Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen macskám?

Figyelt kérdés

A szüleim nem engedik meg nekem. Van egy nagy udvarunk két kutyával, akik valószínűleg azonnal megölnék a cicát, ezért én benti macskának szeretném. Így nem tudna elszökni hónapokra, nem ütnék el kocsival, kevesebb fertőzést kapna és verekedésbe keveredne, stb.

Nem sokat lenne egyedül, délelőtt apa egy ideig itthon van, én meg mindig hazajövök délután, ha kéne, akár minden nap cserélném az almot is meg ilyenek.

Beszéltem egy barátommal, ő bent tart két macskát és nincsenek megoldhatatlan gondjai velük.

Eleinte örökbe akartam fogadni, de a nagyanyámnak most lesznek cicái két hét múlva, ezért számomra utó-szülinapi ajándéknak tökéletes lenne. Plusz hozzá egyszerűbben visszavihetném ha gond lenne a cicával (de szerintem tudnék felelősséget vállalni egy kiscicáért) mint egy menhelyre.

A kinti macskára kérlek ne próbáljatok rábeszélni, ha nem lenne kutyám sem nagyon támogatnám, akármennyire is "szabadelvűek" a macskák. Esetleg az én felügyeletemmel levegőztetném hámon.

15/L



2017. máj. 7. 18:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
53%
Soha nem mész majd másik városba tanulni? Albérletbe a pároddal? Külföldre önkéntesnek? Akkor mi lesz a macskával? Ugye anyuci fogja gondozni, de hát csak arra a pár évre, ez igazán nem nagy teher?
2017. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez mind szép és jó, de ha a szüleid nem akarnak, akkor nem kéne. Nem két forint a felelős cica tartás. Oltások, ivartalanítás, ha beteg orvoshoz vinni, almostál, kaparófa, szállító box. Nem beszélve a minőségi táplálásáról. Ezek a szüleid kasszáját terhelnék, szóval ha, ők erre nem adják fejüket, akkor egy időre felejts el.
2017. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, hogy mindent magadra vállalsz, tehát ha van zsebpénzed, a macskakaját, almot stb abból vennéd. Te akarsz macskát...

Ha tudnánk, pontosan mi miatt nem engedik a szüleid, talán arra is lehetne megoldás. (mert ha pl allergia miatt, vagy tisztaságmániások, azzal sokat nem tudsz kezdeni.)

Én is valahogy így vagyok, mint te, anyám engedte a cicát, apám nem. Ettől függetlenül jövő héten érkezik, és meglátjuk, mi lesz. Hasonló a helyzetünk abban is, hogy szintén benti cica lenne, mert kinn van egy kutyusom és szomszédaim, akik miatt már 3 cicát temethettem.

Ha gondolod, írj üzenetet és beszélgetünk róla.

16/l

2017. máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves első és második, úgy látom nem értettétek meg egészen a kérdésem, ugyanis én nem a szüleim véleményét/makacsságát kértem leírva pepitában, hanem tanácsokat, hogy hogyan köthetnénk kompromisszumot.
2017. máj. 7. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Ahhoz hogy tanácsot tudjunk adni benne, hogyan köss kompromisszumot tényleg tudni kéne hogy miért nem engedik, mi az oka. Nem a magánéleti gondokban szeretnénk turkálni de máshogy nem igazán tudunk segíteni.


Egyébként a kérdésedben az "akár minden nap cserélném az almot" részre meg csak annyit mondok hogy én napi 3-4szer is cserélem, mindig miután kerül bele egy "darabos termék".

2017. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Először is azt kellene tudni, hogy mi az oka annak, hogy nem engedik meg a szüleid.

- anyagiak miatt?

- félnek, hogy nem gondoznád vagy később rájuk maradna?

- nem szeretik a macskákat?

- lakásban nem engednek semmilyen állatot?

Az ok ismeretében lehet tanácsot adni.

2017. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az anyagi okokkal semmi baj lenne, igazából a szüleim több okból nem engedik:

anya szereti a macskákat, apa nem, de bent a házban egyikőjük sem engedné, míg én a kinti macskamak

2017. máj. 7. 22:09
 8/11 A kérdező kommentje:

Biztos nem anyagi okokból, úgy meg se próbálnám meggyőzni őket, de igazából ők inkább a benti macskát nem akarják. De az udvaron, utcán meg túl sok veszélynek lenne kitéve akit meg én nem szeretnék.

Szerintem a szüleim félnek, hogy megrongálná a bútorokat meg összeszőrözne mindent meg ilyenek.

Mostanában arra gondoltam, hogy a mamám egy cicáját hazahoznám 3 napra vagy egy hétre, és ha valóban képtelen lennék gondozni vagy kezelni, oda még mindig egyszerűbben vihetném vissza mintha egy menhelyről fogadnék örökbe.

Csak az a baj hogy a szüleim nagyon makacsok és igazából még értelmesen szinte nem is tudtunk erről a témáról beszélni mert elzárkóznak tőle.

2017. máj. 7. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos akkor nem sokat tudsz tenni, ha a lakásban nem viselik el az állatot. Abban ugyanis igazuk van, hogy összeszőröznek mindent a cicák, és sokszor néhány bútor is a karmaik áldozatává válik. Tapasztalat, van cicám a lakásban.

Ha a kutyák viszont megölnék, akkor nem jöhet szóba kinti tartás. Ez esetben be kell látnod, hogy a cica érdekében le kell mondanod róla, mert csak a konfliktus, veszekedés lesz belőle, és a cicának lesz rossz. Felnőttként tudsz majd tartani lakáscicát, ha elköltözöl. Gyerekkoromban nekem sem lehetett, mert nem engedték a szüleim lakásba. Amint elköltöztem 19 évesen, az elsők között volt, hogy magamhoz vettem egy cicát :)

2017. máj. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem engedik meg benti tartásra, te meg nem tartanád kint az érthető okok miatt, akkor ne tarts.

Nem vagy már olyan kicsi, valószínű pár éven belül el fogsz költözni otthonról.Akkor majd lehet benti cicád, ha a magad ura vagy. Maximum annyi gond lehet, hogyha albérletben fogsz lakni, akkor olyan főbérlő kell, aki engedni lakásban a cicát.

De akkor már másabb a helyzet.Szerintem várd ki,ha nem engedik meg.

A mamád cicáját viszont "kölcsönvenni" nagyon gyerekes ötlet.Annak a cicának a mamádnál van az otthona, ő a gazdája, ott szokta meg, ott érzi jól magát.Nem örülne neki, ha pár hétre kiszakítanád onnan, csak hogy bizonyíthass otthon.

Hogy mennyire vagy felelősségteljes és mennyire csinálnád meg ezt a napi alomszedést pl, le tudják szűrni a szüleid a korábbi 15 év alapján.

Ha igényes vagy magadra és a környezetedre és ha betartod amiket ígérsz, megbízható vagy, akkor szinte biztos, hogy a cicánál is az lennél, tényleg takarítanád és elvállalnád a vele járó felelősségeket.

De ha nem vagy megbízható, többször is meg kell kérni dolgokra mielőtt méltóztatsz megcsinálni(pl mosogatás),akkor joggal feltételezik, hogy a cicás lelkesedés rövid ideig fog tartani, utána nem fogod olyan gyakran takarítani már.

A szőr gondra annyit tudok mondani, hogy rendszeresen fésülni kell(ha rövid szőrű is) és porszívózni sokat.

Lesz macskaszőr a házban így is, de lehet minimalizálni.

A helyes etetés is fontos, ha jó étrenden van, prémium tápot kap és húsokat, akkor a bundája is szebb, egészségesebb lesz, kevésbé fog hullani..

Az embernél is egy egészségtelenül táplálkozó, vitaminhiányos embernek nem valami szép a haja és hullik is..Ellenben ha egészséges vagy és fogyasztasz elég vitamint, akkor megerősödik, szebb lesz és kevésbé hullik..

Szval vannak ilyen "trükkök", de egyik sem változtat a tényen, hogy a lakásban lenne.

Ha teljesen elzárkódnak tőle, akkor bármit tehetsz, nem fogják megengedni.

Akkor legyél sokat a mamádnál és foglalkozz a mamáddal és a cicáival is.És próbáld kihúzni így az időt, amíg nem költözöl el.

Amúgy másik kérdés, hogy a két kutyátokat te akartad, te könyörögted ki?Ha igen, akkor mennyit foglalkozol velük napi szinten? Ebből is remekül le lehet szűrni, hogy érdemes -e neked állatot venni. Sajnálom, de ez az igazság, nagyon sok gyerek hanyagolja az állatokat, akiket ő sírt ki korábban.Ilyenkor érhető, hogyha a szülő eldönti, hogy több állatot nem vesz a gyereknek.Szóval ezt is gondold át, lehet más ok is van, amiért nem engedik.

2017. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!