éjszaka otthon alszik, nem lesz alkoholista, nem nyulja le a pénzed, nem fog bántalmazni, nem fogja ütni-verni a gyereket, nem kell neki fél evig rimánkodni, hogy ne csináljon hulyeseget, nem fog megcsalni, becsajozni, es nem jár vele rosszindulatu anyos.

Mielőtt pedig gúnyosan kiröhögitek ezeket a nőket: ezeket mind ti csinaljátok velünk "férfiak" (biologiai értelemben).

2020. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Szerintem már elment a kérdés más irányba. A nem bántalmazó típusú férfiak pedig jöhetnek azzal, hogy "őket nem választják a nők" "de bezzeg sok határozottnak tűnő alfahímet meg igen akiből "bántalmazó lesz majd"
2020. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
54%
Eszem eldobom, mit olvastam én most itt végig... remélem, azóta már a csaj rájött, hogy milyen egy lélektelen, gonosz sz-r vagy. :-)
2020. jún. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!