Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű cica örökbefog...

Brit rövidszőrű cica örökbefogadása?

Figyelt kérdés

Tehát, van egy papagájunk, egy kis hullámos, apa és én szeretnénk egy brit rövidszőrű (másnéven brit kék) cicát. Anya, viszont nem igazán akar. Én sem vagyok benne bisztos, mert felmerülnek bennem ezek a kérdések:(én kandúrt szeretnék, ha úgy döntünk, hogy veszünk)

Büdös a macska? Esetleg az ürüléke, vizelete? (Kibirhatatlan szagú?)

Hullajtja a szőrét?

Vedléskor mire lehet számítani? (Magyarul, nagyon sok szőrt hullaszt?)

Nagy a szőrzetápolási igénye?

Ivartalanítás után-elött, mit kell csinálni?

Milyen tápokat, almot vegyek neki?

Mennyi időre lehet otthon hagyni? (Pl. Ha elég táplálékot és tiszta almot hagyunk neki, akkor kibírja egy hétvégére egyedül, ha esetleg elmegyünk itthonról?)

Mennyibe kerül egy útlevél, és mennyi időre adják? (Gondolom nem évekig érvényes)

Mennyire játékos? Megéri megvenni a drágább cicajátékokat, kaparófát, stb...?

Mennyibe kerül a cica, törzskönyvvel? Oltásait mikor kell beadni? Milyen oltásokat, teszteket kell elvégeztetni? (ha van ilyen szó)

Lehet sétáltatni pórázon? (Tudom, hülyen hangzik, de van egy nyaralónk, és oda kivihetnénk, hogy futkározzon, amíg mi mást csinálunk, de ha el akarna szökni, akkor mit tennénk? Erre jó lenne a póráz, és láttam már olyan embert aki így vitte már ki a cicusát.)

Végül, pedig, hogy jól kijönne egy madárral? (Persze, a madár csak akkor van kiengedve, ha röptetjük)


Ezért, kérem egy jó britcicatatró gazdi válaszait! (Én is olvasgattam a különböző weboldalakon a cicáról, de mindenhol mást és mást írnak.)

Kérlek titeket, hogy hanyagoljuk az értelmetlen, kommenteket, és válaszoljatok, mert furdal a kíváncsiság!



2018. jan. 4. 14:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 6 hónapos most a brit cicánk, mi külföldön élünk így az ára is jóval magasabb volt (800 euró).

Nem büdös egyáltalán a macska, a kaki szaga és mennyisége pedig függ attól hogy mivel eteted. Ettől függetlenül az almot rendszeresen takarítani kell. Nekünk a csomósodó alom vált be.

Nem nagyon hagynám otthon egész hétvégére felügyelet nélkül. Attól hogy a macskák elvannak egyedül még igényelnek figyelmet, főleg kölyök korban. A brit cicák ettől függetlenül nyugisabbak, de rendkívül kíváncsiak, szeretnek melletted lenni és nézni mit tevékenykedsz.

Mi vettünk neki többféle játékot is, sajnos elég hamar megunt mindent, de vissza-vissza jár hozzájuk, viszont nem nagyon érdemes drága játékot venni. Kaparófa mindenképp kell ha nem akarod, hogy a bútorok bánják.

Pórázt nem minden cica viseli el (miénk is nehézkesen fogadta el), utazgatni se nagyon szeretnek, ez eléggé stresszeli őket.

Ha kiengeditek a madarat akkor ne engedjétek a macskát oda, hiába ismerné kiskortól, bármikor rávetheti magát a szerencsétlen madárra.

Mikor érkezik a cica próbáljátok kerülni a túlzott simogatást és tapogatást, hagyjátok, hogy felfedezze magának a házat magától. Eléggé megtudja őket viselni a helyváltozás, szóval nem túl jó ötlet piszkálni őket.

2018. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyetértek az előttem szólókkal..ne vegyél jófogásról. Belenéztem az ajánlatokba és elképesztő, hogy 80% még csak nem is hasonlít a brit cicákra és így próbálják eladni őket :D...házi cicát meg ingyen is szerezhetsz, nem kell érte kifizetni semmit.
2018. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy brit cicát 80-90 ezer forint alatt árulnak akkor teljesen biztos lehetsz benne hogy ott valami nem oké. Cicakiállításon nem gondolkoztál még? Mindig sok brit cica szokott lenni, gyakran helyben meg is lehet őket venni, igazi tenyésztőktől. Tenyésztésre vett macska ára mindig többszöröse egy házikedvencének. Egyébként gyönyörű macskák, de akiket én ismerek mindnek úri természete van, nem lehet dögönyözni és nyúzni őket mint pl. egy perzsát.
2018. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Olvastam az utóbbi kommenteket, ezek is sokat segítettek. Csak egy a bökkenő, anya nem akar macskát, így az egész lefújva... meg sem lehet győzni, hallani sem akar róla. Ha akarna, akkor kéne találni egy TENYÉSZTŐT Nagyváradon, mivel, mi itt élünk. Van váradon is, találni már találtunk cicust (ha anya akarná,) átszámolva kb. 80 000ft. A hírdető nem írta, hogy PEDIGREE lenne-e. Szóval sajnos még nem lesz cicánk... de ha esetlegesen valaki tudna egy meggyőzési taktikát (ha van ilyen kifejezés) szívesen olvasnám. (Amúgy a madarat is alig kaptam meg, mivel akkor sem volt szó sem kutyáról sem pedig macskáról (hörcsögöt nem akarok, a hal az meg nem állat, úgyhogy maradt a madár) pedig apa is akart volna cicust. Végül úgy lett madárka, hogy kimentünk az Ócskapiac állatrészlegére, és tele volt gyönyörű hullámosokkal, és persze, hogy ha már meglátsz egy édes, cuki, és aranyos dolgot, már más a véleményed...)

Tehát várom evvel kapcsolatosan a kommenteket, és köszönöm az előzőket!

(Még egy dolog, nem szeretnénk szaporítani, sem tenyészteni a cicákat, mi egy sima, tömbházlakásban élő, szobacicát akarnánk)

2018. jan. 5. 13:12
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád ennyire ellenzi, akkor ne tartsatok macskát :)
2018. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne a távolságot nézzétek. Mi több 100 km-t utaztunk a cicánkért, és megérte! :) A közelben csak szaporítók voltak.. Ha kicsit messzebb találtok cicát, de az nagyon tetszik, akkor igenis megéri! :)

De ha anyud nem akar cicát tényleg ne vegyetek, állandó balhé lenne belőle, ami a családnak se túl jó, se a cicának. :) Próbálj vele beszélni erről, mutass képeket cicákról, kérdezgesd a véleményét, hogy ő milyet venne, stb. Ha látja rajtad hogy nagyon akarod, hátha enyhül a szíve. :D

2018. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Sajnos mindhiába. 😢😢😢. Ha anya nem akar valamit akkor az nem lesz és kész. (Pl. Anya barátnőjének van egy Mina nevű cicája, megkérdeztem anyát, hogy nem-e tudja, hogy honnan van a cicája, de ő: ,,megmondtam,hogy nem kell macska!,,)

De azért köszi.

2018. jan. 5. 22:00
 18/27 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben jobb nem erőltetni..:/
2018. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez van. Pedig jó cicagazdik lettünk volna... 😢😢😢😢😢
2018. jan. 6. 12:30
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ilyen ellentétes vélemények mellett állatot vinni a házhoz. Főleg, hogy egy fajtatiszta macska nem két fillér. Várj ameddig a saját lábadon állsz, és térj vissza a témára akkor.
2018. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!