Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leszeretném adni a kölyök...

Leszeretném adni a kölyök macskámat, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Elöre kérlek titeket, ne ítéljetek el.. Nemrég hozzám került egy kis kölyök macska de egy kis idö után úgy érzem hogy nem is lenne idöm se kedvem nagyon foglalkozni vele. Amikor elhoztam nem tudtam hogy egy kölyök macska ilyen, ma is sírtam miatta mert nagyon cuki és aranyos, meg minden kelléket megvettem neki, amik így alapok, tál, alom stb., de egyszerüen nem fogom bírni hosszú távon, abban bízom hogy ha visszaadom, egy másik környezethez kerül akik jobban tudnak alkalmazkodni a kiscicához. Most miközben írom könnyezik a szemem mert itt fekszik mellettem de istenem nem tudtam hogy ilyen nehéz a természetük... :(
2017. dec. 28. 12:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hasonlóan jártam, nekem is volt előtte cicám ami nyugodt volt aztán Sikerült kifogni a világ leg elevenebb karmolósabb kisördögét. Engem is megsiratott nem egyszer, hulla fáradt voltam tölle, de nem adtam fel, mert tudtam, ha felnő legnyugszik...és így is lett. A legédesebb cicám ö a földön:) Hát ha te nem bírod ezt végig csinálni hirdesd meg szegényt:(
2017. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Annyi felelősséggel tartozol,hogy keress neki másik gazdit.

Van aki csak kidobja,szóval egyáltalán nem ítéllek el.

Egy cica felnevelése is sok türelemmel és kitartással jár.Ha idősebb lesz sokkal kevesebb gond van velük,főleg ha ivartalanítva is vannak.

2017. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért 2 nap alatt feladni nagyon gáz. A macska pont abban a korában van amikor eleven és játékos, csinálj neki játékokat, én pl adtam neki puha labdákat, papír galacsint, wc papír gurigát, valami kis játékot egy madzagon felkötöttem, kisebb plüssöket, lézer...annyi mindennel lelehet kötni őket. Ne legyél ilyen szerencsétlen
2017. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Legalább ne menhelyre add, meg ne dobd ki, hanem keress neki gazdát, facen, jófogáson. Ami nem két perc lesz, de a menhelyen lehet az életét fogja eltölteni, az egészet, tehát azt ne.

Egyébként: rengeteg kérdést írnak ki azzal kapcsolatban ide, hogy hogyan kell bánni egy aktív, vagy túl aktív kiscicával, hogyan kell megnevelni, és légy szíves átnézni ezeket a kérdéseket. Hetente háromszor leírjuk legalább.

2017. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Egy macskával nem olyan nehéz összeszokni. Mit csinál ez a macsek, ami olyan elviselhetetlen?

Játékokról is gondoskodtál aszámára? Egy cica elég jól elszórakoztatja magát egy fellógatott papírgompóccal, csörgőlabdával vagy hasonlóval.

Az asztalodra tegyél egy cicaméretű kartondobozt, béleld ki valami puhával. Ha ott dolgoznál és ő pont a papírjaidra ül, szelíden tedd be a dobozba, kicsit simogad, és jó eséllyel összegömbölyödik és szépen elalszik. A férjem asztalán is van egy ilyen, csak macskamágnesnek hívja, mert a cicusunk rendszeresen ott szundikál.

2017. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14 vagyok. Most, hogy elolvastam az előző kérdésedet is, talán megpróbálhatnád inkább megszeretni, szeretgetni, elfoglalni, és nevelni a macskát. Nem igazán volt átgondolt a dolog, úgy látom. A többiek mindent elmondtak.
2017. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Arra jutottam hogy inkább megtartom és megpróbálom megnevelni
2017. dec. 29. 06:48
 18/20 anonim ***** válasza:
Nahát! :)
2017. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Vegyél neki játékot, de megteszi egy gombolyag, sapka bojt is. Az enyém vöróshagymával focizott. Ez tényleg nem sok pénz.
2018. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kb. 6 hónapos korára teljesen leszokott ezekről a "csesztetésekről". Nem találtam jobb szót, bocsi. Azelőtt volt, hogy a nyakamba akasztottam egy terítővel, amíg készülődtem reggel, mert elaludni nem akart nélkülem, mászott fel a ruhámon a nyakamig, hogy ott aludhasson el. Ha nem volt álmos, a padlón a lábamat támadta, ha feljebb, tudott jönni, a kezemet, ha még feljebb, a hajamat cibálta. Én meg hagytam. Sőt. Este madzagon papírgalacsint (azt szerette a legjobban a bolti játékok ellenében) rángattam neki úgy, hogy már félig aludtam, majd leesett a fejem. Elmúlt.

Most én könyörgök neki, hogy egy kicsit törődjön már velem :) 10 hónapos, komoly nagyfiú.

2018. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!