Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szokványos dolog...

Mennyire szokványos dolog elkérni a személyi igazolványt és lakcímkártyát 1 állateledel boltban?

Figyelt kérdés
Kicsi állateledel bolt. Egy férfi a tulaja, mikor megnyitott és be ment a hugom vásárlás elött elkérte ezeket az okmányokat. Fel is irta magának a nevet cimet. Mikor ezt meghalottam én be nem mentem oda, mert szerintem ezek nem tartoznak rá. Ráadásul finoman faggatja és az embereket hogy hány állatuk van stb. Nekem ez sok. Miért teheti ezt? Mi lehet a célja?

2018. márc. 10. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Na ez kiverné nálam a biztosítékot, biztos hogy nem adnám oda neki, semmi köze hozzá. Amíg az ember nem dohányboltba megy be vagy dohányárut, alkoholt vagy esetleg még talán óvszert (bár ennél nincs kor kikötés) vásárolnak, addig nincs joguk elkérni ezeket.

Gyanús hogy privát célból kérte el, nem tudom húgod hány éves de engem a hideg is kirázhatott mi a célja vele. A másik ötletem pedig hogy sötétzöld állatvédő és önjelölten gyűjti másoknak a bajt.

2018. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Én biztos nem adtam volna neki oda. Nincs joga elkérni és megnézni. Nem egy dohànyboltba ment be, viszont felírni ott se írhattàk volna!
2018. márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsétek fel, ez törvényellenes.
2018. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%
Nyilván nemhogy nem szokványos, de itt bajok vannak a személyiségi jogokkal is, gondolom, nem vagyok nagyon képben az ilyenekkel, de hogy köze nincs hozzá és garantáltan nem adtam volna oda egyiket sem, az tuti.
2018. márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak nekem volt gyanus. Nálam is kiverte a biztosítékot, Ráadásul a húgom felnőtt nő létére képes volt oda adni neki hogy felírja az adatait:/
2018. márc. 10. 19:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én feljelenteném simán személyiségi jogok sértése miatt, mert ezek nagyon komoly dolgok.
2018. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Személyit csak dohányboltban,illetve más üzeltben kérhetnek el,ha például alkoholos italt veszünk,de adatot nem írhatnak fel róla semmikép. Megnézi,látja,hogy elmúlt az illető 18 éves,aztán vissza adja. Állat eledel boltban meg pláne nem kell személyi.
2018. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló amit írt, hogy sötétzöld állatvédő, Na ilyesmire gyanakszom én is.
2018. márc. 10. 20:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akár sötétzöld állatvédő, akár saját magának privát célokra használná fel, akinek megszerzi az adatait annak is baja lehet belőle. Például most kampány szezonban ezerrel mennek a képviselő ajánláshoz nevek és aláírások gyűjtése, amihez kell a személyi szám. Ha elkérte a lakcímkártyát is, amin rajta van ez a szám és felírta a nevet, címet és ezt a számot, akkor egy aláírást simán odahamisíthat ez alá és voilá, az egész vásárlókörét akinek megszerezte az adatait felhasználhatja ilyesmire. És ez csak egy a sok lehetőség közül ahogy visszaélhet a megszerzett adatokkal. Simán kimehet a lakcímére és a többi.
2018. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Adatait? Mindenkit végigkérdez, kinek van németjuhásza és oda nem megy betörni??
2018. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!