Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű cica örökbefog...

Brit rövidszőrű cica örökbefogadása?

Figyelt kérdés

Tehát, van egy papagájunk, egy kis hullámos, apa és én szeretnénk egy brit rövidszőrű (másnéven brit kék) cicát. Anya, viszont nem igazán akar. Én sem vagyok benne bisztos, mert felmerülnek bennem ezek a kérdések:(én kandúrt szeretnék, ha úgy döntünk, hogy veszünk)

Büdös a macska? Esetleg az ürüléke, vizelete? (Kibirhatatlan szagú?)

Hullajtja a szőrét?

Vedléskor mire lehet számítani? (Magyarul, nagyon sok szőrt hullaszt?)

Nagy a szőrzetápolási igénye?

Ivartalanítás után-elött, mit kell csinálni?

Milyen tápokat, almot vegyek neki?

Mennyi időre lehet otthon hagyni? (Pl. Ha elég táplálékot és tiszta almot hagyunk neki, akkor kibírja egy hétvégére egyedül, ha esetleg elmegyünk itthonról?)

Mennyibe kerül egy útlevél, és mennyi időre adják? (Gondolom nem évekig érvényes)

Mennyire játékos? Megéri megvenni a drágább cicajátékokat, kaparófát, stb...?

Mennyibe kerül a cica, törzskönyvvel? Oltásait mikor kell beadni? Milyen oltásokat, teszteket kell elvégeztetni? (ha van ilyen szó)

Lehet sétáltatni pórázon? (Tudom, hülyen hangzik, de van egy nyaralónk, és oda kivihetnénk, hogy futkározzon, amíg mi mást csinálunk, de ha el akarna szökni, akkor mit tennénk? Erre jó lenne a póráz, és láttam már olyan embert aki így vitte már ki a cicusát.)

Végül, pedig, hogy jól kijönne egy madárral? (Persze, a madár csak akkor van kiengedve, ha röptetjük)


Ezért, kérem egy jó britcicatatró gazdi válaszait! (Én is olvasgattam a különböző weboldalakon a cicáról, de mindenhol mást és mást írnak.)

Kérlek titeket, hogy hanyagoljuk az értelmetlen, kommenteket, és válaszoljatok, mert furdal a kíváncsiság!



2018. jan. 4. 14:54
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
A hadi helyzet az, hogy anya inkább a Maine coon felé hajlik (persze ezt sem szeretne, de jobban tetszik neki) amely kérdéseket a Brit cicával kapcsolatban tettem fel, megtudná-e válaszolni valaki Maine Coon cica tulajdonságaival?
2018. febr. 5. 10:31
 22/27 A kérdező kommentje:

Tehát a Maine Coon mennyire büdös, mennyi szőrt hullajt... azok a kérdések amelyeket már felettem

^

|

|

|

2018. febr. 5. 14:17
 23/27 anonim ***** válasza:
17%
nem ismerem a Maine coonokat, de a szőrük 1000x több foglalkozást igényel. büdösnek szerintem max nyáron büdös ha izzad.
2018. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseid többségére nagyjából minden macska esetén azonosak a válaszok, talán a szőrápolást (főleg) leszámítva.


Mi hetente többször fésüljük ki a bundáját. Nem büdös, nyáron sem. Minden cicának van egy saját szaga (számomra inkább illata), de azt messze nem nevezném büdösnek. Nyilván, az alom büdös tud lenni, pláne, ha frissen használta.


Ugye alapból nagyobb méretű felszerelések kellenek neki: nagyobb hordozó, nagyobb alomtálca/fedett cica WC, nagyobb, masszívabb kaparófa. Ezek többe is kerülnek. A miénknek pl. egy 14 cm-es átmérőjű kaparóoszlopot vettünk, amikor kicsi volt (értsd: 3 hónapos korára, mikor elhoztuk), kb. 6 kg a kaparófa, de ha a macska rávetődik (most 9 hónapos), lazán felborítja.


A szőre hullik, minden macskának hullik. Nyilván, a gyakori fésüléssel és porszívózással ezt lehet minimalizálni, de nincs teljesen szőrmentes lakás, ahol macska van.


Amit még érdemes megemlítenem, hogy a Maine Coon egyáltalán nem egy ölbecica típus. Szeret ott lenni, ahol a gazdi, szeret mindenhova követni, hangosan dorombol, de megtartja picit a távolságát és nem ül az öledben. A vizet is azt mondják, jobban szereti ez a fajta, az enyémet alig tudom távoltartani néha zuhanyzáskor/fürdéskor.

2018. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Amit hozzátennék még, hogy nem igen nyávog. Legalábbis nem a klasszikus értelemben vett nyávogás, amit gyakran hallat. Inkább olyan "pürrögés"-szerű hang. Tud nyávogni, hangosan hisztizni, ha nagyon akar valamit, és nem tiltod le. Macskát is lehet nevelni, csak nehezebb, mint egy kutyával.
2018. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utóbbi kommenteket! A maine coonrol néztem képeket, láttam hogy jó nagyra megnő, kaparófát, alomtálcát (fedettet) pedig még nem találtam akkorát, hogy egy olyan óriási macskának kényelmes legyen. És mégegyszer köszi a válaszokat!
2018. febr. 6. 10:09
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
A mi brit cicáinkat igencsak alkalmi áron vettük, a kommentek alapján le sem merem írni. Igen, nincs törzskönyvük, a fiút már ivartalanítottuk. Nem vagyunk felelőtlen gazdik, de a normál árukat egyszerűen nem bírtuk megfizetni. Tuti h fajtatiszta mindkettő, nagyon nagy szerencsénk volt velük. Ha cica akkor csak is brit! Gyönyörűek, okosak, játékosak. A szőrük hullik az igaz, naponta kell porszívózni. Nem büdösek, sokáig elvannak magukba de igénylik a társaságot. Napokra nem hagynám őket egyedül. Sokat esznek!!! Hangosak ha unatkoznak, a fiú cicánk rendesen énekel ha olyanja meg, meg kurjongat 😃 a lány visszafogottabb, de akaratos. Az egyik elalszik az öledbe, a másik azt sem tűri h megfogd.. ha bújós cicát akarsz nagyobb rá az esélyed ha kandúrt veszel.
2018. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!