Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát tényleg illegális...

Egy macskát tényleg illegális kint tartani?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy kint, hogy telken kívülre is tud menni... Ahogyan a legtöbb kinti macskát látjuk.

Mert most itt olvastam, hogy van egy ilyen állatvédelmi jogszabály:


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Nekem szobacicáim vannak, s sosem tetszett mikor láttam hogy más a környékre szoktatott, nyakörves, de tulajdonképpen kóbor macskák az autók között manővereztek... De azt nem tudtam, hogy ez illegális is.


Ha valóban az, s nem én értek valamit félre, akkor mégis miért van ennyi ilyen macska?



2018. febr. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
67%

De ha már valaki magához vesz egy állatot, felelősséget vállal érte akkor ne kelljen már magát ellátnia az állatnak meg a túlélésért alkalmazkodni.


Amúgy vicces, hogy mindig azok győzködnek, hogy a macskának jó a tej meg a konyhai maradék, akiknek kinti macskája van és nem látják az "eredményt".

2018. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
64%
Az a szép a magyar nyelvben hogy egy dolognak több kifejezése van. (PL kukorica-tengeri)Mi felénk fröccs tej a neve. Az a macska aki nyers tejet kap az nem lesz allergiás 4,5- 6,5-s zsírtartalommal. Ne keverjük a bolti agyon vissza pasztőrözőt tejjel ami 0,1-3,5 beltartalmú! Viszont konyhai maradékot nem kapnak nem nekik való ha ettetek akkor nyers húst barf szerint.A komondoraim is BARF os kutyák.És köszönik jól vannak az öregebb kutyám 14 éves és szépen tartja magát.Vidéken szükség van a macskáknak a munkájára ez van.A városi cicus dolga hogy a gazdi ölében legyen doromboljon és ez így van jól ,de vidéken a tanyán félvad cica dolga hogy vadásszon és ez nem bűn mert nem lehet felelőtlenül mérgezni .Én úgy védem őket, hogy ivartalan itattam mind és minden fontos oltást megkaptak! bolha kullancs ellen cseppet kapnak .És féreg hajtva vannak évente 3-szor.Szabad életük van. Télen a hidegben bent alszanak a meleg kályha körül, akkor megy ki, vagy jön be amikor akar.
2018. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező! Nem hiszem hogy ismered a macskákat mert akkor tudnád hogy mindenképpen megtalálják a módját szökésre.)

Ha kell fára másznak és átugranak a tetőre, vagy kerítésre. Sztrájkolnak és nem esznek addig míg nincs szabadság, vagy örökre megszöknek a gazdáiktól kóbor életet élni, új gazdit keresnek.

2019. ápr. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
Én azt büntetném, aki az állatot a természetével teljesen ellenkező körülmények között tartja... Például a macskát nem engedi ki akkor sem, ha a megtehetné.
2019. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!