Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet, hogy többször...

Mit jelenthet, hogy többször is azt álmodtam, hogy én tehetek a nagymamám haláláról. Mintha én öltem volna meg titokban és rejtegetem a biznyítékokat? Életem végéig tartó lelkiismeret furdalás érzése. Bolyongok az erdőben, hogy elássam a ruháját.

Figyelt kérdés
Többszor is álmodtam ezt. Nem voltam jó viszonyom ezzel a nagyival, de rosszban sem, de nem szerettem. Ő sem minket, pedig velünk élt. De ez az álom borzasztó. "Egyszer konkrétan azt álmodtam, hogy a nagyi hulláját rejtegetem a pincében"...borzasztóan beteg álom... Mit jelenthet? Simán hogy lelkiismeret furdalásom van miatta? Higy nem voltam szomorú, mikor meghalt?
2012. ápr. 23. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:

belül mégis szeretted.Csak fáj,hogy elment.

vagy!!!alvajáró vagy,és alvajárva megölted..

2012. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valóban jól látod, bűntudatod van, mivel úgy gondolod, hogy nem szeretted életében eléggé. És miután meghalt már nincs esély hogy változtass ezen. Úgy gondolod, hogy most biztos haragszik rád. Ez a következők miatt badarság:


Akkor tudsz valakit szeretni, ha az illető rászolgált arra. Ha nem ismersz valakit, mert nem tartottátok a kapcsolatot, vagy az illető nem érdemelte ki a szeretetet és a tiszteletet, akkor nem tudod csak úgy "ráerőszakolni" magadra hogy márpedig te szereted. Ez nem a te hibád.

2012. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Volt kapcsolat köztünk, olyan értelemben hogy a szüleimnél lakott. Ők gondozták, etették stb...ez természetes. Egyedül ők foglalkoztak vele, bár volt más gyereke is. Hogy vigyáztak rá, az természetes volt...de nem volt egy könnyű eset. Minden más rokonnomnál érztem, hogy ha nincs is nagy kapcsolat közöttünk...ott van a pozitív viszony. Vele kapcsolatban csak a rejtett/vagy kevésbé rejtett rosszindulatot éreztem. Mindenben talált hibát, vagy valamit ami nem tetszett neki, irígységet. És ez nem az öregkori "szenilitásból" adódott, fiatalabbnak is pont ilyen volt. De az biztos, hogy lelkiismeret furdalásom volt/van...hogy annyira konnyen túltettem magam a halálán. De sajnos akkor is nagyon nyomasztó ez az álom...egy hatalmas teher érzése, amitől nem tudok megszabadulni...Nem érzem egyébként, hogy jobban kellett volna szeretnem őt. De nem tudom mennyire szól ez az álom a mi viszonyunkról és mennyire az én életemről úgy általában...

2012. ápr. 23. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Tiszteletem!


Javaslom gondold át a vele töltött időt és keresd az okokat magadnak, a kérdőjeleket válaszold meg és fogadd el azt, ami történt. Mivel elhunyt már a múlt részévé vált, ne bánj semmit hiszen nem te ölted meg és nem is miattad hunyt el, egyszerűen eljött neki az idő. Ennyit kell tenned, megemésztened. Tudom jól, hogy nem egyik pillanatról a másikra megy, de adj magadnak időt. A legjobb gyógyszer!

2012. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként, ő nem mostanában halt meg. Ennek már 3 éve...
2012. ápr. 23. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor az oka mélyebben rejlik. Nem csak egyszerű lelkiismeret furdalás hanem mélyebben rejlő oka van ennek. Úgy fest az álmok azt üzenik, hogy "te ölted meg!". Nem ismerlek ugyebár így tippelni tudok csak, de ezek szerint magadat hibáztatod tudat alatt, amiért meghalt és ezt nem tudod elfogadni _ténylegesen_.
2012. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
hogyan halt meg a nagyid?
2012. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát már 94 éves volt. Karácsony napján halászlevet főzött aztán a szobájában megbotlott és esett. Csombcsont törés. aztán rá egy hónapra vérrög miatt meghalt. Elüszkösödött a lába. Korához képes nagyon egészséges volt.

A durva az egészben az, hogy én megálmodtam, hogy meg fog halni. 2 nappal a baleset előtt azt álmodtam, hogy meglátogattam anyuékat és láttam a nagyin hogy már nem sok ereje van. Ezt mondtam apunak, aki imádta a nagyit...hogy fogja fel ő hamarosan meg fog halni, de nem tűnt úgy hogy felfogná. Aztán 2 nappal rá, elbotlott, 1 hónapra rá meg meghalt. Elég ijesztő volt, hogy megálmodtam.

2012. ápr. 24. 11:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Hmm... Lehet ez a korábbi megálmodás miatt érzed azt, hogy még valamivel tartozol a nagyinak.
2012. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!