Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy állatorvos le keverhet...

Egy állatorvos le keverhet két taslit a cicámnak?

Figyelt kérdés
Fülatkával vittem. Kipucolta és közben a cicám picit belekapott erre élböl kapott két pofont. Én úgy vélem a cicáknál semmilyen esetben nem használ a pofon ezért nem értettem, de mivel ö a doki bíztam tudásában, hát azóta agyaltam rajra, hogy tán sértő volt nem szakmai jellegű a dolog. Szerintetek?

2017. dec. 14. 21:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen egyértelmű számomra, hogy egy állatorvosnak ilyet nem illik csinálni.


De az állatok verekedéssel mutatják meg egymásnak, hogy ezt azért mégse és én is simán megütöm a saját macskámat, ha már 26. alkalommal mászik bele a szedres edényembe szederszedéskor, azzal nagyon felhúzott idén (elég nekem a szederrel is küzdeni, nemhogy a lököttkével, aki még feszt nyekereg is). Kb. 5 másodpercig fogja vissza, az anyjától sokkal nagyobbakat kap ok nélkül (én nagyon picit ütök macskára, csak jelzek neki, nem akarom bántani, de ez is csak a legrosszabb ifjú macskáknál van párszor az életében) s ő sem ártatlan bárányka, teljesen korrektül kommunikálunk szerintem. Attól még nem mondom, hogy ez az ideális és az orvos igenis legyen profibb más állatával, akit nem is ismer. A kérdező leírta, hogy a cicc nagyokat kapott és némi traumát szenvedett miatta, ez más, mint amikor én rászólok, megcsapom és 1 percen belül már az ölemben dorombol.

2017. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Helytelenül cselekedett. Tudják hogy ha vad a macska, akkor odakap de a pofon nem használ. Grabancon fogják erősen, az nem fáj nekik de ledermednek.
2017. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
83%
#20 A nyaklefogás tökéletes, ha szurit akarnak beadni neki, de a fülét nem tudod úgy tisztítani, mert befeszíti a nyakizmait és belapít közben.
2017. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Többet nem vinném ehhez az orvoshoz.

A macskát meg kell fogni szakszerűen, ill. vannak olyan mozdulatok, amik nyugtatóan hatnak rá, ezeket is lehet alkalmazni.

De megütni felesleges, attól csak rosszabb lesz.

2017. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Én meg kikértem volna magamnak, biztos, hogy ott helyben kinyitom a számat. Én se verem az ő gyerekét. Meg ki se fizetem mondjuk.
2017. dec. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Melyik állatorvos ez? Privátban is megírhatod, ha itt nem akarod. Csak szeretném tudni, hogy véletlen se vigyem hozzá a macskámat.
2017. dec. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
A macskának az ütés nem úgy jön le mint nevelés, hanem elkezdenek félni. Ezért sem lehet cicát úgy nevelni hogy ütjük-verjük. Azzal csak annyit érünk el hogy rettegni fog tőlünk. :) Szerintem semmilyen joga nem volt erre. Kiállításon sem üt le két taslát a bíró a macskáknak, pedig ott azért gyakori a nyűgös cica. Én kiakadtam volna rá nem is kicsit, és számon kértem volna hogy milyen jogon csinálta ezt?:) A helyedben váltanék dokit is.
2017. dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
16%

#2-re válaszolva:

Igen, szerintem is állatkínzó, pszichopata, sőt gyilkos, bűnöző, gyerekmolesztáló!

Komolyra fordítva a szót ne legyünk már ilyen ostobák!

Az állatorvos is ember, ha hirtelen "picit belekap" (...) a macska, akkor reflexből gyorsan cselekszik. Érthető, hogy egy másodperc alatt hozza ezt a rossz döntést, de ezért nem kéne felkoncolni. Ki ne lenne ideges egy ilyen után (aki azt gondolja, hogy ő nem, akkor gondoljon arra, amikor őt karmolta/harapta meg egy macska, akkor mit csinált, ha pedig még nem volt ilyen, akkor meg ne szóljon egy szót sem)?

A grabancfogós módszer nem rossz a macskák 90%-ánál, de van olyan macska, akinek vagy kicsi ott a bőr, vagy pont hogy az teszi agresszívvá.

2017. dec. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
26%

hm, jönnek a lepontozások, szép srácok, ezt is küldjétek meg!

Végül is csak tök korrektül válaszoltam a kérdésre. Ha nem érdekel más véleménye, akkor ne olvasd vissza a megválaszolt kérdéseid, azt várva, hogy más alátámassza az igazadat (és ha nem, akkor lepontozod? Shame.), nyugodj meg abban, hogy neked van igazad. Ennyi.

2017. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le. Most jöttem fel s láttam, hogy le nillázott valaki.
2017. dec. 29. 10:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!