Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az én macskám miért ilyen kis...

Az én macskám miért ilyen kis étkű?

Figyelt kérdés

Itt szinte mindenki azt írta, hogy az ő macskája naponta 2-3 alutasakosat is megeszik, és mellette egész nap kint van előtte a száraz táp és még abból is eszik. Hogy lehet ez?


Ehhez képest nálunk: kb. 20-30 gramm száraz van kint előtte egész nap, ez általában el is fogy, este kap egy alutasakosat (100 gr-ost), de nem bírja egyszerre megenni, csak 2-3 részletben. Ott szoktam hagyni előtte, és reggelre általában el szokott fogyni.

Ő egy benti macska, már valahol 12 év fölött. Nem mozog sokat de néha játszik kicsit.


2017. dec. 24. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tyű!! Az én 2 éves, ivartalanított lánycicám előtt ott van egész nap a száraz, csak akkor töltöm fel, ha már alig van a tálkában. Reggel és este kap alutasakost/konzervest, de nem sokat. Egy alutasakos nála kitart 3étkezést minimum, egy konzerv (nem a pici gourmet, az két kajára) a kb 4-5nap. És így is dagi ("kissé túlsúlyos" a doki szerint). Benti cica, de azért aktivkodik.

Jutifalit szokott kapni, ha hétvégén napközben otthon vagyunk.


Mamámnak van két cicája,akik kintiek, azok annyit esznek, mint egy hadsereg. Szó szerint mindent és bármikor: reggel elfogy egy fél konzerves, estére száraztáp, de kapnak husit,májat stb plusz folyton egerésznek. Ők nagyon szépek, izmosak.

2017. dec. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Számít az életkora is már, és az is hogy ivartalanított-e. Egyébként a macskák többször esznek keveset, ezért eszi meg valószínűleg háromszorra az alutasakost. Mondhatni "csipegetnek". Így vannak összerakva. A 20-30 gramm szárazat azt most nem tudom mekkora mennyiség őszintén.
2017. dec. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Adj hálát az Istennek. Amúgy a száraztáp jobban laktatja őket.
2017. dec. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ivartalanított lány

viszonyításképp, ha valaki nem tudja elképzelni a mennyiséget: egy cica átlagos napi száraz táp adagja 55-60 gramm lenne (a gyártók szerint)


egyébként régen nem okozott neki gondot, hogy egyben megegye az alutasakost, ez nemrég kezdődött el nála

2017. dec. 25. 00:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Öreg cicóka már, nálunk mama 14éves macsekja sem eszik már annyit, mint régebben. Ő inkább májat, vagy husit eszik. Szerintem ameddig nem beteg, nem girhes vagy fénytelen szőrű, addig természetes.
2017. dec. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem két éves a cicám, de annyit eszik kb, mint a tied és kicsit még dagi is.
2017. dec. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!