Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy állatorvos le keverhet...

Egy állatorvos le keverhet két taslit a cicámnak?

Figyelt kérdés
Fülatkával vittem. Kipucolta és közben a cicám picit belekapott erre élböl kapott két pofont. Én úgy vélem a cicáknál semmilyen esetben nem használ a pofon ezért nem értettem, de mivel ö a doki bíztam tudásában, hát azóta agyaltam rajra, hogy tán sértő volt nem szakmai jellegű a dolog. Szerintetek?

2017. dec. 14. 21:45
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Hazaértünk bujkált rettegve fél napig. Ezért váltottam. Szerintem nem szokás ez cicákkal.
2017. dec. 14. 22:03
 12/32 anonim ***** válasza:
11%
5-össel meg teljes mértékben egyet értek, nem értem, hogy az állatimádó, és védő embereknek miért kellett lepontoznia, ha egyszer ez a való igazság...
2017. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
22%
Imádom az ilyen kérdezőket, komolyan. :D Véleményét kérik embereknek bizonyos dolgokról, amiknek maguknak is meg van a véleménye, és, ha a véleményük nem egyezik, egyből megy a minusz, pedig ő is ember, sok embernek különféle véleménye lenne az "állatbántalmazásról". " Én úgy vélem a cicáknál semmilyen esetben nem használ a pofon", valóban nem használ, de nem is árt, ahogy mondtam, és az ötös is, pont, mint a kutyákat, a cicákat is lehet tanítani. Mikor nekünk lett cicánk, és beszökött a lakásba sáros lábbal, mi is adtunk neki egy-két taslit, (gondolj, amit akarsz, nem John Cena-s ütés volt) és képzeld el, egy hét alatt megtanulta. Váó. Várom a minuszokat. :)
2017. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
27%
Ezek szerint én is vérbeli állatkínzó lennék? Na elmentek a p... :'D
2017. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
43%
Nekem vannak cicáim, bár én még nem ütöttem meg őket, egymást és a kutyát pofonokkal fegyelmezik. (Amúgy iszonyat cuki egy cica, ahogy a mancsával gyorsan egymás után csapkod.) Lehet, a doki csak az állat nyelvén akarta tudomására hozni, hogy nem oké karmolászni.
2017. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy örülj neki, hogy ilyen határozott dokid van, aki meg tudja fegyelmezni az állatot. A miénket elaltatták a fültisztításhoz, utána egy napig kóválygott és öklendezett. Szegényke jobban járt volna két pofonnal.
2017. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam. Igen én negatív dologként éltem meg, de ez egy vélemény, a tiétekre is kiváncsi vagyok, mert lehet én voltam erre tul ézékeny csupán.
2017. dec. 14. 22:30
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy ki mit gondol a macskanevelésről, ez szakmailag semmiképpen nem korrekt. Az állatorvosnak nem az a dolga, hogy fegyelmezze az állatot (bármilyen módszerrel), hanem hogy kezelje, és közben oldja meg, hogy az állat ne tehessen kárt benne. Erre van pl az asszisztens. Amúgy meg teljesen természetes, hogy ha egy idegen ember fájdalmat okoz a macskának, akkor az védekezik, ez nem nevelés kérdése. A környékére se mennék ilyen állatorvosnak.
2017. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
80%
Az állatorvos nem azért állította la a cicát határozottan, mert belékapott, hanem hogy tutira nyugton maradjon, mert ha ficánkol fültisztítás közben, akár a dobhártyája is átszakadhat. Általában pont a sérülésveszély miatt altatásban csinálják, csak mint írtam, annak durva utóhatásai vannak. Nem a pofon miatt rettegett utána a cica, hanem mert lefogták és belülről buzerálták a fülét.
2017. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%
Macskákat a nyakánál kell megfogni ahogy az anyacica tette, és rögtön szinte mozdulatlanné dermed. Egy jó állatorvos ezt alkalmazza ha a macska nem nyugodt. Nyaknál fogva a cica teljesen lenyugszik. Nem pofozgatni kell.
2017. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!