Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2017 Idegen halott macska az...

2017 Idegen halott macska az úton!? Rosszat tettem ezzel? 16/L

Figyelt kérdés

Ma amikor a postát kerestem és a szokásos útvonalamon mentem, az úton a járda mellett megláttam egy macskát. Rögtön megnéztem él e vagy lehetne e tenni valamit de szegénykének elfolyt a szeme, ráadásul megszámlálhatatlanul sok bogár (leginkább kukacok) mászott ki-be... Nem vagyok magamra büszke, mert azt tettem amit kb minden ember, tovább mentem. Ha élt volna egyből rohanok segítségért de menthetetlen volt a helyzet. Bűntudatom van amiért nem csináltam semmit. Felhívtam apámat aki szintén állatszerető/állatbarát, és azt mondta, hogy tudja, hogy fájó, de menjek tovább, ezt is tettem. Mikor nem találtam a postát úgy voltam vele letojom, végig a macska járt a fejemben szüntelenül, még most is. Felhívtam apámat még egyszer, hogy valamit nem tudnék tenni érte, elvinni valahova, hogy legalább egy fejéből kinéző ember ne hajtson át rajta még párszor, akkor apám ordítva mondta, hogy hagyjam már békén azt a macskát aztán lerakta. Szóval otthagytam... Nincs ásónk és nem is tudnám hova eltemetni, még csak cipős dobozom sincs amibe tudnám rakni. Apám nevelőapját utáltam, amikor reggel megtaláltam a holttestét akkor még csak meg sem lepődtem, sírni pláne nem sírtam, nagyapó halálakor sírtam, de ott sem sokat, pár cseppet, ehhez képest amikor a tengerimalacom meghalt, egy világ omlott össze bennem pedig elég buta volt.


A kis fekete macskára gondolva aki kisebb mint a macskám mikor hozzánk került, megszakad a szívem, és nem pont azért mert meghalt - kifejtem. Kóbor macska volt, láttam párszor futkosni az utcán. Egyedül volt, hideg estéken valószínűleg senkihez nem tudott odabújni egy kis szeretgetésért, játékért, valószínűleg nem dorombolt örömében... Valaki direkt vagy sem de elütötte, szenvedett. Lehet, hogy csak egy pillanat volt, de az is lehet, hogy szenvedett, és nem volt vele senki aki legalább simán mellette van, aki nyugtató érintésekkel jelzi, hogy vele marad. Nem fog senkinek hiányozni. Valószínűleg rajtam kívül senki nem állt meg mellette és otthon senki nem sírt miatta, pedig teljesen idegen macska, azt sem tudom fiú vagy lány. Ez nekem jobban fáj mint maga az a tény, hogy halott...



2017. szept. 27. 18:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom már nem aktuális a kérdés.

Tegnap jöttem haza. Apámmal ültem egy kocsiban mivel még nincs jogsim, Ő vezetett. Volt egy cica az úton. Lehet, hogy még élt. De apám nem akkora állatbarát, mint én így nem álltunk meg. Majd visszabicikliztem a cicához és szerencsére nem volt az úton. Azt hittem túlélte, de sajnos nem. Pont akkor tette át egy kocsis az útról.

Részvétem a cica miatt!

Így is nagyon szép dolgot tettél!

2020. jún. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!