Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mostanában egyre több helyen...

Mostanában egyre több helyen látok fajtatiszta, De legalábbis annak tűnő macskákat az utcákon. Ha megvették drága pénzért, miért engedik ki?

Figyelt kérdés
Mondjuk valószínűnek tartom hogy szaporítóktól vették, na de akkor is...Nem félnek, hogy el lopják? És ebből következően egyre több helyen látok kóbor keverékeket is akik hasonlítanak pl egy brittre. Nekem 4 ex koborom van. Aból az egyik brit arcu, a másik tisztára norvég edeinek tünik.

2017. okt. 2. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha utcán vannak, sajnos valszeg felelőtlen gazdinál vannak, szapisok.

Én a saját macskámat sem engedem ki, ha meg egy 100 ezer +-os macskám lenne, pláne nem mehetne ki.

2017. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krisztina2005 válasza:
16%
Tudod a macskákat nem kéne bent tartani nekem van egy kék orossz macskám és még nem lopta el senki. az enyémet ha valaki meg probálná fogni az nagyon rosszul járna végig karmolná a kezét szerintem akik bent tartják a macskát azok nagyon kegyetlenek.szerintem azért engedik ki a macskáikat mert természetbe ugyan olyan mint az enyém vagy azért mert vad a macska. Remélem tudtam válasszt adni a kérdésedre
2017. okt. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Egy normálisabb tenyésztőnél a fajtatiszta cicákra kikötés, hogy csak benti tartással kerülnek gazdihoz (esetleg atombiztos macskakifutóba kimehetnek). Gondolom, ezek az utcai fajtatisztának tűnő cicák vagy szapis "fajtiszták", akiket megvettek 10-30 ezer Ft-ért, vagy pedig eleve (akár sokadik generációs) keverékek, házi cicák. A páromnak is volt egy házi cicája, aki nagyon hasonlított egy norvég erdei macskára, pedig 100%-ban sima házi macska volt, a testvére egy hétköznapi, rövidszőrű fekete cica volt.
2017. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Igazából nem is biztos, hogy ezek a macskák szapis fajtatiszták, simán lehetnek jól sikerült háziciccek is. Az enyém is kiköpött olyan, mint egy orosz kék, az összes tesója olyan, pedig menhelyi cicák, akiket egy társasház udvaráról mentettek 4 hetesen, miután az anyjukat (aki sina cirmos volt) elkapta egy kutya és megölte.

Egyébként meg nyilván azért engedik ki őket, főleg ivarosan, mert felelőtlenek, mint a magyar macskatartók 90%-a, lásd ketteske. Sokan még mindig úgy gondolják, hogy a macska (aki egy háziasított állat) hadd mászkáljon szabadon, mint a vad ősei. Érdekes módon azért senki nem kampányol, hogy a rottweiler is felügyelet nélkül sétáljon szabadon, mint farkas ősei. :D

2017. okt. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Az én macskám mezei házi cirmos, de hasonló egy bengálihoz pl, a színe, szeme, párduc foltok... Pedig tényleg csak egy cirmos. Vannak szép házi macskák is.
2017. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert ebben az országban nincs állattartási kultúra. (általánosan, természetesen tisztelet a kivételnek).


#2 neked nem orosz kék macskád van, hanem egy kék színű házimacskád. Az orosz kék egy macskafajta, Magyarországon nincs ilyen tenyészet.

2017. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát én fel nem fogom, hogy lehet egy macskát bezárva tartani... A mi cicáink már kicsi pár hónapos korukban is folyton kivágytak. Ültek az ablakokban, meg besimultak az ajtó nyílásba, hogy ahogy valaki nyitja az ajtót már rohantak is kifelé. Pedig húgom az övét teljesen szobamacskának akarta, de egyszerűen nem lehetett bent tartani. Persze nyilván be lehetett volna zárni, de akkor meg folyamatosan sírt.
2017. okt. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tenyésztők odafigyelnek hogy jó helyre kerüljenek a cicák. :) Aki fajtatiszta cicát vesz 100.000 Ft feletti áron, az nyilván nem fogja hagyni hogy az utcára menjen. Egyre gyakrabban adják ivartalanítva a kicsiket, de minimum kötelezettséggel, ami jó jel.

Amelyik cicának nincs törzskönyve, az házicica, aki maximum fajtajellegeket hordozhat. :) A szaporítók pedig ha találnak egy cicát aki hasonlít az adott fajtára, örömmel adják jó pénzért el, ezzel átverve jópár embert. Valószínűleg az ő kezükből kerültek ki azok a cicák, akiket te láttál :)

2017. dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!