Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Utcáról befogadott macskát...

Utcáról befogadott macskát hogyan lehet rászoktatni az alomra?

Figyelt kérdés
Pár hónapja befogadtunk egy környékbeli, kb. 2 éves macskát. Eleinte még csak ő jött oda hozzánk reggelente és este, hogy üdvözöljön, de most már szinte minden este feljár hozzánk a lakásba. Esténként még kijár a kert melletti szélvédett tárolóba, ahol éjszakánként alszik (pontosabban mi tettük ki őt ki oda, hogy amíg be nem szereztük neki az almot ki tudjon járni wc-zni) de ahogy jönnek az egyre hidegebb éjszakák, nincs szívünk kint hagyni őt. Most már megvan az almos doboza, de nem tudom, hogyan lehetne rászoktatni a cicát hogy azt használja.

#macskaalom #befogadott cica #almos doboz #macska almos doboz
2017. okt. 29. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam legtöbbször az első alomratételnél kialakult az alomraszokás, majdnem automatikusan. Annyit tettem, hogy megmutattam neki az almot, beletettem és utána abba pisilt. Kiscicámnál volt egy kis baleset, de annak a végtermékét beletettük az alomba, és a szaga miatt legközelebb már oda ment.
2017. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb azonnal fogja tudni használni, ha elkapod, amikor helyet keres wc-zéshez, és beleteszed. Ha nagyon idegenkedik, akkor az segithet, ha őtmenetileg földet teszel a almostálba, ées fokozatosan cseréled hagyományos alomra.
2017. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni, amit leírtatok. Köszönöm a tanácsokat! :)
2017. okt. 29. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!