Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert dragabb egy Fajtatiszta...

Miert dragabb egy Fajtatiszta kolyok macska, mint egy Kutya? Mig egy nagyobb testu Kutya is "csak" 80-100ezer, addig egy kis macska 150-200 ezer hobby celra.

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 09:37
1 2 3 4
 1/32 Platypus ***** válasza:
100%
Fajtája válogatja. Kutyából is van egymilliós, meg 60 ezres is(szigorúan a törzskönyves, rendes tenyésztős árakat nézve). Macskából a 200 ezer azért már erősen a ritka vagy nálunk viszonylag új fajták ára. Egy gyakoribb fajtát ennél olcsóbban vesztegetnek.
2015. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
15%
Hobby célra? Sosem értettem azokat, akik ennyi pénzt kiadnak macskára. Macskánál szerintem egyáltalán nem lényeg, hogy fajtiszta legyen. Minden macskának más a személyisége, és nagyon viccesek, okosak. nekünk két macskánk van, az egyiket ingyen kaptuk, a másik meg minket választott ki, odajárt az ajtónk elé kölyökkorában.
2015. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Hát, nekem más a tapasztalatom, ugyanúgy van értelme a fajtatiszta macskának is, mint a törzskönyves kutyának. Keverék cicából én nagyon sok vadabbat, rombolósat, nem igazán kedveset ismertem, és ezt nagyjából ugyanúgy nem lehet előre tudni, mint egy keverék kutyánál, hogy milyen lesz a jelleme. A fajták meg azért vannak, mert mindegyikre jellemző egy sajátos temperamentum, na meg kinézet. Így könnyebben tud választani az ember hozzá illőt. Ha macskát akarnék tartani, biztos kiválasztanék 1-1 kedvenc fajtát, pont úgy mint kutyából.
2015. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
8%
a 100ezres macskát is eltudja ütni egy auto
2015. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
A 100 ezres macskát nem engedjük ki utcára.
2015. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
9%
Próbáld meg nem kiengedni... majd elintézi, hogy kimehessen. Macskát kínzás bezárni a házba. Ismerősön anno emiatt ivartalaníttatta a nőstény macskáját, az meg még fel se épült, de már meg is lépett.
2015. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

érdekes kérdés és szomorú sok válasz..Egy kutyánál ok a 100 ezer,de a macskánál nem?Mért is nem?

"100 ezres macskát is elcsap a kocsi" ezért van az,hogy a Tenyésztő kiköti a benti tartást te kis eszes,hisz azok a kölykök eleve soha nem jártak a kinti világba.

Árak:nézd a tenyészállatokat,teszteket,életminőséget stbst..és máris rájössz,hogy mért drága egy macska.

2015. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
Na meg ha valaki ennyi pénzért választ magának egy álomcicát, valószínű szobatársnak, benti kedvencnek akarja, nem egész nap máshonnan kaját kolduló, mindenféle veszélynek, időjárásnak, autóknak, más állatoknak kitett, estére néha hazanéző "vendégnek"... Bár nincs macskám, de ez olyan, mintha a yorki kutyámat kiraknám a kertbe, mert hogy a kutya házőrző, meg szereti a szabadságot... Néhány fajta már bőven nem arra van, hogy magányos vadászként / házőrzőként éljen, mind kutyából mind macskából.
2015. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
8%
Egy macskának szüksége van arra hogy kimehessen! Állatkinzás csak a lakásban bent tartani.. megőrül szegény állat ha nem mehet ki sok idiota gazda még azt sem tudja hogy a hosszu szőrű cicáknak főleg de minden macskának szüksége van füvet enni hogy tisztitsa a gyomrát. meg a körmét is élesitenie kell amit nem butorokon kéne jobb esetben meg fáramászni stb akkor vadásznak meg gondoljon bele a sok hülye hogy mennyivel rosszabb lehet szegény állatnak egy lakásban. az én macskám félperzsa gyönyörű szép de mégsem vonom meg tőle a szabadságot! akkor megy ki a terasz ajton amikor akar és hozzá van szokva hogy időben viszajön..ivartalanitott lány cica egyébként. ez lenne a normális szerintem.
2015. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%

Hát én megcáfolnám hogy olyan nagyon rossz a kinti macskáknak..

nekem 2 macskám akik kinti-benti életet élnek hozzátzeszem mind2 időben ivartalanítva lett.

Nagyon szelídek ha bent vannak ölben lehet őket simogatni és ha kint vannak és hívom őket egyből rohannak hozzám.

Ha épp nem bent alszanak akkor sincsenek kitéve az "időjárás viszontagságainak" mivel normális ember az biztosít nekik kintre is menedéket, nekem a garázsba másznak be egy kis lyukon és ott bent van szigetelt dobozuk ami bemásznak és ott alszanak.

Nekem egész nap itt vannak valahol az udvarban ha épp nincsenek bent tehát az sem igaz hogy csak este jönnek haza kajálni.

Éa amit észrevettem még hogy amit eddig láttam benti macskát elég löttyedtek voltak és olyan vékonyak az enyémek meg hatalmasak és izmosak. Lehet azért mert többet mozognak mint egy benti macska, nem tudom de én imádom őket és szerintem jobban szeretik ezt az életmódot mintha csak bent lennének. Ennek ellenére hogy kinti macskák nagyon ragaszkodóak pl mikor hazaérek és kinyitom a kocsi ajtaját akkor azonnal beugrik a kocsiba az ölembe, mert simogatást akar:)

2015. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!