Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 éves szobacicákat (ivartalan...

5 éves szobacicákat (ivartalanított kan+nőstény) hogyan lehet kinti macskává szoktatni?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva kertesházba költözünk, ahova már nem szeretnénk beengedni a két macsekot. Sajnos a mostani lakásunkat leamortizálták, így az új házba már nem lenne bejárásuk. Természetesen lenne "kisházuk". Szeretjük őket, ne szeretnénk kicsapni őket, csak jó lenne, ha a kertben laknának.
2010. jún. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:

hát, nehéz lesz. főleg ha autókkal teli környken laktok.


megszokta a biztonságos lakást. nem biztos, hogy megmarad kint.


ha kimegy az útra, akkor lehet leblokkol amikor egy autó száguld majd felé, vagy nem talál haza.


vagy annyira félni fog, hogy elbújik valahova és ott marad egész nap.


lehet jobb lenne akkor ha örökbe adnátok valakinek őket.

2010. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem fokozatosan lehetne csak hogy néha be mehet de egyre kevesebbet és ugy talán hozá szokna:)
2010. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

mellesleg nekem is szobamacskám van, lakásban. tudom, hogy milyen amikor csak a folyosóra kiviszem. majd össze fossa magát.


és alig 3 éves.

2010. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem ennyi év után kirakni nem lenne jó nekise nagyon megrémülne,elszökne,elüti valami,ö már meg szokta a bent létet ö már nem maradna meg kint szerintem :(
2010. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy jó túlélő kinti cicák legyenek, kiskoruktól kezdve szokniuk kellett volna a kinti létet. Nem tanulták meg milyen veszélyek leselkednek rájuk. Autók, kutyák, emberek... elég kicsi a túlélsi arányuk így. Nővérem már többször fogadott be a kertesházába addigi szobacicát, és hát... nem maradtak meg. Pedig a házba is bemehettek. Az a cicája, meg aki kicsi kora óta ott él, 8 éves, még sosem érte baleset.

Ha semmiképp nem akarjátok bent tartani őket, talán tényleg jobb lenne az örökbeadás. A cicák érdekében.

2010. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat! Az abaj, hogy nagyon nehéz igazán jó gazdit találni, aki a jövőben is odafigyeléssel gondozná őket...
2010. jún. 4. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyu, szerintem nem lehet őket csak úgy kidobni. Hagyjatok meg a lakásban egy kis helyiséget, ahol mindig lehetnek, alhatnak. Ismerős a téma, mi is így vagyunk, hogy vannak cicák, akik bent vannak, és bizony bent még jobban szeretnek lenni.


Én az eddigi teljesen benti cicáimat nem merem véglegesen kintiesíteni. Amelyik kiskorától benti ki mer menni a kertbe, és nem is nagyon szökik el, de nagyon fontos, hogy estére legyenek bezárva!!!!!!!(pl. gaerázs, faház) és ha nappal is kiengeded őket, akkor is figyeld őket, olyan kert legyen, ahol nem tudnak kiszökni!

Bár van olyan cica, aki bekakil a félelemtől, ha kirakod.

Fokozatosan kell szoktatni őket, és estére bezárni.

Ez van.

Ha forgalmas helyen laktok, akkor ki se engedd őket. Hidd el, nem éri meg.

A lakásban is csak egy helyre mehessenek pl. előtér, konyha, nappali (ahol legyen az alvókájuk is) más helyre ne engedjétek őket, akkor nem fognak mindent összeszőrözni, összecsúfítani...stb.

2010. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nehéz jó gazdit találni, és még nehezebb lehet lemondani róluk. Csak abba gondolj bele az milyen nehéz lesz, ha egyszer csak nem jönnek már haza...

Én a helyedben meghagynám őket szobacicának. Be lehet úgy is rendezkedni, hogy ne tudjanak sok kárt okozni. Az én lakásomban például ha kiraknám a cicákat, meg a kellékeiket, senki meg nem mondaná hogy ott valaha is járt macska. Olyan bútorok vannak amik bírják a kaparást, a kanapén ágytakaró, nincsenek a polcokra kitéve kis cstereszek miket összetörnének, szobanövények csak falra felszerelt tartókon vannak, és persze teljesen szobatiszták. Az egyetlen amit rendszeresen cserélni kell az a függöny, de ez meg igazán belefér. Meg ugye így a nyári időszakban gyakran kell pórszívózni. De hát ennyit igazán megérnek a kis drágaságaim. :)

2010. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!