Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit lehet sétálni egy...

Mennyit lehet sétálni egy macskával?

Figyelt kérdés

Van nagyszüleimnél egy kb. 5 hónapos macsek (már egészen felnőtt méretű) aki mindig jön velem ha kiviszem a kutyát sétálni.


Nyaranta szeretek túrázni, és örülnék a macska társaságának is :)

De nem tudom hogy mekkora területet szoktak/tudnak bejárni amikor vadásznak, nem akarom se túlhajszolni, se otthagyni csórit. (cipelni sem, egyrészt szükség van a kezeimre, másrészt ő sem szeret nagyon kézben lenni - néha-néha felkapni hogy megszusszanjon, az oké)


A macska hogyan jelzi, ha elfáradt?


Ő még egész kicsi, ha lemaradt vagy eltévedt a magas fűben akkor elkezdett ijedten nyávogni. Nem akarom hogy "titkolja" hogy fáradt és csak azért is loholjon utánam hogy nehogy otthagyjam


2017. nov. 5. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtős, hogy gyalogtúrára macskát vigyél magaddal. Egy kutya az más, az szolgalélek és több 10 km-t is elszaladgál veled, és örül is ha úgy terepet fedezhet fel veled. A macska az öntörvényű, ha új helyre viszed, bestresszelhet és nem tudna veled jönni, vihetnéd a kezedben és az is szenvedés lenne neki, a macska az jobban kötődik a megszokott helyéhez, meg amúgy sincs olyan mozgásigénye mint a kutyának. Csak azért, mert a megszokott útvonalon elkísér kutyasétáltatáskor, nem jelenti azt hogy elmenne veled akárhova. Nálunk is mennek a macskák ki apummal kutyasétáltatáskor, meg anno mikor mentem iskolába, vagy apu biciklivel dolgozni, elkísért a kert kapujáig, de ott megállt és vissza hazament a cica.
2017. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a macska nagy területeket bejár szabadon, egy éjszaka akár több 10 kmt is, viszont ahogy irták, ember mellett nem annyira szeret hosszan sétálni. Ahogy Kipling irta : "a magányosan sétáló macska, akinek minden hely egyforma, vad farkát felszegve járja vad csapásait" :)
2017. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hagyományos útvonalon mentem :)


Konkrétan átmásztam minden bokron (kíváncsi teremtés vagyok) elmentem az erdőbe, hazaballagtam a rekettyésen keresztül, a két jószág meg hűségesen baktatott utánam :D


Volt pár macskánk aki elkísért egy darabig aztán ment a dolgára, ez teljesen új dolog hogy ennyire kitartóan jöjjön.


A macska épp az udvaron ténfergett, amikor feltettem a kutyára a nyakörvet és kezembe vettem a pórázt. Eskü látni lehetett a macska fején hogy "hoppá, esemény van" és ő is elindult a kapu felé.

2017. nov. 5. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Szóval a BoredPandán volt egy pár, akik hét állatot fogadtak örökbe, és emlékeztem, hogy volt olyan kép, ahol túráznak, és a macskát is viszik. Közben a két kacsa nem tudom, hova lett, de olvastam (szintén ott), hogy megszületett a gyerekük, és most megtaláltam őket instán is.

Hagyományosan, mint egy kutya nem hinném, hogy kilométereken keresztül bírná a cica pl. hámmal. Más természet. Persze az, hogy a kertek alatt elmentél, ő meg végigkísért, az egyrészt esetleg nem olyan hosszú táv, másrészt azért érdekes is, lehet, ő egy különleges cica. Hosszabb távra mást kéne kipróbálni. Bármi lehet: jöhet autó, kutya (macskagyűlölő kutya), hangos traktor, vonat, akármi, amitől a macska nagyobb eséllyel ijed meg mint egy kutya. Ha mondjuk bírná ezt a hátizsákos kiképzést (oda is hámmal rögzíteném, mert kiugorhat simán), akkor is hozzá kell szoknia, és csak fokozatosan vihető hosszabb távra.

2017. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Nincs hámunk, abszolút szabadon jött.


Belefutottunk egy kutyába (megfogta a gazdája, nem volt semmi, csak megijedt a macska) és egy motorosba (ha nem megyünk az ösvényre akkor nincs gond, nem szoktak letérni róla) és a macska első reakciója az volt hogy felrohant egy fára. Utána séta közben nagyon figyeltem, hogy mindig legyen a közelben egy fa, akkor is ha csak úgy érzi hogy ott biztonságosabb (ami egy gyümölcsösben nem olyan nehéz - viszonylag kicsi almafák, a kutyák nem érnek fel oda, én meg le tudom hámozni a macskát ha bepánikolna)


Csak a kutyák és az esetleges biciklik és motorok jelenthetnek gondot, én meg tudom védeni a kutyát (vagy ő engem, ha úgy adódna) a macskánál meg nagyon vigyázok hogy legyen fa a közelben.

Nagyon kietlen helyen szoktam járni, autó, vonat nincs (vonatból is egy darab kicsi vonat jár az egész városban, úgy néz ki egy "rendes" vonathoz képest mint a kis pesti BKV ami a Várba megy)


Ilyen terepen megyünk: [link]

Az erdőben túrázom, az meg ugye tele van fával.

2017. nov. 5. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól néz ki :). Én is eltúrázgatnék hasonló helyeken.
2017. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet egyébként, hogyha elfárad, visszafordul, vagy leül, nem tudom, még sosem túráztam macskával.

Viszont az jó lenne, ha hallgatna rád a macska, és "behívható" lenne. Ha kutyád van, tudod, mikre gondolok. Neveléssel meg lehet csinálni. Vészhelyzetben attól még a fára fog rohanni, de ha hallgat rád, meg tudod nyugtatni, ha hívod, menni fog utánad, ha mondjuk megszokja, hogy azt mondod, h "gyere, indulunk haza", akkor azt. Ugyanúgy, mint a kutya, ugyanazokat a kifejezéseket, szavakat kell használni mindig, ha akarunk tőlük valamit.

2017. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!