Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica gondozás de hogyan?

Kiscica gondozás de hogyan?

Figyelt kérdés

Tapasztalatlan vagyok. Még sosem volt ujszülött kiscicám.

Szóval 1 hete születtek meg a kiscicák nagyon örültem nekik de nem igazán tudom h mikortol kell kezdeni őket etetni,mivel. Persze még a mamája eteti őket de meddig. Fel akarok készülni. a Szemük épp most kezdett el kinyilni. ha Nincs semmi probléma azt nem kell nekik kamillázni?

Segitenétek? leírnátok amit fontos tudnom az első 8 hétről?

Köszönöm


2010. máj. 31. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyelőre semmit nem kell velük csinálni, nyugodtan bízd az anyjukra őket. Enni akkortól kell nekik adni, amikor az anyacica odavezeti őket is a tányérhoz, de az még legalább 3-4 hét. Kamillázni csak akkor kell, ha becsipásodnak.
2010. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia

Pár perccel ezelőtt válaszoltam egy hasonló kérdésre, tehát kiegészíteném az előttem szólót. Nem bizti, h az anyja fogja odavezetni a tányérhoz, sőt....

Nekem 9 kismacskám van most jelenleg, 2 macskám kölykezett először, szóval a lényeg. Amikor észreveszed, hogy az anyjuk nem ad nekik már tejet, vagy már az nem elég nekik, akkor fogj egy szelet felvágottat, finoman nyisd ki a macska száját, és tégy bele egy nagyon kicsit a felvágottból. Csukd be száját, és meg fogja enni! Ugyanígy ezt meg lehet csinálni tejjel. Egy kicsit melegítsd meg, és finoman nyomd bele a száját. Ezután már magától inni fog!

Sok szerencsét, tájékoztass majd:)

2010. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindkettőtöknek főleg az utolsó választ.

Már nagyon várom h önnálóan egyenek és lehessen velük játszani mert most még csak olyan esetlenek:)

az nem gond h most nyilik ki a szeműk pár napja kezdték el kinyitni és az eggyik cicámnak a bal szeme sarka még igy össze van nőve nem tudja teljesen kinyitni. aSzülaim azt mondták ha megszokja h nyitva van már szépen ott is kifog neki.

ez tényleg így lesz?

2010. jún. 1. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat a kiscicak kb 5 hetis korig szopnak az anyjukbol..

s neked meg nem kell nagy gondozas 5-6hetis korogik ...

csk annyit,hogy figyeled mikortol nem szopnak ... s utanna edenye raksz nekik tejet s kenyer belet ... s aztan 1-2het mulva lassan adsz nekik minden leves ennivalot ... biztosan raszoknak... tapasztalat...mert nekem is volt kiscicam ... mar nagy lett belole :)


s ha benti kiscicat akarsz belole... furdesd 4honaponkent langyos vizbe s kiscica samponnal ... de ugyelja fejet es fulet ne erje a viiz ... es tegyel egy talba homokot es 3 naponkent csereld nekii... es szoktasd kapartasd vele a homokot ... hogy majd abba piszkoljon es raszoktatni lehet kicsit nehezen...hogy a talba megy kikapar egy kis lyukat belepiszkol es betakarjaa ... s igazi hazi kiscica lenne belole ... s ez a kiscicanak egy nagyon jo kenyelem es szelidseeg :) ... s figyeld ha van benne bolha... mert a kiscicaban mar 4 hetisen kezd megteremni akkor vegyel neki az allapatikaba olyan nyakovet ami a bolhat uzi kii ... s kb ennyi ...

2010. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!