Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kijáros cica vagy benti cica?

Kijáros cica vagy benti cica?

Figyelt kérdés
nagyon régóta szeretnék örökbe fogadni két lány cica testvérpárt, de nagyon félek h elkóborolnak és valami bajuk lesz ( az előző kandúr cicámmal is ez történt). Viszont nem akarom őket bent tartani mert, egy cicának csak jobb szerintem ha kimehet néha, néha, csak azt szeretném ha kijárós cicák lennének. Nektek mi erről a véleményetek?

2017. nov. 20. 17:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nahát! Köszönöm mindenkinek ezt a jó sok választ! :D

És örömmel közlöm, hogy ha valamikor meglesznek a testvér cicáim akkor kijárós cicák lesznek :) ketten nem fognak annyit kóborolni ( és mivel még nőstények is pláne nem fognak) c;

2017. nov. 21. 17:34
 12/18 anonim ***** válasza:
59%
Pfff... a legtöbb válasz arról szólt, hogy ne engedd ki őket, mert bajuk esik, jött egy-két idióta, azokra meg egyből hallgatsz, mi?
2017. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Azért az nagyon jó, hogy az, aki figyelembe veszi az állat igényeit, az le van idiótázva :D Elárulom kedves utolsó, nem vagyok idióta, viszont a te értelmi képességeidet nagyban mutatja a válaszod színvonala, csak gratulálni tudok!!! xD


Ez mellett ha visszaolvasol, egy kijárós cica tulaj sem azt írta, hogy engedje szabadon, erdőnek, világnak, én is (9-es) pont azt írtam, hogy amíg volt macskabiztos kerítésünk, ahol udvaron belül mozoghatott, addig mehettek ki, mióta ez nem így van, bent vannak, viszont arra törekszem, hogy újra kiengedhessem, idióta fejemmel a SAJÁT UDVAROMBA!!! Úr isten, micsoda idióták vagyunk, aztaaaa....


Persze, amelyik macskát születéstől bent tartanak, elvan, nem vágyik ki, de pl. aki nem tud a Cliffs of Moher létezéséről, az nem is vágyik oda. Amelyik macska nem tapasztalhatja meg, hogy milyen felszaladni egy fára, elbújni egy bokorba vagy csak napozni és pocakot süttetni a fűben, az valóban, nem vágyik ki, egész addig, amíg meg nem tapasztalja. És igen, a kutyánál is beszélhetünk szabadságról, azt se tartom normálisnak, aki a 3. emeleten tartja a németjuhászát meg a vizslát... Ha meg megoldom a macska kertben tartását, miért is ne beszélhetnék szabadságról, mért kell belőle mindent kiölni? Pont az ilyen gondolkodók miatt nem lesz lassan kutya, csak szobacirkáló és macska sem, csak agyontenyésztett divatsál, vagy a másik véglet, utcán kóborló senki állata. Egy normális macskának, ugyanúgy, ahogy egy normális kutyának, kell a szabadság a maga szintjén, megfelelő körülmények között (kerítés, orvos, élősködővédelem, etetési formák...)


Úgy gondolom, hogy azért, mert egy életképes, működő dolgot leírtam, nem kellett volna 34%-ra lehúzni, de végülis az itteni válaszolók értelmi szintjét is tükrözi.

És úgy mellékesen közlöm, idősebb cicám 13 éves, fiatalabb 11, és 1 éve élünk bent lakásba, egész idáig a korábban leírt módon "élték túl a vadont", köszönik szépen, jól vannak, bolha csak akkor volt bennük, mikor befogadtuk őket, kullancsot még sose vettem ki belőlük, férgesek sem voltak, orvost is csak az oltások miatt látogatjuk. És mellesleg én is utálnék 0-24-be bezárva lenni, pedig nem vagyok állat, akkor milyen lehet nekik...


Kérdező, szerintem jól döntöttél. Ivartalanítani, oltani, féreghajtó, élősködő elleni védelem elengedhetetlen. Én tanácsolom egy kerítés kialakítását, házilag elkészítve nem kerül többe, mint egy sima (nekünk 30 cent mélyen le volt betonozva, fa palánk kerítés 2 méter magasan, tetején csirkeháló 45 fokos szögben megdöntve, felette egy fém pálca felhegesztve és arra egy 12-es pvc csövet húztunk, ami forgott, nem tudtak a cicák belekapaszkodni) Ezek mellett tuti nem lesz semmi bajuk a cicáknak és teljes, biztonságos életet élhetnek.


Jöhetnek a piros kezek az okosoktól, mivel borzalmas, idióta gazda vagyok ;)

2017. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
34%
Jah és a szabadsághoz annyit fűznék hozzá, hogy háziállat a tyúk, a ló, a kecske, a disznó, a birka, mégsem akarja senki felvinni őket a lakásba, senki nem gondolja, hogy egy birkának egész nap egy ólba bezárva kell élnie, sőt, baromfiudvar, legelő biztosítja az ő szabadságukat is. A ketrecekben, rácsokon tartott haszonállatok, a boxba zárt lovak ellen állatvédők tiltakoznak, az állatokat elkobozzák rossz tartási körülményekre hivatkozva. Miben mások ők, mint a macskák? Nekik sem a 4 fal között van a természetes életterük, csak mi önző emberek a magunk öröme miatt ide kényszerítjük őket. A szabadság minden állatnak joga lehetne, és a szabadság nem egyenlő az utcán, városban történő magányos kóborlással.
2017. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Terveim szerint 2 nőstény cicát szeretnék, és ha kijárosak lesznek akkor biztosítok nekik egy helyet ahova bemehetnek hideg idő esetén, ( egy fűtött pince helységet biztosítok nekik, amin macskaajtón keresztűl juthatnak be)

A nőstények amúgy sem kóborolnak olyan messzire, ráadásul ketten lesznek c;

2017. nov. 23. 18:57
 16/18 A kérdező kommentje:

És még így utólag megjegyzem.

Hát sajnos vagy nem sajnos, de tervrim szerint télen nem szeretném őket kiengedni ;3 szóval télen a cicák bent lesznek. ;333

2017. nov. 24. 17:54
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A kijárós cica nem azt jelenti, hogy állandóan kint van a cica, hanem hogy kedvére töltheti az időt a kertben is, a házban is. Mi is így tartjuk őket, szép időben sokat vannak kint, ilyenkor viszont nagyrészt a kanapén vagy a radiátoron alszanak. A macskák okos állatok, gyorsan megtanulják, hogyan jelezzék nektek, ha ki akarnak menni vagy vissza szeretnének jönni. De tehetsz a bejáratra macskaajtót is.
2017. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%

Kertes házban lakom. Van 2 macskám, akik bentiek. Az előző cicám kinti-benti volt, de akkor még annyira elhagyatott volt ez a környék, hogy nem kellett félteni.


A benti tartásnak én eddig csak az előnyeit látom.


1. Nem hoz haza egeret valami elhagyatott házból.

2. Nem hordja be a házba tonnaszámra a kullancsokat.

3. Nem ütik el, nem kapja el kutya, nem mérgezik meg, nem lopják el stb.

4. Nem kap el halálos fertőzést ha összeverekszik egy másik macskával.


Van kaparófa, játékok, elég nagy a ház és le vannak mozgatva, semmi bajuk nincs. Eszük ágában nincs kimenni. Ha ki is engedném őket, akkor is csak akkor, ha csináltatnék egy macskabiztos kerítést és tudnám, hogy nem tudnak kimenni.

2017. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!