Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan barátkozzak össze a...

Hogyan barátkozzak össze a cicákkal?

Figyelt kérdés
A házunk mögötti parkolóban van egy cica aki szült 6 kismacskát tehát most összesen 7 cica van. Az egyik nagyon aranyos volt valamelyik reggel, odajött, beszélgetett velem és bújt (valószínűleg csak éhes volt), gondoltam összebarátkozok vele és ha nem tűnik idegbetegnek akkor meggyőzöm anyát, hogy had hozzam haza. Namármost. Vettem egy 300g-os Whiskas kiscicáknak való tápot ami egész jónak tűnt. Nem egy Orijen, de ez volt a legjobb az Intersparban. Úgy próbáltam megbarátkozni velük, hogy kézből etettem őket, de nagyon félősek voltak és legtöbbször csak eléjük ledobva fogadták el. Egy órán át próbálkoztam, végül feladtam. Tudom, hogy ez nem egy pár perces művelet, de annyira reménytelennek látom. Megsimogatni sem hagyták magukat. Van valami jó módszer? Úgy szeretnék segíteni valamelyiken.:( Panelban lakunk és anya ide nem szeretne semmilyen állatot sem hozni, de egyenlőre az ő meggyőzése tűnik könnyebbnek...

2017. szept. 30. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod, csak legyél türelmes. Valószínűleg sok embert látnak, és jobb, ha félnek tőlük.

Téged meg kell ismerniük, meg kell szokniuk. Jó ötlet, ha minden nap kimész hozzájuk, ott vagy, és nem feltétlenül velük foglalkozol, hogy lássák, nem akarod bántani őket, nem csak azért mész oda, hogy "piszkáld" őket.

Sajátos tippem, hogy kicsit igazodj a testbeszédükhöz, ami a lassú pislogásban, kacsintasban merül ki. Próbáld ki náluk, ha rájuk nézel, lassan pislogj, csukd be a szemed, ez náluk a bizalom, szeretet jele, ellenben ha mélyen a szemükbe nézel, az az agresszivitás jele.

Ne akard elsietni, hosszú folyamat lesz, türelem, kitartás! :)

2017. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld kéz:)
2017. okt. 1. 07:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan reménytelen a helyzet,ha az egyik cica már hozzádbújt és beszélgetett veled.Bizti azt mondta,hogy mostantól szeretne veled élni.Ha látják a töbiek,hogy ez a cica nem fél tőled és nem is bántod,akkor talán ők is bátrabbak lesznek.Ha játszol velük az is sokat segíthet.Én most két kb 8-hetes cicát próbálok megszelídíteni.Az egyik nagyon félős mindig elfut,de ha leguggolok és elkezdem mozgatni az ujjam az érdekli és van,hogy oda is jön egy kicsit.Ha másfelé nézel és úgy csinálsz mintha valami nagyon lekötne,akkor előbb mernek közeledni.Ez etetésnél is működik.Lerakod magad mellé az ennivalót és,ha azt látják,hogy nem érdekelnek téged,akkor odamennek,csak vigyázni kell a hirtelen mozdulatokkal.
2017. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!