Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Járok egy helyre kóbor macskák...

Járok egy helyre kóbor macskákat etetni, valaki lopja a macska kaját?

Figyelt kérdés
Két helyre rakok le én meg egy néni is ezen a helyen cica kaját, én konzervest szoktam vinni a néni fött húst meg friskies tápot elég nagy mennyiségben, mert sok a cica. Tegnap leraktuk az egyik helyen és átmentünk a másik pontra is rakni nekik aztán indultunk vissza..arra ahol először leraktuk és messziről láttunk ott egy férfit aki ott matatott, még örültünk is, hogy de jo ö is biztos etet. Mire oda értünk láttuk, hogy az friskis táp és a hús mind eltünt. Konzervest ott hagyta, szóval nem gondolom, hogy eltakaríta i akarta. A cicák tíz perc alatt mind nem ehették meg szóval tuti el lopta. Lehet máskor is lopott csak épp már elmentünk onnan haza. Miért teheti ezt? És hogy akadályozzuk meg?

2017. dec. 14. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora taplót istenem most úgy felidegesítettem magam. Sajnos ez ellen csak úgy tudtok tenni ha őrzitek a cicák kajáját amíg esznek, mert az ilyen embereket aztán semmi nem tartja távol hogy kihasználják amit lehet és lenyúlják ami épp adódik.
2017. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hovát teszitek? Van a közelben kertes- vagy társasház?

Nekem benti cicám volt, kertes házban, de volt egy úr, aki rendszeresen a mi házunk elé szórt ki macskakaját, és nem győztem takarítani az epret és iszonyatos macskahúgyszag terjengett.(5-6 macska szokott oda). Őt egyszer rajtakaptam és megkértem szépen, hogy máshol etessen.

2017. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez egy kihalt rész. Nincsenek ott házak. Senkit nem zavar. Már évek ota etetünk ott. Két helyre rakjuk egymástól kb300méterre, hogy ne legyen nagy bunyó köztük. És ahova elöször raktuk onnan lopta el, de csak a tápot meg a fött hust. A konzerveshez hozzá sem nyúlt. Ha takarítani akar akkor azt is elviszi.
2017. dec. 14. 17:19
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kérdeztem, mert így akkor kizárható a rossz szándék, abból a szempontból, hogy nem akarja bántani a cicákat, és nem zavar senkit a macskasereglet.


Ezesetben vagy várjátok meg, míg a cicusok végeznek, vagy kapjátok rajta az embert és kérdezzétek meg, hogy miért viszi el a macskáknak kirakott kaját.

2017. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy hajléktalan és magának lopja a főtt húst? Bár akkor nem értem a tápot miért viszi el?
2017. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kapjátok rajta az urat!


Láttátok hogy hajléktalan-e vagy nem?

2017. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tünt hajléktalannak. Egy korosodó férfi volt s biztos látta vagy hallotta ahogy megyünk már tiplizett is. Eldobható müanyag tálkában a friskisel és a hussal, nem kevés volt. Másfél kg táp és ugyanennyi hús. És ki tudja lehet máskor is vitte már miután el mentünk. Lehet azt hiszi az a hely az ingyen állatledeles bolt, csak most rosszul időzitett.
2017. dec. 14. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd neki ott poénból egy patkányméreg csomagolását (persze jól mosd át)


Ne menj el miután letetted a kaját, hanem maradj a közelben, rejtve. Érd tetten, és oszd ki alaposan.

2017. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bújjatok el a közelben, és amikor odamegy, ugorjatok elő.
2017. dec. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszélni kell vele.

Amikor kitettétek az ételt, menjetek el messzebbre, mind a ketten két különböző irányba. Messziről figyeljétek. Ha megjelenik, és tetten éritek, vonjátok kérdőre. Azért két külön helyre menjetek, mert így amikor tettenéréskor az egyikőtök elindul feléje és észreveszi, akkor nem tud elmenekülni, mert a másikótok meg a másik oldalról jön.

2017. dec. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!