Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vérdíjat kitűzni egy macska...

Vérdíjat kitűzni egy macska fejére?

Figyelt kérdés
A szomszédom galambokat tenyészt, és meggyőződése, hogy az én cicám hordja el a fiókákat. Ez nem lehet így, egy tollat nem találtam soha a kertben, náluk viszont van nyest. Most teledobálta szórólappal a levelesládákat, hogy 5.000,- Ft-ot ad annak, aki kinyírja a cicámat. Szerintetek mit tegyek? Nem merem megverni, mert egyszer már előfordult.
2010. máj. 27. 17:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az állatkínzás és gerinces állat életének ok nélküli kioltása bűncselekmény (az, hogy szerinte galambokat lopkod, nem elég ok, ezt bizonyítani kellene, és még így sem ok az állat megölésére, csak arra, hogy figyelmeztessék a gazdáját -téged-, hogy akadályozza ezt meg -vagyis zárd el a macskát-, valamint, hogy térítse meg a kárt).

Ergo: ő most bűncselekmény elkövetésére bújtaná fel a szomszédokat. Fogj meg egy pár szólólapot és ballagj be vele a rendőrségre, tegyél feljelentést! A macskát meg tartsd biztonságos helyen!

2010. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam.

Az ügy lehet, hogy nem túl súlyos, de az állatvédelmi törvényünk azért van, hogy használjuk! Ha ezek az esetek feljelentés nélkül maradnak, mert "nem elég súlyos", akkor az ilyen alakok örökké szabadon megtehetik az ilyesmit. Ha feljelented, lehet, hogy csak elmarasztalják, de legalább látja, hogy akármit nem tehet meg büntetlenül!

2010. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez, a szorolappal kiegeszitve, mar nem kis fajsulyu eset, hanem btk letoltendo 3-5 ev... Szoval, jelentsd csak fel! Majd megerti, hogy mi a fene az a btk... Nezd, ez olyan, mintha te itt hirdetned, hogy 50e-t fizetsz annak, aki felgyujtja a szomszedod hazat. - Nem a macskara vadaszasa itt a nagyobb fajsulyu, hanem a buncselekmenyere uszitas.

Megegyszer irom, jelentsd fel - tulajdonkeppen, ha tudomasodra jutott a dolog, es nem jelented, bunpartolast kovetsz el, ami miatt te is buntetheto lennel...

2010. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hell-ikon ***** válasza:
100%

Nem elég, hogy az illető aki szórólapozik egy vadbarom, de mellette még hülye is... saját maga szolgáltatja önmaga ellen a bizonyítékot.:D

Én a helyedben nem késlekednék, egy ilyen szórólappal becsattognék a rendőrségre és feljelenteném.

2010. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!