Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire kell odafigyelni ivartala...

Mire kell odafigyelni ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves fiú cicám és a jővőhéten viszem ivartalanítani. Nagyon aggodom miatta. Hogy hogyan fogja viselni? És hogy mikor fog újra önmaga lenni. Leírnátok létszi hogy műtét után mire kell majd figyelni és hogy hogy fogja viselni? Persze az állatorvos úgyis elfogja mondani gondolom. Mar ígyis sokat utána olvastam de szeretnék olyan emberektől is kéldezni akiknek már van tapasztalata. Nagyon izgulok es aggódom :(

Köszi előre is.


2018. jan. 8. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicámat októberben ivartalanították. Délután 5-fél 6 körül mentünk, aznap reggel 6-kor evett utoljára (a műtét előtt kb 12 órának el kell telnie amikor nem ehet már a cica). Maga a műtét kb. 10 perc alatt megvolt, és 2 órával később már ébredezett is a cica. Ilyenkor figyelni kell rá, hogy ne legyen olyan helyen, ahonnan le tud esni, meg kába lesz, kóvályog, támolyog, elesik. Az enyém persze próbált mindenfelé menni, figyeltem rá, beletettem az alomba is, de onnan kijött és kicsit később bepisilt (még nem volt olyan állapotban hogy bemenjen az alomba). Utána visszafeküdt, betakartam mert hidegnek éreztem a testét (gondolom az altató miatt) ezután egész éjjel aludt, reggel már ébresztett hogy kéri a reggelijét és teljesen magánál volt már, mintha mi sem történt volna :D

Az fontos még hogy addig nem ehet és ihat amíg teljesen ki nem ürül az altató, mert könnyen félrenyelhet, hányhat, stb. A seb 1-2 napon belül teljesen begyógyul.

2018. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Műtét után legyen meleg helyen (lakásban), míg teljesen magához nem tér, mert az altatástól nem úgy működik a hőszabályozó rendszere, ahogy kellene, és könnyen kihűlhet.

Míg nincs teljesen magánál, felkelhet, össze-vissza tántoroghat, eleshet, sírhat, hányhat, bepisilhet. Mindez teljesen normális, nem kell megijedni, az altató miatt van. Míg ebben az állapotban van, legyen kis helyre bezárva, egy szoba, fürdőszoba, ahol nem tud kárt tenni magában.

Inni-enni akkor kaphat, ha már teljesen magához tért, koordinált a mozgása.

Kb. 24 óra, mire kiürül a szervezetéből az altató, addig normális a hányás, rossz közérzet, aztán sok alvás.

Másnapra-harmadnapra, mire kialussza magát, újra a régi lesz. Pár napig fájhat kicsit a seb, de kandúroknál ez nem vészes. Nem szabad nyalogatnia, ha nyalni akarja, akkor gallért kell ráadni, amit nagyon fog utálni, de muszáj.

2018. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Azt elfelejtettem kiírni hogy a cicám kizárolag benti cica. Így a hely nem számít mert állandóan melegen van. :)
2018. jan. 8. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiú cicára nem adnak gallért, mert ott nincs sebvarrás. Ők sokkal könnyebben viselik, mint a lányok.

Ébredés után nem jó azonnal kiszedni a hordozóból, nekem azt ajánlotta az állatorvos, hogy 1-2 órát még maradjon benne, az biztonságosabb. Ha túl hamar kiveszed, csak nekimegy dolgoknak, megüti magát ahogy tántorog. Az enyémet koradélután műtötték, estére már evett, ivott, alig látszott rajta valami.

2018. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!