Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor fogják annyira megbecsül...

Mikor fogják annyira megbecsülni a macskákat mint külföldön?

Figyelt kérdés
Van pár ismerősöm, Németországban, Franciaországban, Lengyelországban, Csehországban. Amikor beszéltünk az állatok helyzetéről, és mondtam hogy hát itthon még a legtöbb embernél a macska azért kell hogy egerésszen, nem ivartalanítják, az utcára dobálják ki. Mintha egy ingyenes haszontárgy lenne, ami ha netán elpusztul (az ő szavukkal élve megdöglik), akkor hoznak helyette 2 másikat a többi okostól. Ők mondták, hogy náluk teljesen más a helyzet, ott több százezret is költenek a cicára, nem mehetnek ki a házból, nehogy bajuk essen, családtagként tekintenek rájuk, stb. Az érdekelne, hogy szerintetek ez a helyzet mikor fog megváltozni? :) Saját véleményre vagyok kíváncsi. Szerintem még jópár évtized kell ennek az országnak ahhoz, hogy felzárkózzon a többiekhez ilyen téren.
2017. dec. 28. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Majd drasztikusan megnövekszik a kínaiak száma.
2017. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernél azért kell a macska, hogy egerésszen??? Basszus, miért nem tudnak olvasni a macskáim? Még hogy egerészés... Vettem magamnak egy fotelt, de még egyszer sem jutottam bele. Egerészni egyetlen egyszer vittük át a szomszédba, mert beszabadult egy egér a nappalijukba, gondoltuk, ha már macskának született, biztosan megoldja. Na hát abból annyi lett, hogy eldobta magát a kanapéjukon, hogy simogassák.
2017. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:D lehet kicsit túloztam, falun van egerészéshez a legtöbb cica. városokban hála Istennek egyre kevesebb az ilyen :)
2017. dec. 28. 18:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A régi falusi gazdaságokban nem volt rossz sorsuk a cicáknak. A gazda nagy becsben tartotta őket mert nélkülük nagy kárt tettek volna az egerek. Imádták a macskák az ilyen természetes élőhelyet, a nagy területet.

[link]

2017. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Én imádom az állatokat, de egy szinten túl ez már azért beteges.
2017. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Mikor fogják külföldön annyira megbecsülni a macskákat, mint az ókori Egyiptomban?
2017. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
de utálom az ilyen állatvédő idiótákat mindig az jut eszembe ezeket pénzelheti valaki hogy elliberalizáljanak egy társadalmat vagy maguktól fejlődnek ilyen agyhalottnak
2017. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt nem értem ebben mi az állatvédő, és mi az idióta :D A azért vagyok az, mert szeretem a macskákat és nem akarom hogy a kocsik kerekei alatt végezzék? :D

Remélem te leszel az a nyomorék, akinek ingyen se lesz sose macskája. el tudom képzelni a sorsát. lezártam. kellemes ünnepeket :)

2017. dec. 28. 19:51
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Pedig a kérdés engem is foglalkoztat. Több évtized kell hozzá, generációváltás. Pokoli dolgokat lehet hallani, látni, mire nem jó pl. a facebook. Nincs állattartási kultúra. És a fejekben nincs rend.
2017. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lol hogy jön a macskatartáshoz a liberalizálódás? :D


Amúgy el kell telnie pár év generációváltásnak, illetve minden platformot meg kell ragadni az emberek felvilágosítására, de már most jobb a helyzet, mint régen. Pl. most már falun is egyre elterjedtebb az ivartalanítás.

2017. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!