Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek lehet nem jó...

Szerintetek lehet nem jó sorsa van nálam a cicának? Kiscica. De a lábamon többször felmászott már és olyankor rácsaptam egy kicsit a fejére. Meg is sértődött és lelkiismeret furdalásom van emiatt.

Figyelt kérdés
Nem akarom bántani, de azt sem akarom hogy a lábamon másszon fel. Mit tehetek? csak ebből ért. Hiába tettem odább hiába fogtam meg és határozittanm az ágyra dobtam hogy NEM, nem érti meg. Viszont így meg félni fog tőlem, nekem meg lelkiismeret furdalásom van.
2018. jan. 14. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Hm
2018. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Vegyél neki játékokat amire mászhat legyen az bármilyen macskajáték.

Ez olyasmi, mint amikor kölyökcicának nő a foga és harapdálja a kezet(ezért kell nekik valami amit rághatnak ami persze).

Próbáld ki. Lehet csak mászhatnékja van vagy ragaszkodik :D

2018. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van neki. vettem neki komplett cicabútort kaparóval stb....
2018. jan. 14. 17:15
 4/11 Bubuka508 ***** válasza:
95%
Majd idővel megtanulja. Még kicsike, nem érti meg rögtön, ő is gyerek még. De lelkiismeretfurdalásod ne legyen, ezzel még nem bántottad. A gyereket is fegyelmezni kell valahogy. Amúgy ő csak játszani akar, természetes, hogy a macskafélék felmásznak mindenre, amire tudnak. Majd kialakul a dolog, mindenesetre próbáld lefoglalni játékkal, hogy lekösd a felesleges energiáját. Az állatokra időt és energiát kell áldozni.
2018. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem szabad a macskát ütni, és dobálni (?!) sem! Dobáláskor ugyanúgy akár minimálisan is sérülhet belül.

Macskánál pedig ilyen szisztematikus verésekkel, mint egy gyereknél semmit sem érsz el (gyereknél is baro.ság).


Leveszed a lábadról, mondod neki, hogy nem szabad. És mikor megint próbálja, csak tartsd elé a kezed, az útjába. Mindegy de a "nem szabad" szó gyakori használata sokat segít, csak kitartónak kell lenni. Arrébb lehet tenni. A másik, hogy el kell terelni a figyelmét, fel kell kínálni neki MÁST, amivel játszhat. Tehát épp elmozdítod a lábadról, de tudod, hogy újból megpróbálja, akkor abban a pillanatban eldobsz neki egy ásványvizes kupakot és ő utána fog vetődni, azt fogja pofozgatni, és elfelejti a lábad, úgy ahogy van. Valamint pici labda, cigihüvely, papírgalacsin (alufólia Tilos!), egy falat sajt, egyéb, ilyesmi.

Amúgy felvehetnéd ölelgetni, mint olyan.

2018. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bubuka508 ***** válasza:
Nem ennyire tragikus a helyzet, gondolom, nem teljes erőből vágtad az ágyra. A cicák teste elképesztően rugalmas, ha finoman lökted oda, fel sem veszi. A macskák amúgy is talpra esnek. De a figyelmét igaz, hogy tereld el ilyenkor. Később meg majd kinövi ezt a dolgot, odakint amikor elkezd vadászni meg ilyesmi, akkor elfelejti.
2018. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális viselkedés egy kölyökcicánál, ki fogja nőni. Megütni persze nem kéne, de ennyitől nyilván nem szenvedett maradandó károsodást. Ha látod, hogy készül a lábadra mászni, tereld el a figyelmét más játékkal. Ha erről lekéstél, szólj rá, szedd le.
2018. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Türelmesen szedd le a lábadról. Kiscica, ki fogja nőni ne aggódj. Illetve mindig mondd neki, hogy NE vagy NEM amikor valami "rosszat" csinál, előbb utóbb összeköti a kettőt. Amúgy mennyi idős a cica?
2018. jan. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Kinövi.


És ne a fejére üss, hanem FINOMAN az orrára koppints, azt utálják.

Mellesleg ne dobáld már, basszus!


Értem, hogy nevelni kell, de kicsi még, TERMÉSZETES, hogy mászókázik rajtad, te meg dobálod mint valami csomagot...


Biztosan kell neked ez a macska? Ha majd éjjel egész véig nyávog, akkor az udvarra hajítod?!

2018. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ti nem olvastok utána a dolgoknak, mielőtt macskát fogadtok örökbe?


Én elolvastam egy csomó irodalmat a témában, és mit ad isten, a leírt szakszerű tanácsokat követve, minden további nélkül képes voltam erőszak nélkül nevelni a kölyök macskám. És nem azért, mert az én macskám egy áldott jó lélek volt... Fékezhetetlen energia bomba volt, csak azt nem akarta széttépni, amihez nem fért hozzá. Irgalmatlanul sok energiámat emésztette fel, amíg kölyök volt, nagyon nehéz volt következetesnek és türelmesnek maradni vele. És ez igaz minden kölyök állatra. Kicsi, lüke és kelekótya, rosszalkodik és bosszant. Ilyenek...


A macskánál a verés az égvilágon semmit nem használ. Félni fog tőled, mert nem fogja tudni összekapcsolni a rossz magatartást ezzel, csak hogy agresszív vagy vele, pedig elvileg te vagy a "pót mama". Ha valamiről le akarod nevelni, mindig kínálj alternatívát neki. Pl ha rád mászik, határozottan mondd, hogy nem, kicsit csípd össze a tarkóján a bőrt (a mama cica is ezzel nevel) és tedd rá a kaparófára, hogy abba csimpaszkodjon. Egyáltalán nem kell durván, meg fogja érteni előbb utóbb, hogy mászni rajtad nem lehet, mert nem akarod, de a kaparófára lehet. De fontos, hogy kb egy éves koráig naponta igényli, hogy játssz vele, futtasd, fáraszd le. Utána is igényli a törődést, de már kicsit lecsillapodik.

2018. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!