Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férget hányt a macska?

Férget hányt a macska?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt hànyta ki ma reggel a cicám.orsòféreg a gyògyszertáros szerint.a poén az hogy nemrég kapott féreghajtót.szóval nem értem ez hogy lehet.most kapott megint és a másik kettô is.mindent átmostam.edénykéket fertôtlenìtettem stb.nekünk lehet vmi bajunk tôlük? a cicának lesz vmi baja? Esznek.isznak.jàtszanak amúgy.ürülèkbe nem láttam.csak ez volt a hányásba.


2018. febr. 6. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Széklete van a macskának? Ha van mennyi és milyen állagú? Eszik rendesen? Ezzel állatorvoshoz kellene fordulni.
2018. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos tényleg férgességnek néz ki... Ráadásul ha már hányni tudja, akkor nagyon fertőzött, nem elég egy tabletta, hanem komplett kezelést kell lezavarni.


Igen, a férgesség fertőz, ti is lehettek férgesek - a biztonság kedvéért érdemes volna a háziorvost felkeresni és kérni egy széklet tenyésztést mindenkinek, aki ott lakik. És természetesen az összes állatot féreghajtani kell.

2018. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Férges volt a maccsod, nem kicsit, ha a gyomrában is volt. A féreghajtó dolgozott a szervezetében. A féreghajtó általában a kifejlett férgeket öli, hajtja ki. A petéknek idő kell, míg kifejlődnek. Ezért kell addig adni a féreghajtót, míg láthatóan féreg ürül.
2018. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Széklete normális.eszik.iszik.játszik.adtam nekik tablettát
2018. febr. 6. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont azért jött ki mert féreghajtóztad....

Mivel hányta, ami súlyosabb fertőzöttségre utal, feltétlenül vidd állatorvoshoz és ti is látogassátok meg a háziorvost!

2018. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vidd állatorvoshoz őket, hiszen ha férget hányt (én is annak nézem), az azt jelenti, hogy nagyon durván fertőzött a cica. És igen, nem valószínű, hogy elég lesz egy tabletta.

Illetve a család minden tagja, aki a cicákkal egy háztartásban él, látogassa meg a háziorvost, mert nem kizárt, hogy ti is elkapjátok.

2018. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden féreghajtó széles sprektrumú, vagy nem hat minden típusra, ezért célszerű váltogatni, vagy széles sprektrumút (ezek drágábbak) használni. Èn is állatorvoshoz fordulnék, mert ha ilyet hány akkor már nagyon fertőzött a cica,és valószínűleg a többi is, és lehet ti is. Milyen gyakran volt féreghajtózva a cica?
2018. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de ez mekkora? a képből nem tudom eldönteni nincs mellette semmi amihez viszonyítani lehetne sose láttam még ilyet. Akkora mint egy giliszta? 10-15 cm?
2018. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan kell venni! Én épp a macskámtól kaptam el és nincs tünete, egyszerűen tudtam. Lehetetlen volt nem el kapni szegény pusziszkodó kis mancstól. A vicces az volt, hogy míg benne egy kukacot találtunk, bennem volt szép számmal. Egy rémálom de odafigyeléssel könnyen megoldható probléma!
2018. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És hogy vetted észre hogy benned van? Voltak tünetek és kaptál rá kezelést?
2018. febr. 21. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!