Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 4macskám. Kettő főleg...

Van 4macskám. Kettő főleg benti, kettő kint etetett kóbor. Baj, ha a koborokat nem oltatom? Nincs rá keret, csak a két bentire.

Figyelt kérdés
Enni kapnak de mást nem tudok segíteni. Itt drága az oltás Pesten.

2017. nov. 26. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy nézzük, a kóboroknak fontosabb lenne az oltás, mint a bentieknek, hiszen több mindennel találkoznak stb. Nem tudsz segítséget kérni valami alapítványtól, állatvédő szervezettől az oltás árához, illetve az ivartalanításhoz?


Persze így is rendes Tőled, hogy eteted őket.

2017. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Mikor a szülőfalumban laktam, a kinti macskákat senki sem oltotta, ahogy ma sem.
2017. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utána járok, bár negatív tapasztalataim vannak az állatvédökkel kapcs. Ivartalanításban is kértem segitségük. Mind a két kóborom akit etetek lány, végül én ivartalaníttatam öket segítség híján. Ezt nagyon fontosnak véltem. Azon már túl vannak.
2017. nov. 26. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
#2 és ez az egyik fő oka, hogy a kinti macskák nem is éltek/élnek pár évnél tovább.
2017. nov. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

En faluban laktam (mostmár nem)Es szerintem a dednagyanyam is tartott macskákat

Elég fiatal vagyok de meg igyis tapasztaltam olyat hogy a soha nem oltott macskaim (kinti) 16evig is emeltek

A csúcs ez volt

De a többi is minimum 10 évig élt

Hacsak a kocsi nem ütötte el

De mindenféle oltás nélkül Is nagyon sokáig éltek

Szóval szerintem nem feltetlen szükséges

2017. nov. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 mindig van egy pár szerencsés eset. Ilyen alapon embereknek sem feltétlenül kell védőoltás, mert attól, hogy nem oltanak be, még nem biztos, hogy beteg leszel...
2017. nov. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Az utolsó hozzászólónak üzenném, remélem téged se oltottak be baba és gyerekkorodba. Kirabolnálak az utcára és kíváncsi lennék mi lenne veled.


Szerintem az életed során egyszer ki kibírod azt az összeget. Nálunk két cica 20ezer volt mindennel együtt, és biztos vagyok benne, hogy Pest környékén is van olcsóbb állatorvos.

2017. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 kiraknálak*
2017. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egészségük szempontjából jó lenne, hiszen kintiként sokkal több kórokozóval találkoznak, mint egy benti cica. Viszont mivel nem a te cicáid, hanem kóborkák, így senki nem vethet rád követ, ha erre már nem futja. Már azzal is sokat teszel értük, hogy enni adsz nekik.

Állatvédő szervezeteknél tényleg érdemes próbálkozni, de nem szabad elfelejteni, hogy ők civilek, nem ez a munkájuk. Ha tudnak, segítenek, de ha nem, azt nem lehet számon kérni rajtuk.

2017. nov. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 gondolom ezt az #5-nek akartad írni, nem az utolsónak/#6-nak
2017. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!