Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom megnevelni a kb.7...

Hogy tudom megnevelni a kb.7 hónapos kanmacskám?

Figyelt kérdés
Felugrál a szekrényre, harap és karmol. Játszok vele eleget és sétáltatom is. Ötletek?

2017. nov. 1. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
spriccelj rá vizet ha rossz
2017. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Spricceld le, fújj rá. Ezeket nem szeretik, de nem is esik bántódásuk tőle.
2017. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

1.nem kan kandur

2.minek sétáltatni nem kutya

3. még kicsi le kell zavarni és megtanulja


egy 6 éves kandur perzsacica gazdija (pont itt ül közben az ölemben)

2017. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha felugrik oda ahová nem kéne, rászólsz, leveszed. Ha ebből nem ért, lespricceled vízzel, abból néhány alkalom után tanulnia kell. Ha túl durván játszik (harap/karmol), elkapod a grabancát, a képébe fújsz, aztán otthagyod.
2017. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell azonnal lespriccelni, legtöbbször a szóból is értenek. De a macskáktól nem szabad feltétlen engedelmességet elvárni, néha úgyis felmegy majd, legfeljebb akkor, amikor nem látjátok.


Harapásnál, karmolásnál pedig ki kell mutatni, el kell túlozni, hogy neked fáj, rá kell szólni, hogy ezt nem szabad. Ha ez nem jön be, akkor plusz még ott is kell hagyni. Ha ez sem jön be, akkor lehet a spricceléssel kísérletezni. Én sosem spricceltem le vízzel a macskám, de a macskák sem egyformák, vannak megátalkodottabbak.

2017. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!