Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha nem iszik a cicám?

Baj ha nem iszik a cicám?

Figyelt kérdés

Már egy éves és soha nem volt túl nagy folyadékfogyasztó, de az utóbbi időben már szinte semmit nem iszik, az evésével nincs baj. Féltem mert játék közben úgy lefárad hogy liheg és lóg a nyelve, de még akkkor sem iszik egy lefetyelésnyit sem.

Hogyan tudok megfelelő mennyiségű folyadékot a szervezetébe juttatni?


2010. máj. 28. 10:54
 1/5 anonim válasza:
Az én macskám soha nem iszik, illetve soha nem látom. Csak eszik, de azt rendesen. Most 1 éves és nincs semmi baja. S ezt csinálta a 18 éves cicám is, de látod el lehet így is hosszútávon éldegélni!:)
2010. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 clint ***** válasza:
az ivás nem kedvfüggő, a szervezete megkívánja és muszáj innia, sztem ugyis fog inni, ha nagyon szomjas...
2010. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A macskák zugivók, vagyis akkor isznak, maikor te nem látod. Meg alig isznak igazából ,avygis nekünk kevésnek tűnik, de nekik elég.

Persze, nagyon fontos a víz számukra, szerintem a tálkájába tegyél x mennyiségig vizet, és másnap nézd meg, mennyi hiányzik. tuti iszik, hiszen kell neki a folyadék. Az sem mind1, mivel eteted. A húsos kaják nagy része víz, így abból is pótolhatja a veszteséget. A száraz kaja mellett viszont nagyon fontos folyadék!

A lihegés szerintem attól van, hogy kimelegszik, vagy csak ideges lesz, esetleg elhízott, és nem bír sokáig mozogni. Akkor inkább töröld végig vizes kendővel.

Tuti iszik, valahogy mérd le! Abból is mérheted, h mennyiszer pisil (bár mint írtam ,ez a húsos kajából is jöhet). Ha mégsem iszik annyit szerinted, vidd el dokihoz!!

2010. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát elhízva épp nincsen de a vizeletmennyisége normális. Igaz szinte csak húsosat adok neki mert nem merek szárazat hogy keveset iszik nem akarom hogy hólyagköve vagy micsodája legyen, főleg mert ivartalanított.
2010. máj. 28. 11:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Akk biztos nincsen baj, de ha aggódsz, beszélj dokival is, hiszen az ő szava mérvadóbb és megnyugtatóbb, mint a mienk!
2010. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!