Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos kitörte a...

Az állatorvos kitörte a macskám fogát lesz baja?

Figyelt kérdés

Van egy édes cicám már majdnem 3 éves és szegénykémre nagyon rá járt a rúd eddigi életében. Úgy egy éves korában éjszaka az udvaron ráléptem a fejére azt hittem el fog pusztulni de megélte a másnapot és elvittük állatorvoshoz mert nagyon rossz bőrben volt, túl élte törések nélkül. Sokáig ápoltam és helyre jött teljesen csakhogy megállt a növekedésbe akkora maradt.

Tavaly nyáron egyik napról a másikra eltűnt aztán mikor előjött pár nap után gubbasztott és bebüdösödött, nem vettük észre hogy van egy seb az oldalán egy szabályos lyuk volt. Gyennes azonnal vittük orvoshoz megint mert úgy gondoltam ez sem játék az orvos felfedezett még egy sebet a másik oldalt a medencéjénél volt ott egy kisebb lyuk volt de az elsőn a kisujjam befért volna akkora volt. Aztán idővel én otthon felfedeztem még egy harmadik sebet is a medence tetején. Adott rá gyógyszert azzal kezeltem ebből is felépűlt szegényem.

Ezen a héten pedig arra lettem figyelmes hogy úgy tántorog támolyog össze-vissza mikor hívom hogy egyen. Nem is evett nem tisztálkodott csak rosszul volt nagyon. Bevittem a garázsba ott mégiscsak fedett helyen van melegebb van jóval. Pár napot volt lent én dolgozom nemtudok rá mindig figyelni sajnos. De csaknem javult az állapota. Kezdett a szája is büdös lenni elvittem tegnap állatorvoshoz. Én azt gondoltam lázas, kiderült hogy ki van hűlve és száradva és le van nagyon gyengülve. Tegnap 35 fokos volt a hőmérséklete mikor hazaértünk azonnal radiátor mellé tettem neki kis kuckóját.(alapvetően kinti macsek) Kapott sok mindent antibiotikumot, infúziót csippás szeme is ki lett mosva, sajnos bolhás de előbb az állatorvost kell kifizetnem és a gyógyszereket. Csak holnap tudom lebolhátlanítani bár nem tudom neki számít-e az a méreg anyag, mert kapott sok injekciót és nem-e bele megy a sebébe. Nincs fél kiló nagyon sovány. Ma is elvittem hozzá mert 3 napos infúzió kúrát javasolt a doki. Ma 34 fokos volt a testhője. Tegnap nem evett ma egy kicsit már igen gondolom az étvágy hozó injekciók miatt. Ami jó.

Szóval elvittem hozzá és mondtam neki már tegnap a baleseteket, erre ma vizsgálatkor elkezdi feszegetni a száját az olló végével hogy miért nem akarja nagyobbra nyitni és kitörte az egyik alsó fogát. És én ott lesokkoltam, először nem is akart foglalkozni vele, aztán mondtam hogy vérzik a szája mert kitört a foga valamivel átitatott vattát nyomott oda és megtörölte vele. Persze kezelési díjat nem kért mert kitörte a fogát, meg azt mondta hogy nem ilyen gyengék a többi macska fogai és hogy ezek az apró fogak úgyis csak bolhászáshoz kellenek. Engem nagyon felkavart ez a dolog és félek is hogy nagyobb baja lesz.

Most mit csináljak vele vigyem el még fogászhoz is vagy nem lesz baja? Elfertőződhet begyulladhat? Annyira sajnálom kegyetlenül fájhat neki. Hogy segítsek rajta? Tiszta kosz a bundája fürdessem vagy ne ő azt mondta ne füressem, de ezek után nem tudom nem igaz hogy nem látta hogy nem tudja nagyobbra nyitni a száját. Nagyon ki vagyok segítsetek mit tegyek???



2018. jan. 26. 20:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával?
2018. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
El vittem, kapott infúziót meg injekciókat. Le lett bolhátlanítva. Enni nem eszik még de láthatóan jobban van ma már jött utánam mindenhova. Hétfőn viszem vissza, nem fogták bent. Calopetet adok neki fecskendővel. Aztán meglátjuk a doki azt mondta lehet higy AIDSes vagy vérszegény.
2018. jan. 28. 08:13
 13/19 anonim ***** válasza:

Remélem a doki vett le vért, amiből ezt meg tudja állapítani.


De hallod, fiam, neked azért van baj az értékítéleteddel! Leírtál 3 olyan szituációt, amikor gondolkodás nélkül kellett volna rohanni a macskával a jól felszerelt rendelőbe, nem malmozni, hogy hátha rendbe jön magától. A tetejébe kint tartasz egy nyamvadt, fejlődésben visszamaradott macskát, aminek még kevesebb esélye van a túlélésre, mint egy átlag macskának (tudjuk, hogy "a kinti macska fogyóeszköz"). Remélem, amennyiben túléli, benti macskát csinálsz belőle! (Ha azon aggódsz hogy rongál, meg mindenhova felmászik: le kell mozgatni játékokkal + ugyanúgy nevelhető pozitív megerősítéssel, mint a kutyák, csak egy picivel lassabban haladnak.)

2018. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Midegyiknél ahogy tudtam elvittem!

Ma volt másodjára annál a dr.nőnél aki normális csak most meg az van vele hogy tegnap délutánra a pupillái hatalmasak lettek ma kiderült hogy nem lát, megvakult egy gyógyszertől. Azt mondta a nő 2kgs macskának valót adott neki igaz másfel kiló úgy hogy kapott infúziót meg már evett ivott is sokat és már egész jól rendbe jött. De miért nem mérte meg vagy nem számít egy kg különbség? Vagy túl adagolta ? Azt mondta tuladagolasnál van ilyen hogy megvakul.

2018. jan. 29. 23:17
 15/19 anonim ***** válasza:

Mi van vele?

Sajnos azok az apró fogak könnyen kitörnek ám. Az enyém csirkecsontot ropizott, kipotyogott kettő. Azok nélkül tényleg megvan.

De meggyógyult? Nekünk mindig azzal kezdi, hogy leméri a macskát, komolyan. Bármit ad neki. Az előző találomra nyomkodta belé. Neki is jobban megéri, ha nem döglik ott az asztalán.

2018. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nah szegénykém már 100x jobban és ami csoda hogy visszajött a látása eddig az egész szeme egy pupilla volt de már kisebbedik. Az orvos azt mondta nincs sok esély rá :D úgyhogy Szerencsere minden rendbe jött eszik iszik dorombol tisztálkodik velünk lakik okos szobacica. :) köszi a segítséget mindnekinek :)
2018. febr. 6. 14:42
 17/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom ide képet hogy lehet róla kirakni :/
2018. febr. 6. 14:51
 18/19 anonim ***** válasza:
2018. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

[link]


Gondolom a linkje kell ide

2018. febr. 6. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!