Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány négyzetméter a minimum...

Hány négyzetméter a minimum lakás mérete, ahol egy macska jól érzi magát?

Figyelt kérdés
Ez az ideiglenes hely csak maximum 15 négyzetméter, a másik lakás 25. Szerintem mindkettő túl kicsi. Macska unja magát ,szenved. November közepe óta vagyunk a kisebb lakásban, de nemsokára megyünk vissza a másikba. Szerintem az se lesz jó neki.
2018. jan. 16. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem függ a lakás méretétől, ha van kaparófája, játékai, egy hely ahova félre tud vonulni ha akar és minden nap játszotok vele hogy ne unatkozzon.

Mi is nagyon pici lakásban élünk, igaz, hogy az én cicám ki is szokott menni, de ha esik az eső vagy valamilyen okból nem megy ki, akkor sem látom, hogy szenvedne, olyankor többet kell vele játszani.

2018. jan. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyedül lakom vele. Nincs tobbesszám. Majd lesz, de az sem lesz hosszú távú.
2018. jan. 16. 07:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor egyes szám. Az sem befolyásoló tényező.
2018. jan. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Soha nem tudom kialudni magam,mert reggel már kínlódik. Este is. Nekem szükségem lenne a napi 8 óra alvásra.
2018. jan. 16. 07:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy gondolod, a nagyobb lakásban miért ne unná magát? :D

Nem a hely méretével van a probléma, hanem azzal, hogy ezek szerint nincs mivel/kivel játszania.

Minden macska más. Az egyik cicám elvan magában, elpofozgat bármit. Igaz, állandóan tele a padló kupakokkal, madzagokkal, ezer pattogós és szivacs labdával meg mentás plüssökkel, de állati jól érzi magát köztük és nekem ez a lényeg. A másik viszont nagyon társaságfüggő, magában sosincs el, vagy a társát, vagy minket zaklat, ha unatkozik, képes addig szirénázni amíg valaki meg nem szánja és nem foglalkozik vele.

Ha jól gondolom, neked is ilyesféle macsekod van.

Tudom, hogy sajnos kicsi a hely, kevés a lehetőség, de próbálj neki minél természetesebb környezetet teremteni. Lehet kapni magas de nagyon keskeny kaparófákat, valamin muszáj kaparnia. Ha nincs rá keret, akár készíthetsz is, hidd el, nem érdekli őket, hogy hogy néz ki. Nekünk kettő plafonig érő is van, mindkettő állandóan tépi. Szeretik a magas helyeket, nálunk a ruhásszekrény tetején van egy csomó így-úgy kivágott nagyobb doboz amiben bujkálhatnak meg aludhatnak, szinte mindig fent vannak :)

Ott vannak a jutis labdák, vagy a trixie labirintus etető, már rögtön elfoglalja magát, ha vadásznia kell az élelemre. Az utóbbit imádják a cicáim, már nem is hajlandóak tálból enni, csak abból.

Ha minden kötél szakad, akkor szivacsos, vagy akármilyen megmarkolható labdára fújj rá macskamenta sprayt - nekünk valamiért csak az hat, a szárított nem -, garantáltan fél órán keresztül ellesz vele a cica.


Neked is el kell mondanom viszont, amit sajnos a nővéremnek is kellett: a macska érző lény, nem lehet kikapcsolni ha hangos vagy útban van, neki is vannak szükségletei, amit biztosítani kell. Ha álló nap egyedül ül egy üres lakásban, az állatkínzás, nem, nem lesz el benne akkor sem, ha 200m2, ha nincsenek meg az alapvető játékai, kellékei.

Mi sem vagyunk annyira eleresztve anyagilag, de a macskáknak megvan mindenük. Inkább rájuk költök, mint magamnak hülyeségekre, ha már bezártam őket egy 35m2-es börtönbe.

2018. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Vannak játékai. Másik lakásban van a nagy kaparófája is. Van labda, meg mindenféle gurulós dolog , plusz amit ellop. 😃 Ide nagy dolgot nem veszek ,mert nekem kell egyedül cipelni majd messzire. Így is 2 részletben kell visszaköltözni ami 60 ezer Ft minimum. Másik lakásban azért fel tud mászni több helyre. Itt a tulaj mindent tilt neki, de nem látja és engem az nem zavar, ha az asztalon ül, amíg eszek. 😊
2018. jan. 16. 08:37
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha egyedüli macska, akkor nem feltétlenül számít sokat a lakás mérete, bár különböző okokból én 50-60 négyzetméter alatt nem szívesen tartanék macskát. Alapvetően ők territoriális állatok, tehát igényük van arra, hogy egy bizonyos területet birtokoljanak. A legtöbb lakásban ráadásul vannak olyan tiltott helyek (pl. sok esetben a konyha vagy a hálószoba, vagy akárcsak olyan bútorok) ahová nem járhat be állandóan. Szóval nem az a legnagyobb baj, hogy csak 15 négyzetméter a hely (bár ez már sajnos tényleg iszonyat kicsi), hanem hogy még itt sem csinálhat azt amit akar. Ráadásul ha jól veszem ki a szavaidból, te nem is foglalkozol vele, tőle várod, hogy elszórakoztassa magát. Sajnos ez nem így működik, egy aktívabb macskával játszani KELL, ha nem akarod hogy megkattanjon. Nekem 3 van 130 négyzetméteren, mindenhova mehetnek (bár van ahova csak felügyelettel), több helyiségben is vannak saját, nagyméretű bútoraik/kaparófáik, meg van mindenféle játékuk, és még így is igénylik, hogy játsszunk velük! Esetleg még azt tudom javasolni, hogy szokasd rá a hámra és járjatok el sétálni, hogy érjék ingerek és egy kicsit lefáradjon. De ha ezt a megoldást választod, akkor viszont mindig vinni kell! Ha már megszokta, nincs olyan, hogy napokig nem mentek, mert nincs kedved, stb...!
2018. jan. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most ez az időszak olyan , hogy örülök, ha nyugtom van. Játszok vele , de inkább este vagy korán reggel aktív, nappal alszik, amikor én raernek. Fel fogom kelteni, aludjon éjjel. Pár hét és megyünk innen.
2018. jan. 16. 11:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem már a kicsi is megszokta, hogy éjszaka alvás van. Remélem megoldódik a helyzetetek! Csak ne dobd ki a cicát kérlek! :(
2018. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 15 m2 az kevés neki, gondolom, ez egy szoba lehet, és azért sem túl változatos. A 25 m2-en el lehet, írod, hogy vannak cuccai, bútora, meg minden, meg gondolom ott több helyiség van. Ha olyan kicsi, akkor ott a 25 m2-esbe én minden helyiségbe beengedném. Valahogy vészeljétek át ezt az időszakot. Az én lakásom ugyan nagyobb, de nincs állandóan nyitva minden helyiség ajtaja, és nem mászkál állandóan. Persze van, hogy körülnéz, vagy jön segíteni nekem. Később hátha jobban alakul majd a helyzeted.
2018. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!