Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanitás? Hogy smint?

Ivartalanitás? Hogy smint?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves benti perzsa kandurom és itt a tavasz még van őrűlve össze pisil mindent ivartalanitani fogjuk elmondanátok pár dolgot?

Mennyire fog megváltozni?

Cegléden szeretnénk az jò hely?

Mit kell csinálni vele műtét előtt és után?

Kb mennyi idő lesz a műtét?

Hova rakjam amikor határozzuk hogy le ne essen valahonnan?

Kapni fog gallért? Ha igen mennyi ideig lesz rajta?

Már ott felébred vagy majd csak ha haza hoztuk?

Illetve nagyon izgolok hogy valami bajalesz meséltétek nektek hogy zajlott ez a dolog?


2018. jan. 29. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel több műtéti és altatási technika is van az állatorvossal beszéld meg a teendőket.

Gallért, vagy "macskabody" szokott kelleni a varratszedésig.


Kandúroknál a műtét egyszerű, kis kockázatú.

2018. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De egy 5-6éves cicánál is?
2018. jan. 29. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem a nőstény cicámat is meg a kandúrokat is ivartalanítani. Hát a lány cicánál elég nagy műtétnek mondanám míg a fiúknál semmiség sztem. Mikor felébrednek egy kis ideig kicsit kóvályognak de aztán utána meg mintha mi se történt volna szaladgáltak ugyanúgy. Nem tudom a doki hogy csinálta mert varratszedésre se kellett mennem. Szóval a cicákon tényleg semmi nem látszott. Már annyira nem emlékszem mert elég régen volt de azt hiszem őket is kell koplaltatni előtte az altatás miatt, csak vizet ihatnak. Na ezt a részt nagyon nehéz megállni mert szegényke csak nyávog és nem érti hogy miért nem kap enni. Szóval én egyszerre vittem el a két kandúrt, azt hiszem a műtét is nagyon hamar megvolt náluk. Már nem csavarognak el párzási időszakban, nem jelölgetnek. Azt nem mondanám el egyik cicámról sem még a nőstényről sem hogy elhíztak volna, pont jó husiban vannak. Úgyhogy ne aggódj kandúr cicánál nem lesz gond.
2018. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3. voltam.

Otthon ébrednek csak fel.

Az enyémek nem kaptak gallért, annyira nem is piszkálták magukat sztem hogy bajt okoztak volna

Földre kell lerakni kosarába, vagy dobozba mert mikor felébred dölöngélni fog

És kutyabaja se lesz ó bocsánat macskabaja se lesz!

2018. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel már 5 éves, nem lesz annyira nagy változás a viselkedésében, bár lehet, hogy kicsit lustább lesz, nagyobb eséllyel hízik el, de ez mozgatással egyensúlyozható, de mindenesetre könnyebb lesz vele bánni.


Ceglédet nem ismerem, de mindenképp olyan helyre menjetek, ahol elismert doki van.


Műtét előtti nap este kaphat utoljára enni, utána műtétig nem, pár órával előtte a vizet is el kell előle venni, különben az altatástól visszahányhatja és ha félrenyeli, megfulladhat. Tehát lényeg, hogy üres legyen a gyomra.


Kandúroknál a műtét maximum fél órát vesz igénybe, nagyon egyszerű műtét.


Amíg műtét után biztos lábakon nem áll, ne engedjétek felmászni sehova, amíg maga ki nem akar jönni, hagyjátok a hordozóban, ha kell, csukjátok rá az ajtaját is, ha még nagyon kómás, nehogy kárt tegyen magában, aztán fokozatosan lehet engedni mászkálni felügyelet mellett. Ne lepődjetek meg, ha nyugtalan lesz, nem találja a helyét, mászkálni akar, aztán lefekszik, ez az altató hatása, majd elmúlik.


Nem biztos, hogy kapni fog gallért, kandúroknak nem szoktak, hiszen varrat sincs, amit szétszedhetne, csak egy picike seb, az is be lesz kenve fertőtlenítővel, de nem fogja tudni bántani, nyalogatni hagyhatjátok neki.


Nem hiszem, hogy ott felébred, több macskát is ivartalaníttattam már, délelőtt volt a műtét, estefelé józanodott ki, kora délután még aludt, de orvostól is függhet, lehet, hogy megvárják ott, hogy felébredjen.


És ne aggódj, nem lesz semmi baja, rutinműtét, csak az altatás lehet veszélyes benne, ha nagyon aggódsz, ki is vizsgáltathatod, alkalmas-e rá, tehát pl. a szíve rendben van-e, ha nincs probléma semmivel, szinte elhanyagolható az esélye annak, hogy valami baja származna az egészből. :)

2018. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Változás leginkább abban lesz, hogy nem fog nyávogni a lányok után és abba fogja hagyni a jelölést. Az egyénisége ugyanolyan marad. A műtét előtti napon koplaltatni kell, 8-10 órával előtte pedig már vizet sem ihat. De ezeket az állatorvos is pontosan el fogja mondani. Maga a műtét kb fél óra, de nem biztos, hogy utána rögtön elviheted, mert van ahol nem adnak ki kába állatot. Ha injekcióval felébresztik, akkor teljesen magánál lesz, mire hazaviszed, de ez rendelőnként változik. Ha még nincs magánál, akkor a földre tedd valami kényelmes, meleg helyre, és vigyázz, hogy amíg ébredezik, ne tudjon magas helyre menni, mert könnyen leeshet. Előfordulhat, hogy hány, bepisil, bekakil, ez ilyenkor normális. Enni-inni akkor szabad, ha már teljesen magánál van, nem kóvályog. Gallért valószínűleg nem kap, a kandúrokba még varratokat se tesznek. Ha mégis nyalogatná, piszkálná a sebet, akkor kell a gallér, de ez nem jellemző.
2018. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

- Mivel 5 éves, már nem nagyon fog megváltozni, de a jelölést abba fogja hagyni.

- Az orvos meg fogja mondani, mennyivel előtte ne kapjon enni. Ez kivételesen tényleg nem nagy műtét. A mi kandúrunk gallért sem kapott. (Ha kap, az a varratszedésig lesz rajta, az 10 nap szokott lenni.)

- Doki válogatja, hogy adja ki. A mi állatorvosunk csak akkor adja ki, amikor már felébredt, de ismerek olyan dokit, aki még az altató hatása alatt kiadja.

- Nem fog leesni.

+ Ha esetleg hányna műtét után, ne ijedj meg, elég gyakori.

2018. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinem csütörtökòn hívjuk fel.
2018. jan. 30. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!