Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az embereknek miért csak a...

Az embereknek miért csak a drága fajtatiszta kutya kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sok ember úgy gondolja, hogy egy fajtatiszta drága pénzért vett, törzskönyvezett kutya, jobb mint egy menhelyről örökbefogadott kutyus! :( Miért? Nekem a kutyám fajtatiszta csivava (chihuahua) de nekem mindegy lenne! Neki nincs törzskönyve, meg nem gyönyörű, hanem egy átlagos kutya! De nekem nála szebb kutya nincs, én nagyon szeretem! Nem fizettünk érte, ajándékba adták! :) Szerintetek is mindegy lenne?
2012. febr. 5. 13:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
sok embernek azért kell kutya h divatóljanak meg rajoljanak vele h "nekem van kutyám" és nem azért amiért egy átlagos embernek:) sőt egy menhelyről hozott kutya 100x hálásabb tud lenni:)
2012. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki valamilyen specifikus dologra szeretné a kutyát, sportolni (komolyabb szinten), kiállítani, munkára, akkor neki "minőségi" kutya kell, hogy biztosan arra tudja használni, amire szeretné. Egy menhelyi kutya úgymond lutri, mondjuk sportoláshoz látni az alkatán, hogy alkalmas e rá vagy sem, de mondjuk lehet a munkakedve alacsonyabb és akkor már nem olyan hatékony. Ha valaki "csak úgy" szeretne kutyát és nincsenek elvárásai, akkor szerintem neki nem fog kelleni a drága, törzskönyvezett, fajtatiszta kutya. De speciel az én kutyám is ingyen volt (keverék, és számomra a legszebb, legügyesebb, legokosabb), a munkakedve az elég jó, de lehetne jobb is, sportra így is alkalmas, amiért én szerettem volna. Viszont, ha lesz rá alkalmam akkor mindenképpen szeretnék egy kifejezetten sportkutyát. :)
2012. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele! Én azt tapasztaltam évek alatt, hogy egy menhelyi kutya, jobban szereti a gazdáját, mint a drága tenyésztőtől vett!
2012. febr. 5. 13:35
 4/24 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Ha valaki pénzért vásárol kutyát, annak fizesse meg az árát, mert az olcsón vett kutyával csak a szaporítók zsebébe teszi a pénzt. Ha már olcsón kell neki kutya, inkább válasszon mentettet. Véleményem szerint ez a két helyes út létezik.
2012. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lenne mindegy. A fajták között óriási különbségek vannak. Bele is őrülnék, ha lenne egy munka vonalú kutyám, képtelen lennék neki megfelelő életet biztosítani.

Nyilván ha lenne egy keverék kutyám, azt is imádnám, de ha megvan a lehetőségem, hogy olyan kutyát tartsak, ami tetszik, és aminek a természete pont beleillik az életvitelembe, akkor ez miért baj?

2012. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem... Nem lehet mindenféle kutyát szeretni?
2012. febr. 5. 13:42
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az embereknek miért csak a drága fajtatiszta kutya kell?"

Ha ez így lenne akkor a szaporítóknak igencsak felkopna az álluk.

Az meg,hogy egy menhelyi kutya vagy egy tenyésztőtől származó szereti jobban a gazdáját az inkább a gazdától függ hogyan bánik ő a kutyával.

2012. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ez igaz (hogy a menhelyi jobban szereti a gazdáját).De lehet hogy az beteg vagy fél valamitől mert kiskorában verték.És valaki nem szeretné hogy féljen vagy beteg legyen.

ÉS A TENYÉSZTŐTŐL VETT KUTYA IS NAGYON HÁLÁS ÉS BOLDOG!!!

2012. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudtam, de egyik barátomnak volt két kutyája, egy menhelyi keverék, meg egy fajtatiszta, de nem tudom milyen fajta volt... A keverék imádta meg minden, a fajtatiszta meg nem is foglalkozott a gazdájával, megharapta, meg mikor letette a kaját, morgott. Pedig ugyanúgy szerette meg minden! Miért volt ez?
2012. febr. 5. 13:45
 10/24 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom, hogy milyen a tenyésztőtől vett kutya! ;-)
2012. febr. 5. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!