Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem engedi hogy hozzá érjek?

Nem engedi hogy hozzá érjek?

Figyelt kérdés

Most hoztak egy cicát nekünk, nem tudom, hogy mennyi idős. Először engedte magát simizni majd meglátta a másik cicánk és elkezdett fújni, morogni odakapdosni. Gondolom mert a szaga még furcsa neki. Nekem már nem engedi hogy hozzáérjek, de Anyum ma jött haza, neki engedte, hogy simizze, de aztán rá is fújni kezdett. Engem már meg is karmolt.:(

Mitől van ez? Ez elmúlik majd? Vagy ő ilyen morcos?


2017. dec. 29. 15:28
 1/3 anonim válasza:
Lehet,hogy rajtad és anyukádon is érzi a másik macskát(de nem biztos)
2017. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Hát szépen elrontottátok már az elejénél.


Új cicának először meg kell szoknia az új helyet és titeket. Ez alapból stresszes lehet, pláne, ha van ott még egy macska is. Az összeszoktatásuk nem annyiból áll, hogy odakerül az új macska, és minden szuper. El kell őket különíteni, 1-2 hétig ne találkozzanak, addig az új hadd szokja az új helyet, hadd nyugodjon le. Aztán lehet egymás szagát megmutatni a macskáknak, utána rácson, vagy üvegen keresztül találkozhatnak, akár úgy, hogy az egyikük hordozóban van. Kaphatnak így enni, aztán ha nem zavarják egymást, találkozhatnak élesben is, felügyelet mellett.


Hosszú folyamat ez, hetekig is eltarthat.

2017. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre se zargasd az új cicát azzal, hogy folyton tapogatni akarod. Hagyd, hogy megszokja a helyet, ülj le vele egy szobába és várd meg amíg ő közeledik feléd, sok macska akár 3-4 napig is elbújik egy kanapé alá, mire előmerészkedik vagy hagyja magát. Neki ez most egy stresszes helyzet.
2017. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!