Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 éves cicám nem engedi, hogy...

2 éves cicám nem engedi, hogy simogassam, másnak mennyire bújós, simogatható a cicája?

Figyelt kérdés
Az enyém 2 éves, 3 hete került hozzánk. Eddig engedte, de az utóbbi 3 napban csak mielőtt adok neki enni. Utána, ha simogatom, bármikor, elmegy. Mitől lehet?

2017. jún. 28. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nevelés kérdése is, mennyire tudsz közeli kapcsolatot kialakítani vele. Az is fontos, hogy milyen a személyisége a cicának, lehet nem igényli a simogatást.
2017. jún. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám idős korára lett ragaszkodó. Míg ilyen fiatal volt gyakorlatilag le se kakkantott. Ha ő igenyelte a kényeztetést odajött, de egyébként elment ha meg akartuk simogatni. Idén lesz 11 éves és az utóbbi években fokozatosan egyre ragaszkodóbb, bújósabb lett. Olyan mint egy takonylabda, le se bírom vakarni magamról. Mindenhova követ. A fürdőszobába is. Most már évek óta nyitott ajtónál zuhanyozom, mert ha nem tud bejönni hozzám akkor sír az ajtó előtt. Természetesen velem alszik, ez pár éve még csak egy álom volt nekem 😅😅😅😅
2017. jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 éves ivartalanított fiú cicám van, gyakran nekemjön,karmol játékból. Rengeteget foglalkozom vele, de csak kaja érdekében bújós. Benti.
2017. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyik cicam neha eldobja magat a szonyegen,ilyenkor lehet simizni egyebkent nem nagyon.A masiknal ugy volt,hogy o csak kinti cica lesz,az elso 1-2 hetet a pincebe toltote,akkor meg,ha lementem hozza vagy,ha kicsit atengedtem a pince ajton,akkor dorombolt hizelgett hentergozott.Azota dorombolni se nagyon halljuk.Alapbol szeret az olunkbe ulni,de volt kb egy honap amikor,ha csak leultem melle atult a kanape masik vegebe.Meg meg etetek par cicat.Az egyik teljesen erdek cica volt.Kaja elott majdnem belembujt,de utana,ha megakartam simogatni felhaborodottan nezett ram,hogy megis mi a francot nyulkalok fele.De volt amelyik mindenhova kovetett es szerette,ha felvetem.
2017. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én macskám se nagyon szereti ha simogatom, de szerintem azért mert feltöltődik a szőre és megrázza az a kis statikus áram. Azt szereti, ha vakargatom az állát vagy a füle körül. De ezt is csak amikor ő éppen úgy akarja, egyébként nem lehet hozzá nyúlni mert nem. :D ölben sem alszik, és este se jön oda, csak reggel szokott felugrani az ölembe öt percig, amikor felébredek, utána megy tovább játszani.
2017. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem két macskám van. A nagyobbik sokat komolyodott, régeben ha elsétáltam mellette, rögtön levadászta a lábam. Amúgy mindig is igényelte a simogatást. Dörgölőzik, bújik, de utána elmegy. Ha megint simogatást akar, oda jön.

A kicsi nem bánná ha egész nap simogatnám, hanyatt fekszik és a hasát szereti mikor simogatom. Nagyon játékos is, szoktam vele játszadozni, de nem karmol meg, nem okoz fájdalmat. Jobban ragaszkodik, mint a nagy.

2017. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyem ( fiu/7 honap) szereti ha a pofijat simogatom a bajszanal ketoldalt meg az allat :) ha a hasahoz nyulunk elkapja a kezunket es ugy megharap,hogy ugyerzem leszakad. Van amikor azert harapja a kezem hogy simizzem :D de amugy lesz*r engem es egesznap a kutyat kinozza.
2017. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!