Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék tenyészteni. Van...

Szeretnék tenyészteni. Van két perzsa cicám. Most fél évesek. Mikortol pároztathatom őket? A fiu már ivarérett.

Figyelt kérdés
Gyönyörü szépek. :) tudnátok pár tanácsot adni? Köszi.

2017. dec. 4. 21:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
9%

Utolsó:az törvénybe ütközik! Jó hírnév megsértése-nézz utána!! Konkrét bizonyíték nélkül senkinek sem lehet rossz hírét kelteni! Nem követett el tö9rvénysértést a szaporító, nem kötelező törzskönyvet adni .Sajnos. Semmi törvénybe ütközőt nem tett.

Ha hamis törzskönyvet adott volna, azzal már meg lehetne fogni. De így ez törvényes sajnos...

2017. dec. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
23%

Nem, kérdező, nem volt illegális. Pont erről beszélek. Az a válaszoló is csak szeretné, ha illegális lenne...Amíg valaki royal caninnal eteti a cicáit, szépen tartja, foglaslkozik velük, addig ez nem ütközik törvénybe.

Ami törvénybe ütközik, az az állatkínzás, verés, elhagyás, kirakás az utcára, verekedtetés, ilyenek. Csak hogy tudd.

2017. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos megvezettek. :/

Valószínűleg nem is fajtatiszták a macskák, csak perzsa jellegűek. Ki tudja, milyen genetikájúak. Nagyon nagy hiba lenne tovább szaporítani őket, születne egy csomó beteges keverék macska.

2017. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
76%

Érdekesek vagytok!

Akkor évi minimum 600-800ezerFt bevallatlan adózatlan jövedelem szerintetek rendben van?

És rendeben van a hirdetésben perzsaként hirdetni törzskönyv nélküli macskákat?

Ez minimum megtévesztés, vagy más néven szélhámosság, ami bűncselekmény.

Ha valaki egyszer venné a fáradságot és utánajárna, a szaporító kegyetlenül megütné a bokáját.

De akik ilyenek mellett kardoskodnak, azok nyilván maguk is azok!

2017. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis segítséget kérnék. Névtelenül bejelenthetek szaporitókat a rendőrságen?

Ismerősi körömben van egy ház s pár akik a husky kutyájukat évente négyszer fialtatják,és egész életében kenelben tartják.

Tehát szaporítanak,facebookon hirdetik a kölyköket.

Fel lehetne őket jelenteni? Határon túli magyarok:/ (románia)

A kuytájukat azért tartjék,hogy pénzbeli hasznot húzzanak, vajon még hány évet bír ki szegény kutya.

2017. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Az adóhatóságnál lehet feljelenteni őket és a husky fajtamentőknél, a további lépéseket ők teszik meg.

[link]


Én úgy tudom, hogy egy kutya évente csak 2x tüzel, (tavasszal és ősszel) így a bejelentésedben ne írj négyet.

2017. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Inkább te csinálj nekik kiscucákat!
2017. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
32%
#24/27 Nem,képzeld,nem vagyok szaporító. Macskám sincs. Csak egy sunyimudi. De a félrevezetést nem szeretem. Ezért írtam le,hogy vannak a dolgok valójában,hogy a kérdező tisztában legyen vele.
2017. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos szaporító csapdájába estél.. Egy tenyésztőnek minimum törzskönyvesek a macskái, kiállításokra viszi őket, genetikai vizsgálatok, oltások rendben vannak, chip. Ha ezek nincsenek meg, hiába szép a cica, csak szaporító leszel. Ha tenyészteni akarsz, akkor normális tenyésztővel beszéld meg, hogy veszel tőle 2 cicát ilyen célra, és ő adni fog tk-t is. Viszont az áruk így magasabb lesz. Amit még megpróbálhatsz, hogy akitől vetted, attól megkérdezed hogy esetleg nem-e lehet kikérni a törzskönyvüket.... Hallottam ilyenről, utólag akarta tenyészteni a cicákat egy hölgy, mondta annak a tenyésztőnek akitől vásárolta a cicát, ő mondott még plusz egy összeget amiért cserébe odaadja a tk-t ivartalanítás nélkül. Az ivartalanítás lenne a legjobb ötlet, rengeteg szaporító van már..

Ha segítség kell még, írj nyugodtan, én bejegyzett tenyésztő vagyok :) (nem perzsa)

2017. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg kiscicákat akarsz egyszer már 2 évesen magadnak nyugodtan pároztathatod őket. De tényleg csak már ha 2-3éves a lány. A kiscicák ne kapjanak túl sok tehes ételt ha már bem szopiznak mert különben hasmenésük lesz. Vigyázz mert a fiú képes új párosodásért megfolytani a kicsiket. Remélem segítettem neke.😻
2018. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!