Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknak milyen jó minőségű...

Cicáknak milyen jó minőségű tápokat gyártanak? lehet száraz, és konzerves is, tapasztalatok? ( kezdő vagyok)

Figyelt kérdés

ami eltelíti, és nem éhes a kaja után 1-2 óra múlva, vagy vegyek neki húst ?


én egy újdonsült cica barát vagyok, eddig csak kutyáim voltak, és nem voltak a macsekok a háznál , de úgy hozta a sors hogy kettőt befogadtam,és nagyon megszerettem őket, a nőstény nyár óta van nálam, a kandúr pedig 1 hónapja


Szóval mi az a kaja, legyen főt, konzerves, vagy akár száraz, ami elnyomja és jól lakatja a macskáimat.. :) már annyi mindent néztem,nézegettem, de nem akarom rajtuk ki tapasztalni...


igen tudom az egér.. jó tápanyagforrás, de így télen kandalló előtt nincs nagyon egér,csak szunya...


2017. dec. 7. 23:20
 1/10 A kérdező kommentje:
ja igen, eddig Whiskas tápot vettem nekik, de szerintem ez nem olyan jó, .:/
2017. dec. 7. 23:23
 2/10 anonim válasza:
7%
Az én macskáim 5 évesek, ezalatt az idő alatt mindent kipróbáltam. Éhenkórászok. Az kell nekik ami az enyém. Mindig éhesek...
2017. dec. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

menj be egy eledelboltba,pl: Fressnapf vagy bármi, online: zooplus.hu) ott segítenek és megmondják, mi a jó táp.

Amúgy nagyon sok jó (50-60, amit itt Európában lehet kapni) táp van, átlag 2000 Ft/ kg körül mennek, teljesen kiszerelésfüggő, minél nagyobbat veszel, annál olcsóbb a grammja.

2017. dec. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

a Whiskas marha gyenge minőség, olyan kutyában a Darling, csak a nagyon igénytelen hülyék veszik.

Hogy tömören összefoglaljam: minél nagyobbat szarik az állatod egy táp etetése után, annál rosszabb valószínűleg a táp, pláne ha fosik is tőle, ami elég gyakori.

2017. dec. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ami nekünk bevált: Real Nature Wilderness. :)
2017. dec. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy eltelítse őket a kaja, a cicák etetésénél az az optimális, ha egész nap előttük van az étel, mert ők sokszor esznek keveset, és az emésztésük is ehhez alkalmazkodott. Tehát nem úgy kell etetni őket mint a kutyákat, hogy napi 1-2 alkalommal, és akkor egyben meg kell ennie. A legideálisabb az, ha száraz táp van kint a cicák előtt egész nap, abból ehetnek amennyi jól esik nekik. Mellé pedig adhatsz nekik naponta 1-2 alutasakos vagy konzerves kaját. Én naponta 1-szer vagy kétnaponta szoktam csak adni ilyet a cicámnak.


Én online szoktam tápot venni, nagy kiszerelésben olcsóbb, bár először érdemes kis csomagot venni, hogy ha esetleg nem szeretik a cicák, akkor ne bukj rajta olyan sokat.

Én most Happy Cat Sensitive-t adok neki, ez egy jó minőségű táp, illetve a Brit Premium vagy Brit Care, és a Josera is sokak szerint jó. A Fressnapfban kapható Real Nature is nagyon jó.

Nézz szét ezekben a webáruházakban:

petissimo.hu

zooplus.hu

falatozoo.hu


Te is el tudod dönteni amúgy, hogy melyik tápok jók. A lényeg, hogy ne úgy kezdődjenek az összetevőik, hogy pl. kukorica, vagy egyéb gabonák, hanem valami húsfélével.


Az a baj hogy nedves eledelekből kevesebb a jó minőségű, és azok már drágábbak is. Én mivel nem adok gyakran a cicámnak, ezért olcsóbbakkal is beérem.

2017. dec. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, (egyébként vidéken lakok, 25/F) gondolkodtam még azon is, hogy veszek nekik hentesnél nyesedéket, aztán kis adagokban adagolom nekik, mellé pedig valami jó minőségű száraz tápot, ahogy észrevettem ez egy ördögi kőr, mert ugye ha picit is éhes(ek) adok neki(ik), mivel "bírom őket" , de ha nem adnák akkor meg simán eltudnának menni egeret fogni, és nem lenne probléma a "minőségi" kajával nagyon sok van most is jelenleg,


de ahogy ismerem magam, ennek a két kis nyominak ilyenre nem lesz gondja. :)


na mindegy.. köszönöm még egyszer a válaszokat. !

2017. dec. 8. 08:01
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
A Real Nature-t és a Brit Care-t én is ajánlom. Viszont ha húst akarsz venni nekik, akkor javaslom, lépj be a "Nyerskosztos cicák" facebook csoportba, ott leírnak mindent az arányokkal, adagolással kapcsolatban. Én is gondolkozom már egy ideje, hogy nyerssel fogom etetni a cicáimat, mert mégiscsak ez a legtermészetesebb (és nem mellékesen olcsóbb is, mint a táp), de egyelőre félek, hogy valamit elrontok, így nem mertem belevágni még.
2017. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Porta 21 elég jó, van alutasakosuk meg konzervjük is, meglepő módon abban is viszonylag sok hús van, és egészen olcsó. Mi Zooplusról rendeltük.

Egeret inkább ne fogjanak, mi van, ha mérgezett, vagy szimplán beteg egér?

2018. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajna a mérgezett egér benne van a pakliban, bár nem nagyon mennek egerészni, mert ha éhesek kapnak kaját.
2018. jan. 5. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!