Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Udvar cicából szoba cica?

Udvar cicából szoba cica?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni itthonról (jelenleg szüleimmel élek) és elég valószínű hogy panelban fogunk lakni.A macskámat eddig mindenféle képpen vinni akartam magammal de belegondoltam ,hogy ő eddig udvari cica volt és képes lenne e megszokni a szoba cica létet? nem szökne meg ? Valakinek van hasonló tapasztalata? Jelenleg nem nagyon jár be csak amikor itthon vagyok és simizve van ,de ehez valószínűleg az is közre játszik hogy fél a szüleimtől.

2017. nov. 26. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már nem fiatal, akkor nem túl jó ötlet. Ha nem akarod a szüleidnél hagyni, akkor nézz körül, találsz-e olyan új otthont neki, ahol kint is lehet.
2017. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember elején fogadtunk be vemhes kóbor macskát utcáról lakásba. Tökéletesen vette az akadályokat, nagyon ügyesen alkalmazkodott. Az első pár napban zömében az erkélyen volt, de szép fokozatosan felfedezte a lakás többi részét is. Most meg már ki sem megy az erkélyre sem, mert ott hideg van. :D Szóval mi büszkék vagyunk rá, tényleg ügyesen alkalmazkodott, és gyorsan megtanulta, mi és hogy működik.


Viszont még tavasszal volt nálam egyetlen éjszakát egy balesetes kandúr, ő roppant nehezen viselte el... Amíg utaztunk, kialudta magát, itthon megkajált, utána pedig felpörgött. Fél éjszaka az ablakot, fél éjszaka az ajtót kaparta. Ő is utcai kóbor volt a baleset előtt... De valószínűleg ő még sose volt lakásban, illetve nemcsak a hely, de mi is idegenek voltunk neki. (Én hoztam el a kórházból, tőlem vitték el másnap az állatvédők ideiglenes befogadóhoz.)


Szerintem, mivel Téged ismer, egy próbát megér. Ha nagyon rosszul viseli, még mindig vissza tudod vinni a szüleidhez.

2017. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd érdekessé számára a lakást (macskabútorok, játékok), és meglesz bent. Nyilván első időszakban ki akar majd menni, de meg fogja szokni, hogy nem mehet ki. Ha mégsem, akkor még mindig lehet vinni hámmal sétálni. :)
2017. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát 2 éves cicáról van(ivartalanított lány) szó és vannak nagyon aktív időszakai de van hogy egész nap alszik. A problémám az hogy nem a közelbe költöznék és ha nem bírja akkor is minimum 1-2 hetet kénytelen lenne így tölteni
2017. nov. 26. 11:49
 5/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok: nézd úgy, hogy az az 1-2 hét legalább elég lenne arra, hogy kiderüljön, tud-e alkalmazkodni. Az első pár napban úgyis máshogy viselkedik, mint utána. Akkor derül ki, működőképes-e a dolog.


Kétévesen még fiatalnak számít, ami az ilyen változás szempontjából jó. :) Ahogy telnek az évek, még úgyis komolyodik.

2017. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Macskafüggő, valószínűleg megszokja, de van egy-két kinti cica, aki sose szokik be rendesen. Az biztos, hogy ez nem napok, hanem inkább hónapok alatt fog eldőlni. De egy próbát mindenképp megér.
2017. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb cica simán megszokja.

Az almot is nagyon hamar megtanulják használni.

Vigyázni kell, hogy ne szökhessen ki a lépcsőházba, de erre a bent nevelkedett macskáknál is vigyázni kell.

Az ablakokat és erkélyt be kell hálózni, ha más nincs, erős szúnyoghálóval, hogy ki ne ugorhasson/eshessen.

Nem lenne jó neki a szüleidnél, akiktől, mint írtad fél. Ott nélküled nagyobb veszélyben volna.

Sok sikert az új életetekhez!

2017. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki, ahogy előző hozzászólók is írják, mert lehet, hogy működni fog, csak akkor tudod meg, ha kipróbálod. Teljesen az alaptermészetétől függ, mit szeret jobban, a kinti létet, vagy az emberi társaságot (a Te társaságodat). Lány cicáknál inkább előfordulhat, hogy jól tolerálják a bent létet. Felmerül a kérdés: miért fél a szüleidtől?
2017. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért fél tőlük mert kis korában viszonylag sűrűn, hangosan megszidták ha valami rosszat csinált ,de ők soha nem simogatják vagy szeretgetik tehát hiába hogy most már nem szoktak vele veszekedni, soha nem közeledtek felé kedvesen és ezért tartja tőlük a távolságot.
2017. dec. 2. 12:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Sose fogja megszeretni, próbálkozni fog azért, hogy kijusson. Idővel belátja, hogy nem fog sikerülni, így próbál alkalmazkodni a mostani helyzetéhez. Ahogy mondják, ki fog derülni, tetszik-e neki vagy sem. De ne dugd be menhelyre meg sehova, ne hagyd egyedül.
2017. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!