Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Merjem-e így véglegesen...

Unikornispata kérdése:

Merjem-e így véglegesen örökbe fogadni? Miért nyávog ennyire?

Figyelt kérdés
Nem tudom,mi van ezzel a cicával. Kb.féléves kislányka,ivartalanítás még nem volt,ideiglenesen fogadtuk örökbe menhelyről,egy hónapja...Oké,péntek este nem aludt jól,hajnali fél négykor elkezdett virgonckodni,de egy órát össz-vissz aludt még utána is.De most megint nem hagy aludni.Tök sokat játszottunk vele,23-kor le akartam feküdni,de 1 után sikerült csak elaludni.Egyszerűen kimegy vinnyogni az előszobába.Bezárni ugye nem lehet sehová,mert akkor kapirgálja az ajtót,de ha kiengedem,hogy nagyszobába,fürdőbe,előszobába,konyhába menjen,akkor rohadt hangosan nyávog a konyha/előszoba néhány pontján. Annyira édes, de szörnyű ez a vinnyogás,főleg, hogy random csinálja napközben is...Pedig rengeteget foglalkoztam vele.Most hogy fogzás-e/,tüzelés/betegség,azt addig meg sem tudhatom,amíg nem látja orvos,amihez meg az kell,hogy örökbe fogadjam 3 óra múlva. Akkor jár le az ideiglenes örökbefogadás.De mi lesz,ha aláírjuk a papírokat,de semmi sem fog változni? Így nem lehet pihenni,ez egy panel lakás,akárhol vinnyog, mindenhol hallani.

2018. jan. 28. 07:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Melegszel éppen tájékozódom :D Remélem,megérted,hogy nem rohantam rögtön egy pár hétre befogadott macsekkal az állatorvoshoz azért,mert 2 napja nyávog,és amúgy is el kell vinnem a mai nap után,miután örökbefogadom.
2018. jan. 28. 08:45
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem feltétlenül tüzel. Az is lehet az ok, hogy ki akar menni a lakásból. A cicák a helyhez kötődnek és esetleg hiába volt rosszabb dolga a menhelyen azt szokta meg. Most még nem találja a helyét ezért nyávog. Ez eltarthat jó pár hétig. Ha korábban utcai macsek volt akkor egyáltalán nem biztos, hogy meg fogja szokni a lakást. Ezt meg kéne kérdezni a menhelyen. Akkor jobb lenne neki kertesházban. Mi egyszer hazavittünk egy utcai cicát. Sosem szokta meg. Végül megszökött. Persze nem biztos, hogy ez a cica is ilyen és ezért nyávog. Csak ez is egy lehetőség. A saját cicám akit mini korában fogadtam örökbe sosem vinnyogott mikor tüzelt. Csak ha simogattuk akkor adott ki fura hangokat. De ha tüzel azt észreveszedmert a fenekénél váladékos esetleg véres váladékos. És ha simogatod felemeli a farkáz és felkínálja magát. Ha ezt nem csinálja akkor nem ez a gond. Érdeklődj az állat múltjáról.
2018. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá,hogy nem jó neki itt, de igazából 5 hete itt van,és ezt 2 napja csinálja.Ráadásul sokszor az előszoba és a konyha között,nem is mindig a kijárati ajtónál.
2018. jan. 28. 08:48
 14/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam,sajnos nem tudok érdeklődni róla,a telefont nem veszik fel,6 napja nem voltak online.Azt olvastam,a vérezés a kutyákra jellemző,macskánál ritkább.Mondjuk a nemiszerve kicsit mintha fénylett volna..A popóját nem olyan gyakran,de azért felemelgeti,eddig ez egyáltalán nem volt szokása.
2018. jan. 28. 08:50
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tüzel a cica. :)

Ez kb. 2 hét alatt elmúlik, utána lehet ivartalanítani.

Fog változni, legkésőbb felnőtt korára nyugisabb lesz.

2018. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszi.Közben a menhelyeseket is elértem,ma lepapírozzuk,holnap telefonálok az állatorvosnak.
2018. jan. 28. 10:24
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor remeljük tényleg csak tüzel és megoldódik hamarosan a probléma. Sok boldogságot a cicához. ☺
2018. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeeen :)
2018. jan. 28. 11:44
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a tüzelés, akkor nem is kellene írnom, de:

vannak nagyon beszédes macskák.

A nyávogást a cicák direkt az emberrel való kommunikációra használják.

Lehet, hogy csak tartani akarja veled folyamatosan a kapcsolatot, miközben mászkál a lakásban.

A nagy dumagépeket, pláne ha a hangjuk erős, bizony nekünk kell megszoknunk.

Sziámi cicák gazdái tudnak erről hosszan beszélni. :-)

Feltétlenül írd meg mit mondott az orvos!

Sok sikert!

2018. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Holnap reggel megyünk ivartalanításra :)
2018. jan. 30. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!