Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, találtam egy...

Mit csináljak, találtam egy macskát a kertünkben?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam. Kb fél, egy év közötti lehet ránézésre. Minden kis zugba bebujik, nagyon rémült, ha egy autó elmegy az utcán összerezzen. Ez van vele már két napja. Próbáltam neki enni, inni adni, de nem fogad el semmit. Mikor simogatom, ahogy hozzáértek ad egy halk morranás szerű hangot, aztán úgy tűnik, hogy tetszik neki, de hirtelen elkezd fújni.

Néha azt csinálja, hogy kintről felugrik az ablakpárkányra és nyávog, be akar jönni, de ha közelítek felé, megint fúj.

Próbáltam az én cicámat is barátkoztatni vele, de egymásra is fújnak.

Ja és a farkát egyfolytában rángatja idegesen.

Mit tudok vele csinálni? Ez így nem lesz jó, hogy se el nem megy, se nem eszik, se nem iszik. Elkergetni nincs szívem.


2010. jún. 6. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tartsd megŰ!
2010. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Én azt gondolom, hogy ha rendszeresen eteted, és csinálsz neki valami kis kényelmes kuckót, akkor lassacskán hozzád fog szokni. A másik cicussal már nehezebb lesz a helyzet... Adj neki gyakran kézből valami finomságot, és akkor érezni fogja, hogy barát vagy és nem ellenség :))

Sok sikert!

/egy cicabarát/

2010. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%

gyorsan csapd agyon, mert elszaporodik.

A macskáknak személyzete van, a kutyáknak meg családjuk.

2010. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elég vad a cicus úgytünik...,ha nem lenne ennyire vad,akkor azt ajánlanám,hogy vidd a: [link] -ba,itt tuti találnának neki gazdit!Biztos,hogy kóbormacs szülte azért ennyire vad!
2010. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmit nem hajlandó megenni és így is elég sovány szegény. Próbáltam neki adni macskaeledelt meg laktózmentes tejet is, de nem fogadja el. Éjjel bebújt a terasz alá, odaraktam neki ételt, otthagytam és reggel is ott volt. Hozzá se nyúlt.
2010. jún. 6. 17:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Vad, de nem szalad el vagy ilyesmi ha felé megyek, mint a többi kóbor macska általában. Odamehetek hozzá, csak ha felé hajolok, akkor kezd el fújni, de akkor se szalad el.
2010. jún. 6. 17:09
 7/12 anonim ***** válasza:
A macskák eldöntik majd, hogy ki az erősebb, a vezető.
2010. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel. Szép lassan kell megszelidíteni, mint a kisherceg a rókát. :)
2010. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Legyél türelmes és meg fog szokni! Nem látszik valami sérülés nyoma rajta? Mert az aggasztóbb, hogy nem eszik. :S
2010. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem látok rajta különösebb sérülést, már amennyire magához enged. Csak borzasztóan sovány. És ez aggaszt engem is, hogy nem eszik. Mi lesz így vele?!

Az se zavarna, ha nem enged magához, mert végül is ellakhatna kint is a kertben, csak enne már valamit!

Ma nyitva hagytam neki a pinceajtót és az ablakot is, hogy ha akar, le tudjon menni. Egész nap nem ment le. Most este mentem ki, hogy bezárjam, erre ő rohant fel a lépcsőn a pincéből velem szembe. Elrohant hátra a kertbe a sötétbe. Most nem tudom hol van, de biztos itt van valahol a közelben. Reggelre úgyis itt lesz.

2010. jún. 6. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!