Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a macskát tanítan...

Hogyan lehet a macskát tanítani vagy épp büntetni ha rosszat csinált?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagy állatbarát vagyok, sosem ütné meg egy állatot sem.


Párommal van egy cicánk, most lesz 7 hónapos.


Úgy hoztuk el 8 hetesen, hogy nem volt szobatiszta, így nagyon nehéz volt megtanítani, hogy alomba ürítsen. Legalább egy hónapig összevissza pisilt és kakilt mindenhova. Aztán szép lassan rászokott az alomra, amikor már a 25. helyre raktuk neki.


Most természetesen ezzel már nincs probléma - más problémák vannak.


PL:

-nagy tálja van, mert elég disznó módon eszik. De még így is azt csinálja, hogy a szájával kiveszi az ételt a tálból és a földön eszi meg. Ezért direkt vettünk alátétet és papírtörlőt terítettünk kb 1 négyzetméteres területre, ahol a tálkája van. Most onnan is leviszi az eledelt, csak azért is a padlón eszi meg...

Sokat kell takarítani utána, de még rosszabb volt a múltkor, amikor az aszpikos whiskast belekente a szőnyegpadlónkba.

-A hálóba nem szívesen engedem be, csak heti 2x-3x alhat bent, mert rendszeresen szétrámol. De ezt még betudom annak, hogy macska, ilyen a természete. De amikor nem alszik bent velünk, a nappaliban van a kaparófáján. Mostanában hallottunk éjjel zajokat, kimentünk és az asztalon ült és evett az otthagyott (letakart!) ételből.

Párom elfenekelte, akkor úgy tűnt, tudta, rosszat tett. Másnap nem hagytunk ott semmit, de akkor is zajt hallottunk, az asztalon mászkált és lökte le a dolgokat (pl kávéscsésze, sótartó). Eddig nem igazán csinált ilyeneket.

-A cipőket rágja, tépi szét.

Ezért is kapott má fenekelést, de ugyanúgy tovább csinálja. A földön van cipőtárolónk, egyszerűen nem tudjuk és nem is akarjuk máshova tenni őket.

-A TV állványra és mögé rendszeresen fel és bemászik. Tappancsnyomok vannak a képernyőn - ez a kisebb gond, mögé ugrik be, ahol a kábelek vannak. Letakartuk, elzártuk az útját... de így sem nyugszik, folyton piszkálja.

-A múltkor le akartam vinni a szemetet, míg öltöztem, kirágta a zsákot és minden kihullott, kifolyt belőle.

-Legalább heti 2x-3x előfordul, hogy nem hagy minket aludni. NyÁvog, kaparja az ajtót. Ilyenkor beengedjük, felugrik az ágyra és harap, karmol. Ha nem figyelünk rá, bemegy az ágy alá és zajong - dobozok, táskák vannak ott. Ilyenkor már annyira idegesek vagyunk a nemalvástól (ez általában 04:00-05:00 között történik), hogy valamelyikünk kimegy és ad neki ételt, így elmarad. Tudom ez nem jó, de mindketten napi 9 órát dolgozunk és sokszor későn is érünk haza. 7-kor meg már kelni kell. Hétvégén sokat foglalkozunk vele, játszunk vele, de hétköznap is, reggel is van időnk egy picit simogatni, illetve ha nem érünk haza későn, akkor 3-4 órát folyamatosan vele játszunk.


Bocsánat, hogy regényt írtam, csak szerettem volna bővebben kifejteni a problémát.


Ezeken kívül aranyos cica, játékos, de kezd ez a része kicsit sok lenni. Én mint írtam állatbarát lévén alkalmazkodóképes is vagyok hozzájuk, de ez már olyan határt lép át, hogy szinte semmit nem csinálhatok a saját otthonomban, amit szoktam/szeretnék.

És nem tanul semmiből. Mit lehetne tenni? Hogyan lehetne megbüntetni, hogy érezze, nem jót csinált?


2017. szept. 28. 11:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond, csak szóltam :)


Hétfőn telefonálunk az állatorvosnak, inkább elvisszük ivartalaníttatni. Párom szeretett volna egy alom kiscicát, de sajnos törzskönyve az nincs, így esélytelen :-(

2017. szept. 29. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!