Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Velemenyek a macskatejrol?...

Velemenyek a macskatejrol? Erdemes venni, vagy ettol is kapnak hasmenest?

Figyelt kérdés
Lattam a boltban direkt macskaknak valo tejet.Van valaki, aki mar vett?Tapasztalatok?
2010. jún. 3. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem lesz hasmenésük, viszont rettenet drága és az enyémek nem isszák meg.

Sokkal jobban megéri laktózmentes tejet venni. A cicáknak azért van hasmenésük, mert többségük laktózérzékeny, így ez nagyon jó nekik, és szeretik is. Lehet fél literes kiszerelésben is venni, és akkor nem romlik rád.

Viszont vigyázz! Ha tejet adsz nekik az ennivalónak számít, nem innivalónak.

2010. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a macskák szeretik a tejet, persze. Imádják.

De jó nekik? NEM.

Kérdezd meg az állatorvost. Nem tudják megemészteni valamelyik összetevőjét, azért van tőle hasmenésük...


A macskatejből ez hiányzik vagy kevesebb van, nem tudom pontosan.


Szerintem a legjobb, ha nem adsz tejet a macskádnak, felesleges.

Kényeztesd inkább valami mással.

2010. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Én egy nagy hülyeségnek tartom a macskatejet.

Régen 50 évvel ezelőtt sem volt macskatej, s megéltek a cicák nélküle is.

2010. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló javasolta, vegyél laktózmentes tejet élelmiszerboltban.
2010. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi csak azért vettünk most macskatejet(amúgy nagyon drága) mert a kis 4 hetes kiscicáknak még ez a jó, de semmi bajuk nincs ettől és imádják!
2010. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mikor az én cicusom volt kicsi, ő rendszeresen kapott macskatejet. Amióta felnőtt, azt a tejet kapja, amit mi is iszunk. Természetesen, nem minden nap kap tejet, heti 1-2 alkalommal, mert jóból is megárt a sok. Szereti, de valóban nem a legegészségesebb. Igazából a tehéntej a bociknak való, nem embernek, nem macskának.

Valójában a macskatej laktózmentes tej kis kiszerelésben. Valóban jobban jársz, ha nagyobb kiszerelésűt veszel, mert az ára ugyanannyi, de legalább többet kapsz, amit akár te is fogyaszthatsz. Szóval, szerintem nem éri meg macskatejet venni. Amíg még kölyök, addig igen (akkor is inkább laktózmenteset), de utána kisebb adagokban a hagyományos tej is jó, ha nem laktózérzékeny a cicusod.

2010. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk közel 20 éve vedelik a mindenféle korú macskáink a tehéntejet (házit, nem boltit), és soha egyiknek sem volt még hasmenése tőle.
2010. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem az állatorvos azt mondta, hogy ha normális házi tejet adok neki, akkor attól semmi bajuk sem lesz és igaza is lett, a kutya is szereti meg a macskák is, és egyiknek sincs hasmenése, imádják a tejet. Nem ezt a dobozosat meg ilyen olyan vackokat, nálunk egy néni szokta hozni, neki tehenei vannak, szóval 100% tej, nem fele víz :)
2010. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jézus úristen.mi ez a hülyeség, hogy a tej ételnek számít? az enyém csak tejet iszik kaja mellé. próbálj meg te azon élni, ha azt hiszed nem ital.
2010. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha tejet szeretnél neki adni próbáld meg a kecsketejet attól semmi baja nem lesz a cicának.
2010. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!