Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskákat hogy etessem ha...

Kismacskákat hogy etessem ha nincs meg az anyjuk?

Figyelt kérdés
Van itt 5 kiscica, kb 1 hetesek, az anyjuk eltűnt, és már 1 napja nem kaptak enni. Van esély, hogy valahogy túléljék? mit adjak nekik?
2010. máj. 28. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne a kecske(!) tej. Akárki, akár mint mond. Én állatorvostól tanultam.

Piacon lehet kapni és jó sokáig elég. És gyógyszertárban vegyél fecskendőt. Ez az egész nem nagy beruházás vagy

itt pont kiscicákat keresnek egy olyan anyamacskának, akinek a kölykei meghaltak. De azért jól gondold meg, mert nem biztos hogy biztonságban lennének a picik.

[link]

4487-es hozzászólás

2010. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Már én is jártam így.Vettem a gyógyszertárban kicsi fecskendőt és azzal adtam nekik enni (tejet) 3óránként.Lassan nyomtam ki a fecskendőből a tejet a szájukba.Egy idő után már maguktól szívták ki.4cicám volt,1 elpusztult,valószínűleg a tejet nem bírta a gyomra.Hiszen még sem cica tej volt.Arra én nem költöttem.esély van rá,hogy túl élik.Én még éjszaka is fel keltem hozzájuk,hogy ne éhezzenek.Dobozkájukat jól béleld ki,hogy nehogy megfázzanak.

Sok sikert!

2010. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
próbálj keresni a környéken olyan macskát ami most kölykezett,és alá kell ezeket is rakni.
2010. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
de ha esetleg egy kicsit jobban be akarsz ruházni, akkor kérdezz rá az állatorvosra, van olyan macska tejpótló tápszer, sokáig elég, vízzel kell elkeverni, laktózmentes.egy doboz kb 1200 ft, ja és a legkisebb fecskendőt vedd meg, nekem a nagyot nehéz volt nyomni.
2010. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a tanácsokat
2010. máj. 28. 13:24
 6/7 Nigra ***** válasza:

ha esetleg úgy állsz anyagilag, nagyobb kisállatkereskedésekben lehet kapni ilyen esetekre cumisüveget is nekik, cumival, mosókefével, inkább 2óránként etetsd őket mint három, nekem 4ilyen alom volt amit én neveltem fel, jó tanács: napi egy adag tejükbe tegyél bérescseppet (2csepp/cica, sokkal jobban fejlődnek és nagy korukban is ellenállóbbak lesznek


Nigra

Nigra

2010. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze,hogy van rá esély,hogy egészséges nagy cicák legyenek,csak sok kitartás kell hozzá!

Többször is voltam ilyen helyzetben,de szerencsére mindig találtam nekik másik anyacicát,akik szépen felnevelték őket.

Ha nem találsz,akkor etetni kell őket fecskendőből 3 óránként.Nekem az állatorvos ezt a "receptet" ajánlotta anno: tej,tejszín és tojássárgája összekeverve.

És ami még fontos,hogy etetés után finoman masszírozni kell a pocijukat,hogy tudjanak üríteni. A mama cica a nyelvével szokta ezt csinálni,de ez helyett jó egy langyos,nedves vattam pamacs is.

2010. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!