Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet távol tartani a...

Hogy lehet távol tartani a macskákat a kerttől?

Figyelt kérdés

Először is: szeretem az állatokat, mindenképp kíméletes módszer kéne, nem bántom őket semmiképpen!


A helyzet: a szomszédnak évek óta van pár macskája, már rég feladtuk miattuk, hogy lehessen veteményesünk... nemrég viszont beszerzett egy szakajtónyi kismacskát, tündéri aranyosak, viszont kezd elegünk lenni... az egy dolog, hogy minden szabad négyzetcenti földet feltúrnak és belepiszkítanak, viszont összekaparják a kinti bútorokat, a párnákat cafatokra szedik, vagy ha nem, és csak belefekszenek, akkor is használhatatlanná válik, mert allergiás vagyok a macskaszőrre, és ha a párnán alszik valamelyik, akkor telemegy szőrrel....

Most a napokban telt be a pohár, mikor egy reggel a párom kocsija mellett találtuk meg az antennát, lepiszkálták róla (láttuk már őket a kocsin ugrálni-játszani, mindig elzavartuk őket, de visszajöttek... azt is megszoktuk már, hogy folyton polírozgathatjuk a sérült fényezést miattuk)

Már vettünk ilyen granulátumot, ami állítólag távol tartja őket, de nem használ semmit. A növények se, amiknek elvileg utálják a szagukat.


Van valami tuti módszer, ami távol tartja őket akkor is, ha épp nem vagyunk kint, hogy elzavarjuk őket?


2018. jan. 5. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Kutya nem opció?
2018. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem lenne időnk rá, úgy meg nem vállalunk be állatot.
2018. jan. 5. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

https://www.youtube.com/watch?v=OYfpa1mV1pI

Egyedül ez a módszer jutott eszembe ami esetleg beválhatna. Persze ez csak akkor működik, ha van kerítés, illetve a kerítés leér a földig annyira, hogy ne férjenek át alatta.

2018. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szlory ***** válasza:

Ez a kerítés pörgettyű szenzációs! Viszont itten, Balkánon nem jön be. Nekünk a telek szélén tetőről is beugrál..


Sajnos azzal tudok segíteni, hogy saját tapasztalatot osztok: macskát távol tartani sehogy. Illetve nyilván, saját macskával (az kíméletesebb, elveri a többit, de nem eszi meg, mint esetleg a kutya). VAnnak ultrahangos macska riasztók - eddig semelyik ismerősömnél nem vált be, tehát nyugodtan elvethetjük. Én még öntözőrendszerben gondolkodom, mozgásérzékelővel. Gyk. automatán lelocsolni a kis dögöket. Amúgy van macskám, de nem szívlelem, hogy a gyökerek átjönnek hozzánk és telekulázzák a gyepet. Kinyírni nem fogom őket, de még a tulajt sem találtam meg, hogy kérjek némi anyagit vagy egyéb támogatást a neveletlen purdéja után. :)

2018. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Mi is ezzel a problémával küzdöttünk. Elvileg a szomszéd köteles lenne a saját telkén belül tartani a cicákat. Gyakorlatilag senki nem tartja be sajnos. Létezik macskabiztos kerítés, de nem olcsó mulatság. Esetleg meg lehetne említeni a szomszédnak.

Nekünk csak a kutyatartás vált be. Természetesen a kutyatartás felelősséggel jár. Ha nem vagy rá kész, ne vállald.

Azért az okozott károkat finoman megemlíthetnéd az szomszédnak.

2018. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Említettük, de a vállát vonogatja, hogy "a macska az ilyen, nem lehet láncon tartani"...
2018. jan. 5. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell láncon tartani, viszont a törvény szerint köteles gondoskodni a szókésbiztos kerítésről. Azzal, hogy átmegy hozzátok és belepiszkít a veteményesbe illetve szétszedi a kerti bútorokat, ANYAGI KÁRT OKOZ neked, amit köteles lenne megtéríteni. Ha szép szóval nem megy, akkor jogi útra kell terelni vagy ti engedtek és megszokod a macskáit.


Nekem is van 2, de nem tudnak kijutni a kertből...

2018. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi locsolóval oldottuk meg. Tesóm tett is bele valamit (valami nagyon hígított cuccot, már nem tudom pontosan mit, egy kicsit csípte a macskák szemét, de nem volt káros az egészségükre, 10 perc alatt ki is mosódott a szemükből, de a rossz tapasztalat megmaradt, hogy a mi kertünk veszélyes)


Mi elbújtunk, és amikor a kertben parádéztak, bekapcsoltuk. Kábé 4 alkalommal kellett eljátszani, többet nem jöttek át.

2018. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!