Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tapasztalom azt, hogy a...

Miért tapasztalom azt, hogy a fő uton lakó cicákat kevésbé ütik el?

Figyelt kérdés
Lehet nem így van, de itt a környéken ezt tapasztalom. Akiket ismerek a fő utrol cicagazdikat vén tíz plusszos cicáik vannak. Akik viszont több házzal beljeb laknak cicagazdik nekik folyton elütik a cicájaikat kint a fő uton mikor kicsámborognak. Lehet töbet láttak már a fő uti cicák s ovatosabbak?

2017. dec. 3. 17:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ahol folyamatosan mennek a kocsik, ott gondolom esze ágában sincs a macskának átkelni rajta, inkább keres egy másik útvonalat, ahol sétál.

Ahol ritkán jár kocsi, ott simán megszokja a macska, hogy bármikor átmehet, el tudom képzelni, hogy emiatt ott több baleset van.

De mindezek mellett szerintem állatkínzás úgy kint tartani macskát, hogy sorra ütik el őket a környéken.

Az, hogy valaki kertes házban lakik, még nem kéne , hogy az jelentse automatikusan, hogy kicsapjuk az udvarra aztán kész.

Ha nem adottak a körülmények, akkor inkább legyen benti, kint meg csináljunk neki egy kennelt.. Sok megoldás van.

2017. dec. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes, hogy ezt tapasztalod, mert gyerekkoromban én is főút mellett laktam és egyetlen kijárós cicánk sem élte meg a 2 éves kort. Sem a szomszéd cicái. Naponta láttam 1-2 elütött cicát. Még most is összeszorul a szívem...

Most lakótelepen lakok, és itt is látok néha elütve cicát, de kevesebbet. Az egyik ismerősöm ivartalanított kijárósa már 10 éves. Nincs jó állapotban, a kijárós macskáknál erre nem is lehet számítani, hiába bolhairtózzák, mindig teli van kullanccsal, bolhával, mert visszafertőződik. Csipás, hullik a szőre. Én megsimogatni se merem, bevallom.

Lehetséges, hogy már sok generáció óta élnek "főúti-cicák" a környékeden és sikerült egy olyan félénk populációnak kialakulnia, akik nem mennek át a kocsi előtt az úton. Hiszen csak a félénk egyedek maradtak életben, ezt tudták tovább örökíteni. Gondolom emiatt az emberekkel és más állatokkal szemben is visszahúzódóak, minden hangosabb zajra futnak-bújnak?

Egyébként 10+ cica nem tudom mióta számít vénnek? Egy normálisan tartott macska átlag életkora 17 év. Az én cicámat nem engedem ki és láss csodát még sosem ütötte el autó sem itt a lakótelepen, sem a főúton. Kíváncsi, barátságos, imád ölben lenni, mindenhová követ a lakásban, a meleg radiátorról nézi a hóesést. Nem kell kint fáznia, rettegnie, egészséges, boldog és hálás. Kell ennél több?

2017. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Sajnos olyanná tettük a világot, ahol a kijáró macskák átlagosan csak a várható élettartamuk (14-16 év) csak töredékét érik meg. Lassan azt kell mondani, hogy aki városban tart macskát és szereti a kedvencét, az inkább csak bent tartja. A közhiedelemmel ellentétben így is élhetnek boldog és teljes életet. És lesz esélyük megérni az öregkort.
2017. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!