Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy győzzem meg a szüleimet,...

Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy legyen egy macskám?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm szomszédjának a macskája, lefialt az udvarukra. A gazdi értük jött, de az egyik cicát ott hagyta náluk mert beteg...A kis macska Hypoplasias és ezért a kordinációs képessége nem fejlődött ki tehát gyakran elesik és nehezen jár. Úgy döntöttek barátnőmék, hogy megtartják a cicát, de ha esetleg én vagy másik barátnőm haza vinnénk akkor szívesen örökbe adnák nekünk. Én nagyon szeretem az állatokat és amikor megláttam a kis cicát egyből beleszerettem. A betegsége ellenére viszonylag könnyen közlekedik és az evéssel, ivással sincs nagy gondja. Nagyon bújós és szereti a simogatást. Én nagyon szívesen elhoztam volna hiszen régebben is volt már cicánk jelenleg pedig 2 kutyánk van, fél évesek a macskákkal közömbösek, bár velük sehogy se lenne gond mert a házba ők nem jöhetnek be. A gondot úgymond a szüleim jelentik ugyanis ők nem engedik, hogy állat legyen a házban. Hiába próbálom őket meggyőzni, hogy rendesen a gondját viselném mint a kutyáinknak,(akikkel napi szinten foglalkozok és tanítom is őket) valamiért mégis ellenzik mondván beteg is meg összeszőröz mindent. Persze ezekkel én is tisztában vagyok, de azt is tudom, hogy ezek nem akkora gondok mint ahogy ők hiszik. Szóval hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet vagy akár egyiküket arról, hogy elhozhassam a kismacskát és a házban legyen? Tudom, hogy ebbe a helyzetbe nem sok mindent tudok tenni ,de úgy gondoltam hátha valakinek van valami jó tanácsa a számomra. 17L

2018. febr. 18. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amíg nem akarják a macskát, addig nem szerencsés megtartani. Egy-két éven belül továbbtanulsz, mi van, ha koleszba mész, vagy albérletbe? A macskát viszed magaddal? Ott marad a szüleidnél, ők meg nem foglalkoznak vele?


A barátnőd szomszédjának felelőtlenségén pedig ki vagyok akadva... Meg kéne neki mondani, hogy ivartalaníttassa a macskáját, meg majd a kicsiket is, és állatvédelmi törvény szerint nem mehetnének ki a telkéről, tehát marha jó, hogy gyarapítja a már túl sok macska állományát, és hagyja odafialni a szomszédba... Etikai kérdés a beteg kicsit otthagyni.


A szőr pedig nem kifogás, létezik pl. furminátor is. Meg eleve takarít anyukád gondolom.


De amúgy ha megtartanátok, bent kéne lennie. Macskabiztos a kerítésetek? Mert ha ki tud menni a telekről, azon kívül, hogy ti is állatvédelmi törvényt sértetek, a "normális" macskáknál különösebben veszélyeztetve van. Rossz koordinációs képességgel akár az első arra menő autó is elütheti.

2018. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
48%
Nálunk csomó egér volt a házban. Ez pl. egy jó indok lehet. A cica elkapja az egereket. Nálunk az egércsapda nem is segített, viszont ahol macska van, ott egér nincs.
2018. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Inkább örülj neki, hogy a szüleid nem olyan igénytelenek, hogy állatot tartanak a házba. Vannak ilyen ismerőseim, nagy ritkán megyek be hozzájuk, akkor is undorodva, mert tetőtől-talpig szőrös leszek, hiába takarítanak rendszeresen.
2018. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarnak macskát, nem lesz macska. Én megértem, hogy nem mindenki szereti a macskával járó macerát. Még ha gondozod is, igenis nem ugyanaz, mintha nem lenne. S ki tudja, hogy tényleg gondozni tudod-e mondjuk 20 évig, ha a betegsége ellenére szép hosszú életet él? Márpedig az sem szép, ha a macskaellenző szülők nyakán hagyod. De gondolom, ezzel ők is tisztában vannak s ez is egy ok, hogy semmiképpen nem fogják engedni.


A macska szőröz, akárhogy takarítasz, némi szag van, karmol, hangja van, ésatöbbi, és sokáig él. Ezek teljesen jó érvek, de az is az lenne, hogy nem akarnak macskát a házukban és pont. Megpróbáltad, nem ment, én nem erőszakoskodnék.

2018. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, de nem is akarom tudni, hogy milyen szag van, ahol "van némi szag" ha macskát tartanak.

Nálunk semmiféle szag nincsen. Maga a macska is olyan illatú, mint egy kisbaba haja.

Viszont ha a aszüleid nem akarnak macskát nem lehet erőltetni.

Ahogy említettem, nálunk nincs semmilyen szag, meg szőr sincs mindenhol, de csak azért, mert naponta takarítok. Az alom teljes tartalmát hetente cserélem, fertőtlenítem, a macskát is rendszeresen fésülöm. Elég macerás. És még ott vannak az oltások + ha beteg, az orvosi költségek. Én felnőttként dönthettem úgy, hogy vállalom, de ha a szüleid ezt nem szeretnék, akkor szerintem ne veszekedj velük emiatt.

2018. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nem jó ötlet megtartani, pláne ha beteg szegény. Beteg cicát eleve bent kellene tartani, a szüleid ezt nem engedik - nincs mit tenni.

A gazdi vigye szépen haza, és gondoskodjon róla, ha már felelőtlenül hagyja szaporodni a macskáját.

2018. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet :( nálunk is született pár éve kiscicák, itt nőttek fel, de nem tarthattam meg őket. Egy beteg cica sajnos nagy felelősség, rendszeres állatorvost és nagy figyelmet igényel. Szerintem nem tudod rávenni őket. De ha a barátnődék mindenképp megtartják, végülis a cicának jó élete lesz, és emiatt legalább nem kell aggódnod.

Mivel már szinte felnőtt vagy, javaslom hogy inkább várj néhány évet és ha lesz lehetőség fogadj örökbe egy (vagy több) saját cicát, akikről te gondoskodsz, hozzád kötődnek, és másképp nem találnának gazdit.

2018. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!