Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fajtiszta macska, megis...

Nem fajtiszta macska, megis hihetetlenül okos?

Figyelt kérdés

Van ket cicam. Mind a ketto keverék. Az egyik olyan normál cica viselkedésu, öntörvényű stb.

A masik meg olyan mintha egy kutya lenne az egyik szülője. Nyilvan ilyen nincs, de hihetetlenül okos.


Lakásban van es hámmal szoktam kivinni. Meglátja a hamot egybol odajön megvárja mig ráteszem es odamegy az ajto elé, es ott vár engem. A masik macskára kínszenvedés rátenni es eszébe sem jut az ajtóhoz menni.

2. Ha ki szeretnek menni akkor eleg csak a fotelre mutatnom O odamegy es ott megvárja mig ki es bejovok, nem mozdul el addig. A másiknak muzogathatok egesz nap ha kell, pont leszarja, O szökne ki.

3. Nyáron vannak legyek a lakásban es O előszeretettel szerette elkapni oket, es volt amikor segítettem neki amikor nem látta hogy hol van, oda mutattam az ujjammal es elkapta. Meg most is hiaba nincs ott semmi szolokneki odamutatok valahova es mar jon is leresni a legyet. A masik cicanak ismét mutogathatok egesz nap ha kell. O inkabb másfele megy,

Ez csak par pelda volt, de sorolhatnám meg. En csak ugy hivom hogy csodacica. Pedig nem tanítottam külön. Van valakinek ilyen macskája?



2018. jan. 24. 13:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

mivel a fajtatiszta macskákat nem az eszük szerint szelektálják/szelektálták, ezért simán lehet egy házi cica okosabb és együttműködőbb.


az embereknek sajnos szokásuk a velük együtt nem működő, nekik nem a kedvükre tevő állatokat butának minősiteni, pedig ez a két dolog nem következik egymásból.

2018. jan. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Akkor fajtatiszta elnézést!


Ha mondom neki hogy nózi odajön es az ujjamhoz érinti az orrát. Ha mondom neki hogy puszi akkor jon es oda emeli a fejet hogy megpusziljam az orrát.

Ha simogatom es ugygondolja hogy eleg akkor megnyalja a kezem.

Mikor felemelem a hangom, ez általában a masik cica miatt szokott lenni, mert kis lüke, O egybol odajön hizzam es elkezd nyalogatni, es odabujik az ölembe hogy nyugodjak meg.

Stb.. Stb..

O is befogadott macsek, szo szerint egymásra találtunk.

A ket cica teljes ellentét de pont ezert szeretem oket:)

2018. jan. 25. 07:48
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mentett cicám van, kb másfél éve van velem.

Félve mondok ilyet, de szerintem sokkal okosabb, mint a kutyám, pedig a kutyusom sem hülye :D

2018. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én cicám is ilyen volt, sajnos azóta őt elütötték.

Sok dolgot tudtam megtanítani neki, ül, marad, vár, sétálj mellettem, kér, pitizik, beszél, ugorj fel, ugorj le... Pedig ő se fajtatiszta volt. :)

A nővérem szintúgy tanítja a cicáját, még a "Bumm!"-ra is.

Az én jelenlegi cicám is okos, tudja, mit akarok tőle, de nem érdekli. Csak pár dolognak fogad szót, mint a nem, meg a gyere ide / ugorj fel ide, feküdj le / ülj le ide.

2018. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az okossag nem fugg ossze a fajtaval. Sajat tapasztalat, hogy az egyik hazimacskam is roppant eszes cica volt, hallgatott az ul parancsra. Az egyik baratnom maine coon macskaja meg kerge. Most akkor mi van? Semmi, ugyanolyan szeretnivalo szormokok.:)
2018. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!